Materijali koji se koriste u pivarstvu

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
lijepimisko
Postovi: 181
Pridružen/a: uto kol 23, 2016 10:35 am
Lokacija: Senj
Kontakt:

Post Postao/la lijepimisko » sri pro 07, 2016 4:53 pm

Ja imam u firmi onaj pištolj za vrući zrak, to je sigurno dovoljno i vidio sam da griju mufu direkt s druge strane a ne spoj u bačvi pa se to rastali i popuni taj zazor, jedino 100 kn za tinol, 60 fluks, još treba nešto malo fazonerije za nategnut mufu kroz rupu koja je malo uža da stoji čvrsto (isto ima video), to je isto nekih 100 - ak kn. Ko još nema spiralno svrdlo ili krunu, sabere se za čas.

Iako ja mislim kad se lim od bačve izvuče na tom mjestu tako natvrdo da je taj lem samo kozmetika, to drži ko pasja muda.

tiho385
Postovi: 22
Pridružen/a: ned stu 13, 2016 4:33 pm
Lokacija: Zagreb zapad

Post Postao/la tiho385 » sri pro 07, 2016 5:01 pm

lijepimisko je napisao/la:Nikad probao sam s lemljenjem, pa pitaj nekog ko zna jel to baš to, ovaj je bezolovni tinol iz chipoteke od 100 g

http://www.chipoteka.hr/artikl/40863/ti ... 4690007050
ovaj ima halogena nije baš food safe jedini od stannol wuppertal.. je stannol 631605...a link je pdf i stranica 1453 tj. 3 stranica
http://www.olander-sjostrand.se/assets/ ... 1-1564.pdf

pocesljani
Postovi: 36
Pridružen/a: pet ožu 24, 2017 5:58 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la pocesljani » ned ožu 26, 2017 12:07 pm

zaboravite meko lemljenje inoxa, moguće je ali priprema je nešto drugačija a spoj kilav, čak je problem i tvrdo lemljenje jer ako ne znate do koje temperature smijete grijati inox od posla ništa, sve se izbaci a ni najbolja srebrna elektroda ne pomaže

jedino rješenje je TIG postupak

Avatar
t_derek
Postovi: 26
Pridružen/a: čet lip 18, 2015 11:48 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la t_derek » ned ožu 26, 2017 12:14 pm

Ja sam probao sa srebrom i nije išlo. Mislim da nisam razvio dovoljnu temperaturu inoxa sa plamenikom, tako da mi se srebro nije fino razvilo po spoju. A i bitno je čišćenje samo spoja, i spoj treba dobro brtviti prije lemljenja jer inače srebro iscuri kad se zagrije.

Na kraju spoj mi je puštao, i nije lijepo izgledao te sam odnio bačvu da mi to zavare.

Ako netko treba, imam još srebrenog lema i paste pa se možemo dogovoriti. Ja sam odustao od te metode :-)

PBR
Postovi: 310
Pridružen/a: čet lip 20, 2013 2:21 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la PBR » pet lip 16, 2017 11:27 am

Planiram staviti slavinu na BK, da li je na kraju ok koristiti standardnu (pocincanu?) slavinu i mesing?
"Milk is for babies. When you grow up, you have to drink beer."~Arnold S.

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Post Postao/la AlkoholUnited » pet lip 16, 2017 12:48 pm

PBR je napisao/la:Planiram staviti slavinu na BK, da li je na kraju ok koristiti standardnu (pocincanu?) slavinu i mesing?
da slobodno instaliraj standardnu to ti je u startu manje para naravno da je bolje inox ili mesing ali nema potrebe...
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

PBR
Postovi: 310
Pridružen/a: čet lip 20, 2013 2:21 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la PBR » pet lip 16, 2017 2:37 pm

Samo ne želim dobit neku račinu :P
"Milk is for babies. When you grow up, you have to drink beer."~Arnold S.

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pet lip 16, 2017 3:42 pm

PBR je napisao/la:Planiram staviti slavinu na BK, da li je na kraju ok koristiti standardnu (pocincanu?) slavinu i mesing?
Ja bih rekao da je mesing (mjed) uglavnom poniklan i ispoliran, dok se cinča najčešće čelik koji ne valja za dodir sa sladovinom. Tako da je poniklani mesing svakako prihvatljivije rješenje, ali kratkotrajno, cca 2+ godine. Ti si izračunaj razliku cijena-rok trajanja inoxa i tog mesinga.
Kuglasta slavina, je l'? Nemoj onu standardnu s gumom na pladnju i sjedištem.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Odgovori