Zasto je craft beer festival u garden mallu?

... razne, manje tehničke diskusije

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

čof
Postovi: 55
Pridružen/a: sub ožu 19, 2016 10:23 am
Lokacija: Zagreb

Zasto je craft beer festival u garden mallu?

Post Postao/la čof » sub tra 02, 2016 3:57 pm

Kolko ja znam poanta craft pive je da bude anti komercijalna siguran sam da ima puno boljih lokacija za tako nesto...
Žeđam

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » sub tra 02, 2016 6:27 pm

Jer tamo prolaze ljudi. A poanta je da se ljudi upoznaju sa craftom. Ne da se to stavi u neki podrum gdje ce to moci naci samo ljudi koji bas to traze.
slika

čof
Postovi: 55
Pridružen/a: sub ožu 19, 2016 10:23 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la čof » sub tra 02, 2016 6:49 pm

Poljo je napisao/la:Jer tamo prolaze ljudi. A poanta je da se ljudi upoznaju sa craftom. Ne da se to stavi u neki podrum gdje ce to moci naci samo ljudi koji bas to traze.
Dobro ne mislim da treba bit u nekoj rupi ko neki obskurni koncert, ali ono garden mall, ili bilo koji soping centar kaj se toga tice, koju sam god osobu upozno ikad da ima bar neku ljubav prema pivi makar prema industrijskoj, takva mjesta ne posjecuje, neznam kolko ljudi ce cjenit craft pivu u soping centru, moglo je bit bilo di, na zrinjevcu, trgu, glavnom itd, negdje di su inace takve pizdarije
Žeđam

plucica na kiselo
Postovi: 50
Pridružen/a: pet sij 11, 2013 7:47 pm

Post Postao/la plucica na kiselo » sub tra 02, 2016 7:16 pm

Pa ako je Garden Mall organizator onda je valjda logično da bude u Garden Mallu.

čof
Postovi: 55
Pridružen/a: sub ožu 19, 2016 10:23 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la čof » sub tra 02, 2016 7:19 pm

plucica na kiselo je napisao/la:Pa ako je Garden Mall organizator onda je valjda logično da bude u Garden Mallu.
Pa neznam jel je, zato pitam, uobicajeno podrucje interesa garden malla su bespaltni koncerti mate bulića ili crvene jabuke, bila je i neda ukraden legenda
Žeđam

Avatar
Mikronis
Postovi: 53
Pridružen/a: sub stu 23, 2013 7:02 am
Lokacija: Zagreb - Stenjevec

Post Postao/la Mikronis » sub tra 02, 2016 8:36 pm

Koliko ja znam ove godine 2016 Craft beer festival je u Gastronomadu Jurišićeva 11 i EU domu ista lokacija

http://www.gastronomadi.hr/craftfestival/

čof
Postovi: 55
Pridružen/a: sub ožu 19, 2016 10:23 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la čof » sub tra 02, 2016 9:57 pm

Mikronis je napisao/la:Koliko ja znam ove godine 2016 Craft beer festival je u Gastronomadu Jurišićeva 11 i EU domu ista lokacija

http://www.gastronomadi.hr/craftfestival/
Da, izgleda da su dva, ovaj je od 1.-3.4. Dok je onaj u garden malku oko 18 i 19.
Varionica, Zmajska pivovara, Pivovara Medvedgrad, Vukovarsko pivo, San Servolo, Nova Runda, Hold'Em Brewery, Visibaba Pivo i Daruvarska Pivovara ce svi izlagat svoje pivo
Žeđam

plucica na kiselo
Postovi: 50
Pridružen/a: pet sij 11, 2013 7:47 pm

Post Postao/la plucica na kiselo » sub tra 02, 2016 10:40 pm


Avatar
gnomix
Postovi: 237
Pridružen/a: pon ruj 12, 2011 11:59 am
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la gnomix » pon tra 04, 2016 11:11 am

Mislim da nije poanta crafta da bude anti-komercijalna. S obzirom pivovare žive od prodaje svog piva.

Meni je veći problem kaj svira Vatra u Garden Mallu. Zbog toga se zbilja premišljam dal ići.
:lol:

čof
Postovi: 55
Pridružen/a: sub ožu 19, 2016 10:23 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la čof » pon tra 04, 2016 1:38 pm

gnomix je napisao/la:Mislim da nije poanta crafta da bude anti-komercijalna. S obzirom pivovare žive od prodaje svog piva.

Meni je veći problem kaj svira Vatra u Garden Mallu. Zbog toga se zbilja premišljam dal ići.
:lol:
Pa to je bila poanta da, vatra u suping centru mi nekak nije ambijent za pit pivu hahah
Žeđam

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » pon tra 04, 2016 2:45 pm

Poanta Craft festivala je da ljudi iz Dubrave vide da postoji nešto više od Žuje i Pana a i da se sam centar malo propagira :). Pošto sam iz Dubrave, znam šta pričam. I da, Craft kao Craft je sam po sebi komercijalan, jelte, poanta pive je da se proda nekome a vidi čuda, javno okupljalište ljudi je upravo prilika za to.

čof
Postovi: 55
Pridružen/a: sub ožu 19, 2016 10:23 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la čof » pon tra 04, 2016 5:36 pm

pklicov je napisao/la:Poanta Craft festivala je da ljudi iz Dubrave vide da postoji nešto više od Žuje i Pana a i da se sam centar malo propagira :). Pošto sam iz Dubrave, znam šta pričam. I da, Craft kao Craft je sam po sebi komercijalan, jelte, poanta pive je da se proda nekome a vidi čuda, javno okupljalište ljudi je upravo prilika za to.
Ha ovisi valjda o osobi, meni to nije craft, zas ne stavljas zgance pivu onda poludit ce ljudi za tim ko i za zujom, meni je craft imat svoju pivovaru i pivnicu i imat skipu kaj tam dolazi i napija se i jebeno a ne da ti je cilj da uspijes se ugurat u konuzum i sve super, vise para cu zaradit da krenem uzgajat opijum kaj je najlakse ikad, al meni to nije cilj neznam kak je tebi
Žeđam

plucica na kiselo
Postovi: 50
Pridružen/a: pet sij 11, 2013 7:47 pm

Post Postao/la plucica na kiselo » pon tra 04, 2016 6:23 pm

Ne piju ljudi žuju zato što im je super nego zato što ne znaju za bolje, ne mogu si priuštiti bolje ili zato što ih jednostavno nije briga.

Za sada su ovi prvi u većini. Jedan od ciljeva craft pokreta je i edukacija ljudi i prebliživanje dobrog piva široj publici, a ne zatvaranje u nekakve interne kružoke koji razumiju pivo. I naravno da je poželjno da craft pivo dođe na police supermarketa isto kao što je slučaj u inozemstvu.

čof
Postovi: 55
Pridružen/a: sub ožu 19, 2016 10:23 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la čof » pon tra 04, 2016 6:33 pm

plucica na kiselo je napisao/la:Ne piju ljudi žuju zato što im je super nego zato što ne znaju za bolje, ne mogu si priuštiti bolje ili zato što ih jednostavno nije briga.

Za sada su ovi prvi u većini. Jedan od ciljeva craft pokreta je i edukacija ljudi i prebliživanje dobrog piva široj publici, a ne zatvaranje u nekakve interne kružoke koji razumiju pivo. I naravno da je poželjno da craft pivo dođe na police supermarketa isto kao što je slučaj u inozemstvu.
Ima craft pive u vruktu i u intersparu i billi itd, u inozemstvu su puno popularnije mikro pivovare tj pivovare koje svoju pivu posluzuju u svojoj pivnici i to je to,
Ljudi piju zuju jer nema okusa i mogu ju progutat lakse od nekih boljih pivi,
Naravno da ih nije briga, samo zato kaj je nama piva fina ne znaci da je drugim ljudima isto, to je glupa predpostavka, vecina ljudi se samo natjera da piju pivu dok im nebude pitka i ni ne obracaju paznju na okus, neces takve preobratit sa pivom koja ima jos vise okus po pivi, netreba forsirat neke stvari, il se fokusiraj na one koji vole pivu ili na one koje nije briga, ovak nes između nema nikakve svrhe,
U americi je recimo bila ta revolucija craft pive i zbog toga danas tamo nemres vise otvorit pivovaru jer ces morat radit ko konj 20 sati dnevno da se uspijes odrzat na zivotu, trziste je prezasiceno, ko voli pivu voli, ko ne ne, te fantazije da mozes svakog preobratit nemaju svrhe, nema dovoljno ljudi koji ce ju pit
Žeđam

plucica na kiselo
Postovi: 50
Pridružen/a: pet sij 11, 2013 7:47 pm

Post Postao/la plucica na kiselo » pon tra 04, 2016 7:04 pm

Ne znaš puno o tematici, brkaš pojmove. Misliš na brewpubove, a ne na mikropivovare.

Samo ću reći da u UK craft pivo možeš kupiti u njihovom najvećem lancu - Tescu. Da u Belgiji piva malih pivovara možeš naći u Delhaizeu. U USA je svaki deli (lokalni market) u kojem sam bio imao frižider sa craft pivom. U Poljskoj ima sve više običnih dućana sa craft pivom.

Ako nema "preobraćenika" kako je udio u prodaji craft piva u USA došao sa 10% na preko 20% u 4 godine? Kako se u UK broj pivovara gotovo udvostručio u 5 godina. U Italiji u 7 godina ih ima četverostruko više? Kako 90% ljudi koje poznajem danas pije isključivo piva malih pivovara kada ima izbor, a do prije godinu dana nisu znali što je craft?

U pivski razvijenijim državama je craft pivo mainstream. To nije nešto alternativno što živi na festivalima za beer geekove, u specijaliziranim dućanima ili u brewpubovima. Craft pivo se pije na stadionima, aerodromima, fast foodovima, vrhunskim restoranima.

Ne znam otkuda frustracija, niti meni nije zanimljiv festival u Garden Mallu, ali ne vidim u tome ništa loše.

Odgovori