MBC pivovara

... razne, manje tehničke diskusije

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » uto vel 09, 2016 8:59 pm

ma nek ide sve u kurac! :lol: :lol: :lol:
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
Svarun
Postovi: 329
Pridružen/a: ned lip 14, 2015 1:54 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la Svarun » uto vel 09, 2016 10:05 pm

E, nemoj zajebavat da ti je pivo 12 kn u Crafta... bokte teško češ se ti obogatiti tako :lol:

E, reference tima stručnjaka su vrh, recenzent sa ratebeera, neki vinar i vlasnik kafića. Pa ti kuvaj zajebavaj se onda ti dođe lik i kaže da pi ti pivu diskvalificirao na vinskom natjecanju. OWNED

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » uto vel 09, 2016 11:34 pm

12 kn je u pž
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

kiki
Postovi: 381
Pridružen/a: čet ruj 17, 2015 12:53 pm
Lokacija: Đakovo

Post Postao/la kiki » sri vel 10, 2016 2:13 pm

Ne bi čovjek vjerovo al ukusi se razlikuju. Meni je taj papirić gori na čepu baš fora. slika
I da, čaše su prva liga a pivo da i ne govorim.
I may be a vegan but i still eat pussy

http://bogbogova.blogspot.hr/

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » sri vel 10, 2016 5:29 pm

Svarun je napisao/la:E, reference tima stručnjaka su vrh, recenzent sa ratebeera, neki vinar i vlasnik kafića.
Recenzent sa ratebeera koji je degustirao i ocijenio preko 4500 različitih pivi, ako on nema kredibilitet za ocijenit par domaćih craftova ne znam tko ima.
Isto tako izostavljaš da je "vlasnik kafića" vlasnik kultnog tolkien's-a koji u ponudi ima širok izbor pive iz svih krajeva. Sigurno ih je i on sam probao preko nekoliko.
Za vinskog someliera se slažem.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 493
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » sri vel 10, 2016 5:29 pm

Svarun je napisao/la:E, nemoj zajebavat da ti je pivo 12 kn u Crafta... bokte teško češ se ti obogatiti tako :lol:

E, reference tima stručnjaka su vrh, recenzent sa ratebeera, neki vinar i vlasnik kafića. Pa ti kuvaj zajebavaj se onda ti dođe lik i kaže da pi ti pivu diskvalificirao na vinskom natjecanju. OWNED
Pa ono, osoba koja je recenzirala preko 4500 piva, po čemu je druga u državi, koja je 10 godina administrator eto tog nikakvog najvećeg svjetskog sajta o pivu, od čega je zadnje 2 godine izabrana za najboljeg admina eto tog samo najvećeg sajta o pivu na jebenom internetu, usput je bila i sudac na zadnjih nekoliko pivskih natjecanja tu i držala je više, šta većih, šta manjih predavanja o pivu. E da, i kuha san pivo i sudjelova u više kuhanja, ako je to neki ključni argument.

Koga bi ti molin te? Ajde, koga? Uzea je i čovika koji je "vlasnik kafića", da, vlasnik kafića koji je u doba davno prije nego što si ti ima koncept da postoji nešto van ŽKPa bia jedan od dva u državi koji je eto imao nešto šta se moglo zvati izborom crafta i "crafta". Nije vrhunski stručnjak? Nije, ali nije ni za sprdat se. Naročito kad su tražili trojicu iz različitih pivskih sfera. Za treće misto je dobia odjebnicu od hrpe ljudi jer je tajming bia loš. Čovik se interesira žešće za pivo, a za ovakav test, koji ni ne tvrdi da je profesionalan, iskustvo identifikacije okusa koje osjeti nije za bacit.

Bitno je srat, posrat je najbolje. Ajmo još malo srat, po mogućnosti jalno. Jer zašto ne?

Avatar
MarkoRB
Postovi: 493
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » sri vel 10, 2016 5:33 pm

Šta se tiče članka, sama je degustacija bila određena kvalitetnije nego šta je na kraju ispa članak. Sve je pretjerano sažeto, hrpa se sadržaja izgubila ili iskrivila u prebacivanju na papir, i to je to. Nije najbolje kako je moglo ispast.

Mance, inače, bravo, masu bolje nego prvi put kad san ga pia! :) Jedva čekan u nekon normalnon okruženju probat opet.

Neka piva su bila u puno boljen stanju nego šta su inače - Velebitsko je bilo doslovno bez greške, pivo na kojen san se opeka masu puta u zadnjih 7-8 godina ovaj put doslovno bez ičega za zamjerit.

ABA je zato bila nikad gora. Nije to smilo izać na tržište. :/ Šteta baš.

@Poljo: Vidin da smo se poklopili, hvala! :D

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » sri vel 10, 2016 5:51 pm

MarkoRB je napisao/la:
Mance, inače, bravo, masu bolje nego prvi put kad san ga pia! :) Jedva čekan u nekon normalnon okruženju probat opet.
A trebalo nam malo da uđemo u šemu i da se naviknemo na postrojenje i da sve sjedne na svoje mjesto... One prve ture su naspram ovog sto sad radimo nebo i zemlja...
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » sri vel 10, 2016 5:53 pm

kiki zao mi je sto nisam mogao navrnuti do vas kad ste bili u pž...al eto nadam se da ste se okrijepili nakon dugog planinarenja požeškim gorama
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

kiki
Postovi: 381
Pridružen/a: čet ruj 17, 2015 12:53 pm
Lokacija: Đakovo

Post Postao/la kiki » sri vel 10, 2016 6:33 pm

Ma sve 5. Naići ću jedan dan kad ti bude odgovaralo, da vidim to postrojenje. Pomognem koji sat. Bit će mi zadovoljstvo.
I may be a vegan but i still eat pussy

http://bogbogova.blogspot.hr/

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » sri vel 10, 2016 6:47 pm

zaleti se svakako...
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » sri vel 10, 2016 8:17 pm

MarkoRB je napisao/la: ABA je zato bila nikad gora. Nije to smilo izać na tržište. :/ Šteta baš.
Bas mi je cudno bilo da je aba dobila tako losu ocijenu.. Meni je inace ta piva uvijek bila ok (kao entry level craft) lagana u rangu lagera na koje su svi navikli sa ugodnom hmeljskom aromom..
I od dosta ljudi koji su ju probali sam cuo slicne dojmove
All in mi bas nikad nije legao..

Sirovina
Postovi: 37
Pridružen/a: sri ruj 10, 2014 12:33 pm
Lokacija: Rijeka

Post Postao/la Sirovina » sri vel 10, 2016 10:50 pm

Poljo je napisao/la:
MarkoRB je napisao/la: ABA je zato bila nikad gora. Nije to smilo izać na tržište. :/ Šteta baš.
Bas mi je cudno bilo da je aba dobila tako losu ocijenu.. Meni je inace ta piva uvijek bila ok (kao entry level craft) lagana u rangu lagera na koje su svi navikli sa ugodnom hmeljskom aromom..
I od dosta ljudi koji su ju probali sam cuo slicne dojmove
All in mi bas nikad nije legao..
Kad sam ju prvi put pio u Old School Pubu u Opatiji, imala je dobru pjenu, lagane mjehuriće i ok lagano zahmeljeno, da se osjeti malo voćniji štim.

Sad sam ju pio u 2 različita puba u Rijeci i bila je totalno flat, bez ikakvih mjehurića, bez pjene. Samo se osjetilo malo hmelja i doslovno ništa drugo. Ko zna gdje su se držale u transportu, malo na suncu vani dok se ne ukrca u neko skladište i tako. Al šta ja znam, nisam ekspert. Još :D

Drugi tjedan mi nadam se dolaze rođaci iz požege pa mi valjda neće zajebat transport slawonera.

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » sri vel 10, 2016 10:54 pm

A to pustanje losih batcheva na trziste je vec postalo the thing u hrvatskom svijetu craft pivarstva.. Sad aba, varionica vec x puta, pa cak i nova runda.. Sigurno je bilo jos slucajeva za koje ne znam, sto je malo zalosno.. Valjda su troskovi preveliki pa se svi vode APP (ako prodje prodje) principom.. Po meni samo ruse ugled prvo sebi a onda i cijelom craft pokretu.. Vec nekoliko puta vodim ljude da probaju sta je dobra piva, i onda narucimo dodje kiselis, ili nesto razvodnjeno bez okusa.. Po cijeni od 20ak kn.. Naravno da su reakcije ljudi nakon toga "jebo ti taj craft daj ti meni zuju" s cim su u tim trenutcima cak potpuno u pravu.

marbos
Postovi: 104
Pridružen/a: čet svi 21, 2009 12:23 pm

Post Postao/la marbos » čet vel 11, 2016 8:13 am

Poljo je napisao/la:A to pustanje losih batcheva na trziste je vec postalo the thing u hrvatskom svijetu craft pivarstva.. Sad aba, varionica vec x puta, pa cak i nova runda.. Sigurno je bilo jos slucajeva za koje ne znam, sto je malo zalosno.. Valjda su troskovi preveliki pa se svi vode APP (ako prodje prodje) principom.. Po meni samo ruse ugled prvo sebi a onda i cijelom craft pokretu.. Vec nekoliko puta vodim ljude da probaju sta je dobra piva, i onda narucimo dodje kiselis, ili nesto razvodnjeno bez okusa.. Po cijeni od 20ak kn.. Naravno da su reakcije ljudi nakon toga "jebo ti taj craft daj ti meni zuju" s cim su u tim trenutcima cak potpuno u pravu.
za puštanje lošeg piva u krajnju prodaju najčešće i nisu krivi sami pivari, loše pivo ne izlazi iz pivovare. Danas masa lokala hoće imati craft piva, ne filtlirana , ne pasterizirana, bez konzervansa... a da zato nema uvijete u svom skladištu. Malo koji lokal ima hladnjaču za čuvanje takvog piva, a to je nama izuzetno važno, a svi uzimaju više piva nego što može stati u frižidere. Ne obučenost konobara i ne susretljivost je poseban problem, jer u craftu su ovakvi slučajevi mogući jer naše pivo uistinu nije trajno i stalno, te se s vremenom mijenja. Stoga u kušanju i ocijenjivanju treba obratiti pažnju i na tu činjenicu, te bi se piva trebala kušati i ocijenjivati pojedinačno u jednakim uvijetima i starostima, sa isključenim faktorima koji su proistekli usljed manipulacije pivom u distribuciji.

Odgovori