... i ostali korisni izvori informacija
Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy
-
admin
- Site Admin
- Postovi: 1853
- Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
- Lokacija: Zagreb
Post
Postao/la admin » pon ožu 04, 2013 1:49 pm
http://www.hopsteiner.com/pdf/News-May2012.pdf
Uskoro cemo imati EIPA (european IPA)?
Ukoliko netko nađe i planira naručiti nešto od ovih citrusnih hmeljeva ja sam definitivno zainteresiran za parsto grama
Živjeli
-
Svarrogh
- Postovi: 2411
- Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
- Lokacija: Vukovar
Post
Postao/la Svarrogh » pon ožu 04, 2013 2:00 pm
Na papiru izgleda odlicno. Gdje se mogu nabaviti?
-
admin
- Site Admin
- Postovi: 1853
- Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
- Lokacija: Zagreb
Post
Postao/la admin » pon ožu 04, 2013 2:09 pm
Nemam pojma no nisam si baš ni dao truda tražiti ih

O Polarisu govore kao o Cascadeu na masi steroida a Hallertau Blanc kao Nelson Sauvign par.. zvuči jako zanimljivo u svakom slučaju... Možda bi ih se dalo direktno od Hopsteinera nabaviti kao uzorke, samo nam treba neka štela u njemačkoj...
-
Svarrogh
- Postovi: 2411
- Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
- Lokacija: Vukovar
Post
Postao/la Svarrogh » pon ožu 04, 2013 2:19 pm
Ajd vidicu sta mogu napraviti...

-
zinaid
- Postovi: 177
- Pridružen/a: sub srp 21, 2012 7:13 pm
- Lokacija: Doboj BiH
Post
Postao/la zinaid » pon ožu 04, 2013 2:37 pm
admin je napisao/la:Nemam pojma no nisam si baš ni dao truda tražiti ih

O Polarisu govore kao o Cascadeu na masi steroida a Hallertau Blanc kao Nelson Sauvign par.. zvuči jako zanimljivo u svakom slučaju... Možda bi ih se dalo direktno od Hopsteinera nabaviti kao uzorke, samo nam treba neka štela u njemačkoj...
Imam ovog Polarisa 21,5% AA i kuham sa njim sljedecu turu pale ale pa napisem utiske i da li se razlikuje od Cascade.

-
Svarrogh
- Postovi: 2411
- Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
- Lokacija: Vukovar
Post
Postao/la Svarrogh » pon ožu 04, 2013 2:37 pm
Gdje si ga kupio? Moze link?
-
zinaid
- Postovi: 177
- Pridružen/a: sub srp 21, 2012 7:13 pm
- Lokacija: Doboj BiH
Post
Postao/la zinaid » pon ožu 04, 2013 2:41 pm
Svarrogh je napisao/la:Gdje si ga kupio? Moze link?
Moze samo neznam sta sa njim isporuku vrse samo u Austriji i NJemackoj
http://www.hobbybrauerversand.de
-
Svarrogh
- Postovi: 2411
- Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
- Lokacija: Vukovar
Post
Postao/la Svarrogh » pon ožu 04, 2013 2:42 pm
Malo prije sam pretrazio njihov sajt i nisam uspio naci taj hmelj u ponudi...
-
zinaid
- Postovi: 177
- Pridružen/a: sub srp 21, 2012 7:13 pm
- Lokacija: Doboj BiH
Post
Postao/la zinaid » pon ožu 04, 2013 2:44 pm
Svarrogh je napisao/la:Malo prije sam pretrazio njihov sajt i nisam uspio naci taj hmelj u ponudi...
I ja sad gledam nema izgleda je nestalo. Ja sam porucio prije N.Godine, ako sta ostane posaljem ti pa probaj OK.
-
Svarrogh
- Postovi: 2411
- Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
- Lokacija: Vukovar
Post
Postao/la Svarrogh » pon ožu 04, 2013 3:00 pm
Hvala Zis

Jako me zanima Hallertau Blanc i Mandarina Bavaria. Jel se sjecas mozda koliko te je kostao Polaris? Poslao sam mail hopsteiner-u i cim se javim napisem sta su rekli.
-
Matt
- Postovi: 1330
- Pridružen/a: sub vel 13, 2010 10:44 am
- Lokacija: Samobor
-
Kontakt:
Post
Postao/la Matt » pon ožu 04, 2013 3:01 pm
Sve zvući zanimljivo. Ja bih probati Blanc, naravno.
-
Matt
- Postovi: 1330
- Pridružen/a: sub vel 13, 2010 10:44 am
- Lokacija: Samobor
-
Kontakt:
Post
Postao/la Matt » pon ožu 04, 2013 3:04 pm
http://www.barthhaasgroup.com/johbarth/ ... lertau.pdf
Hallertau Blanc is a daughter of the cultivar Cascade with a fruity-floral white wine bouquet. The aroma variety was
bred in Huell at the request of the beer industry in light of its demand for bold tastes and new aromas. It was introduced
to the market in 2012.
-
zinaid
- Postovi: 177
- Pridružen/a: sub srp 21, 2012 7:13 pm
- Lokacija: Doboj BiH
Post
Postao/la zinaid » pon ožu 04, 2013 3:57 pm
Svarrogh je napisao/la:Hvala Zis

Jako me zanima Hallertau Blanc i Mandarina Bavaria. Jel se sjecas mozda koliko te je kostao Polaris? Poslao sam mail hopsteiner-u i cim se javim napisem sta su rekli.
3,49 eura 100 grama vakumirano alupakovanje sisarike nije pelet i sad se sjecam da je berba bila 2012 ogranicena kolicina.
-
Don Genovese
- Postovi: 2768
- Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
- Lokacija: Kutina
Post
Postao/la Don Genovese » pon ožu 04, 2013 7:43 pm
Onda treba pričekati novu berbu, na jesen.
Pitam se koliko je teško nabaviti njihove rizome?
Kako se uopće križaju npr. dvije sorte hmelja?
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.