Counterflow chiller

... razne, manje tehničke diskusije

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Bozos
Postovi: 84
Pridružen/a: sri ožu 16, 2016 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci

Counterflow chiller

Post Postao/la Bozos » sri ožu 16, 2016 9:21 pm

Poštovanje gospodo, ja sam Božo i novi sam na ovom sajtu. Htio bih vas zamoliti nešto tj. pitati nešto, meni jako bitnu stvar.

Htio bi napraviti gore navedeni cfc. Kod kuće imam bakrenu cijev promjera 6 mm, može li mi to poslužiti za početak? Hoću imati kakvih problema zbog male širine cijevi ili će se sve svesti na duže čekanje kod pretakanja?

Hvala na unaprijed!

Bozos
Postovi: 84
Pridružen/a: sri ožu 16, 2016 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci

Post Postao/la Bozos » čet ožu 17, 2016 12:13 pm

molim vas za odgovor da znam hoću li ga praviti ili ne. Početnik sam sa kuhanjem a cfc mi igra veliku ulogu zbilja. Hvala bilo kome na odgovoru i lijep pozdrav želim.

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Post Postao/la AlkoholUnited » čet ožu 17, 2016 12:20 pm

Ja ti nebi savjetovao da radis cfc od te cijevi jer premal protok ces imati. Moj cfc je sa 8mm cijev pa sam ajmo reci zadovoljan (10mm bi bilo savrseno za nase prilike) ako se i odlucis na 6mm zaboravi hladjenje slobodnim padom jer bi bilo ubitacno sporo cak i sa dodanom pumpom...

Evo ti okvirno neki info;
Cijev 8mm 14metara
Spojena pumpa od vesmasine
Protok obicne vode kroz sistem 21L u 12min, posto je sladovina gusca onda i hladjebje traje malo duze nekih par minuta...
Hladi na temperaturu vode...
Zadnja izmjena: AlkoholUnited, dana/u čet ožu 17, 2016 12:29 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

Bozos
Postovi: 84
Pridružen/a: sri ožu 16, 2016 9:16 pm
Lokacija: Vinkovci

Post Postao/la Bozos » čet ožu 17, 2016 12:24 pm

cfc je u izradi ali su me zanimale konkretne stvari, bile one pozitivne ili negativne. Proces hlađenja bi mi se produžio na dodatnih 15 minuta,barem mislim tako (što mi nebi bio problem čekati) Lonac bi poklopio tako da minebi ušlo nešto u pivo ukoliko temperatura padne ispod, karikiram, 50C.

Odgovori