Mlin za slad

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Mlin za slad

Post Postao/la buky1 » sri kol 12, 2009 1:24 pm

Nije posuđe al je oprema!

Jel može netko staviti slike od mlina za slad. Još po mogućnosti neke samogradnje.... Na netu ima nesto slika ali od viska glava ne boli. Imam majstora koji bi rado napravio ali treba mu ideja. I jel ima tko kakvu ideju gdje nabaviti onako "nazubrane" valjke?

marbor
Postovi: 243
Pridružen/a: pet ožu 23, 2007 5:43 pm

Post Postao/la marbor » sri kol 12, 2009 10:37 pm

Mozes doci u NOVU GRADISKU vidjeti novi orginal kod mene. Znam za još jedan stari u okolici koji je za prodaju, mozda dobiješ ideju kako napraviti vlastiti.

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » sri kol 12, 2009 10:45 pm

evo bas pricao sa tokarom danas (a usto i pivopjancem:D) kaze da ce napravt sta god treba.... u NG cu se zaletit to je siguno, sam da prodju godisnji i da se malo rijesim posla....

Avatar
isvara
Postovi: 2120
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » pet vel 08, 2013 10:22 am

evo pa da se pohvalim da sam restaurirao mlinac star preko 100 godina
mlin melje savrseno i moze se podesavati velicina mljevenja od kukuruza i šrota za piliće do žganaca i brašna...

slika



slika

slika
Zadnja izmjena: isvara, dana/u pet vel 08, 2013 12:10 pm, ukupno mijenjano 3 puta.
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
BanjoBrewer
Postovi: 463
Pridružen/a: sri pro 15, 2010 11:03 am
Lokacija: Zaprešić

Post Postao/la BanjoBrewer » pet vel 08, 2013 10:55 am

Svaka čast, baš super izgleda!

Avatar
isvara
Postovi: 2120
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » pet vel 08, 2013 12:07 pm

marka je "Peugeot Freres SGDG Brevete"
proizvodio se od 1880-1909g
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
mali badem
Postovi: 3311
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pet vel 08, 2013 12:42 pm

eto te u klubu oldtimera :) ali tvoj mlin je sigurno najstariji :hmelj:

Avatar
Artanis
Postovi: 631
Pridružen/a: pet ruj 16, 2011 10:14 pm
Lokacija: Požega

Post Postao/la Artanis » pet vel 08, 2013 7:08 pm

Odlično izgleda restauriran, kao nov. Meni bi bilo nekako šteta mljeti na njega. Valjda bih se bojao da pokidam stroj star preko 100 godina, a nemam rezervnih dijelova.

Avatar
isvara
Postovi: 2120
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » sub vel 09, 2013 11:16 am

ako se mljelo sto godina na njega a jos radi savrseno onda se ni nece pokvariti ! :D :D :D
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
ervin
Postovi: 460
Pridružen/a: čet stu 04, 2010 7:19 pm

Post Postao/la ervin » sub vel 09, 2013 11:58 am

oho ho, star sto godina, sa stožnim helikoidnim zupčanicima. pogodio si moj vintage fetiš. me gusta :)

Avatar
Mario_A
Postovi: 83
Pridružen/a: pet tra 13, 2012 12:29 pm
Lokacija: Slavonski Brod

mlin

Post Postao/la Mario_A » pon vel 11, 2013 11:00 am

Svaka čast , nešto takvo još nisam nikad vidio. Imala je moja pra-baka mlin kojemu je kućište bilo drveno sa drvenom ladicom , no ja koliko se sjećam na njega je mljela šećer i biber , za drugo ne znam. Vidiš moram pitati svoju baku koja je navršila 85-tu gdje je taj mlin , pa makar mljeo na njega 200-300 grama specijalnog slada po turi , rado ću ga restaurirati u dahnut mu novi život.
Ervine, sad ću citirati Ferdu i reć:"nije mi namjera reagirati baš na sve (ipak smo mi ovdje drugari koje vežu iste sklonosti), no moram ispraviti da kasnije nebi došlo do zabune i da se nedajbože uvriježi".
Ne zupčanici sa evolventnim ozubljenjem, već stožnici (oblik im je krnji stožac) sa evolventnim ozubljenjem. Ne čudi me jer i "čuveni" inženjeri s 30 god. stža ovdje pored mene kad vide nešto okruglo sa zubima , za njih su to sve zupčanici. OK? :D
Bili gladni ili siti (na ovom forumu), svi VOLE PITI!

Avatar
Mario_A
Postovi: 83
Pridružen/a: pet tra 13, 2012 12:29 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Mario_A » pon vel 11, 2013 11:03 am

o, ne sad ga totalno zasra,
U pravu si, helikoidno ozubljenje NE evolventno , no ipak stožnici , ne zupčanici! Dakle stožnici sa helikoidnim ozubljenjem!
Sorry :oops: sorry :oops: sorry :oops:
Bili gladni ili siti (na ovom forumu), svi VOLE PITI!

Avatar
ervin
Postovi: 460
Pridružen/a: čet stu 04, 2010 7:19 pm

Post Postao/la ervin » pon vel 11, 2013 10:11 pm

ekšli strogo školski prema stricu deckeru zupčanici su i jedni i drugi kolko znam. čelnike (obicne vecini poznate), stožnike, vijčanike, cak i puzno kolo se naziva zupčanik. malo cudno, ali tako je. ovo su samo podvrste. ali dobro si rekao, ozubljnje stoznika moze biti ravno i koso (helikoidno), koje jos moze biti evolventno (evolventa kugle tocnije) ili oktoidno. evo gotov sam sa sranjem, ispricavam se. ali znao sam se stalno svadati sa profesorima oko takvih stvari, i rijetko kada sam bio u pravu, pa su me jos vise davili na ispitima nego ostale ljude, i bio sam prisiljen naucit kako se spada :)

Avatar
isvara
Postovi: 2120
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » uto vel 12, 2013 10:13 am

imam jos jednu staru titan vagu koja reagira na 1 gram tako da i ona ceka pjeskarenje i restauraciju.....

to je sve nasljedstvo od dide i bake.... :P
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
ervin
Postovi: 460
Pridružen/a: čet stu 04, 2010 7:19 pm

Post Postao/la ervin » uto vel 12, 2013 1:40 pm

znaci to je samo pjeskareno? bas je dobro ispalo

Odgovori