Kvazi konusni ferm 30 l

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Kvazi konusni ferm 30 l

Post Postao/la grga-osijek » sri lis 05, 2016 9:19 am

Ako postoji netko da ima slobodnog vremena i volje da pogleda ovaj artikl, mnogi bi bili zahvalni . Bitno je koja plastika je u pitanju , mogućnost brtvljenja i ugradnja slavina.
8) Kome je mali uzme 2-3 kom .
http://edom-vrt.hr/oc/agrokultura/Pojil ... -na-stalku
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
stribor7
Postovi: 337
Pridružen/a: uto srp 08, 2014 1:13 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la stribor7 » sri lis 05, 2016 11:37 am

Zanimljivo, jako zanimljivo
STRIBOR7

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » sri lis 05, 2016 8:12 pm

Stribore , ja naručio upravo jedan za probu. Ak ne bude ničemu pojiti ću fazane i paune i žirafe sonjim :lol: :hmelj: :indianabeer:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sri lis 05, 2016 8:55 pm

recimo da u plastiku ne sumnjam. niti u mogučnost brtvljenja al oblikom je jedino za komoru.. u friž taki nemože.. to je sad povezano sa kontrolom temperature komore i fermentora.. i onda čitava parada oko oblika .
ok , imaš alternativu ( žirafe će se oduševiti -ko s novim mobitelom ), al smisli pametnu kombinaciju za čišćenje. kemija , mehanika, temp . da, ali kontrolirano----ovo je bitno
ehh sad - sam se sjetio. jel hočeš da ti pošaljem impozantnu količinu kvalitetnog klorofenola u pivi ( hm , to je zapravo onaj koji te trebao osupnuti u Sisku ali si se na vrijeme obranio -sad je 1 mj stariji )--za tvoju školu.
spačka je bila u nepažnji. koncentracija sredstva , temperatura i vrijeme naprave čuda . ja sam pretjerao u vremenu i natrijev perklorat iz oksija je ostavio potpis na fermentoru- reagiral je sa PVC bazom i ušo mu u dušu.

možda je malo off al nije štetno

za sad :hmelj:

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » čet lis 06, 2016 11:54 am

davaj davaj tovariš, klorofenola nikad dosta. :D pošalji po tkome ? 1-2 boce i pazi da ne omališ sebe tim darom. što se tiče pojilice sve je uzeto u obzir pa čak i pranje. imam neke alatke iz doba kad sam fermentirao u staklenim demižonima 54 litarskim . ovoga ne vjerujem da ču uspjeti razbiti kao one .
problem je žirafa, jer je već pri pogledu na sliku počela okretati vratom. ma ako ništa ne bude ili se inficira napraviti ću bong pa neka se svi napuše. :roll: :hmelj: :pivo3:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
stribor7
Postovi: 337
Pridružen/a: uto srp 08, 2014 1:13 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la stribor7 » čet lis 06, 2016 3:26 pm

grga-osijek je napisao/la:Stribore , ja naručio upravo jedan za probu. Ak ne bude ničemu pojiti ću fazane i paune i žirafe sonjim :lol: :hmelj: :indianabeer:
biče dobro i za nas na krigli. pogotovo ujutro.
Koja je plastika. Javi kad stigne
STRIBOR7

Odgovori