ISPLIVALO NEŠTA NA POVRŠINU !!!

... kada stvari krenu po zlu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
tinl
Postovi: 1719
Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
Lokacija: požega

Post Postao/la tinl » sri pro 09, 2015 10:56 am

Dux je napisao/la:Fermentacija se odvija kako treba, gledao sam malo po videima i čitao po forumima da je to gore sasvim normalna pojava, dapače, to je dobar znak da kvasac radi kako treba.

Kako si postavio pitanje, dobre si odgovore i dobio. Vjerujem da su proteinske nakupine, ali burna fermentacija bi to razbila, no posto si ti fermentirao s nekim lager kvascem na temp od 20 c tko zna sta je bilo ..
in fermantation we trust

Dux
Postovi: 95
Pridružen/a: uto pro 08, 2015 10:15 pm
Lokacija: vinkovci

Post Postao/la Dux » sri pro 09, 2015 11:33 am

Alivio je napisao/la:Ovo mi najviše sliči na nakupine proteina koji nisu izdvojeni u tijeku kuhanja i pretakanja u fermentor ..
Dva puta sam imao taj slučaj ali sa pivom je sve bilo OK ..
Nešto slično noklicama u juhi ..
Koristio samtekući kvasac ali ga nisam ispirao par puta kako sam trebao.. mislim da će biti sve ok :D
Brewermen

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » sri pro 09, 2015 12:23 pm

Ispiranje kvasca se radi nakon fermentacije kako bi se kvasac mogao koristit u nekoj sljedećoj turi:
https://hocupivo.wordpress.com/2012/06/ ... je-kvasca/

Dux
Postovi: 95
Pridružen/a: uto pro 08, 2015 10:15 pm
Lokacija: vinkovci

Post Postao/la Dux » sri pro 09, 2015 1:00 pm

Poljo je napisao/la:Ispiranje kvasca se radi nakon fermentacije kako bi se kvasac mogao koristit u nekoj sljedećoj turi:
https://hocupivo.wordpress.com/2012/06/ ... je-kvasca/
to sam znao :D
Brewermen

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » sri pro 09, 2015 5:04 pm

Dux je napisao/la:Oke,ako ste tako pametni, ajde onda recite jel to gore kvasac?
Dux je napisao/la:ovako komentiranje "uspjet će-neće uspjeti" nije potrebno jer bit će kako bude.

Ne budi bezobrazan. Sa tim stavom ti niko nece pomoci.


Na slici se lose vidi ali mislim da je u pitanju kvasac i da je sve ok. Ubuduce fermentiraj lager kvasac na 12 osim ako ne pravis steam beer ili kupi odgovarajuci kvasac.

Avatar
Svarun
Postovi: 329
Pridružen/a: ned lip 14, 2015 1:54 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la Svarun » sri pro 09, 2015 5:11 pm

Dux je napisao/la:Ostavit ću ga da odradi svoja 2 tjedna pa ću vidjeti iako sam optimist.. ovako komentiranje "uspjet će-neće uspjeti" nije potrebno jer bit će kako bude.
Pa sta the briga onda uopce sta je to? Bice kako bude.

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » sri pro 09, 2015 6:32 pm

Svarun je napisao/la:
Dux je napisao/la:Ostavit ću ga da odradi svoja 2 tjedna pa ću vidjeti iako sam optimist.. ovako komentiranje "uspjet će-neće uspjeti" nije potrebno jer bit će kako bude.
Pa sta the briga onda uopce sta je to? Bice kako bude.
hahahhaha

mozda ti je i malo brašna skuhanog (noklica) pobjeglo u fermentor pa ga sad kvasac diže na površinu pošto lager radi sa dna...20°C za lager ti je previše i pivo ti neće imati dobar okus to je već provjereno i testirano u praksi - imat ces okus ljepila, acetona i nekih nedefiniranih okusa. Ne mozes reci da se kvasac prilagođava okolini jer ne postoje ale kvasci bez razloga...ako te boli briga kak ce ispast mogao si onda odfermentirat i ušećerene vode isto bi te pucalo :D

Aj živio i malo pripazi, ako sta nije jasno bolje pitat nego griješit :D
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Dux
Postovi: 95
Pridružen/a: uto pro 08, 2015 10:15 pm
Lokacija: vinkovci

Post Postao/la Dux » sri pro 09, 2015 8:10 pm

Pravio sam već 10 ak tura i ovo mi se prvi put desilo... vidim da ima ovdje onih koji će popljuvati nešto što nekog zanima... gamad :evil:
Brewermen

Dux
Postovi: 95
Pridružen/a: uto pro 08, 2015 10:15 pm
Lokacija: vinkovci

Post Postao/la Dux » sri pro 09, 2015 8:10 pm

Svarun je napisao/la:
Dux je napisao/la:Ostavit ću ga da odradi svoja 2 tjedna pa ću vidjeti iako sam optimist.. ovako komentiranje "uspjet će-neće uspjeti" nije potrebno jer bit će kako bude.
Pa sta the briga onda uopce sta je to? Bice kako bude.
de fak of!
Brewermen

Avatar
Tuff Gong
Postovi: 381
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 11:01 am
Lokacija: Novi Zagreb

Post Postao/la Tuff Gong » sri pro 09, 2015 8:34 pm

Prvi put vidim nekog ko traži savjet a onda negoduje prema onome šta se kaže... :shock: :?

Avatar
Alivio
Postovi: 1071
Pridružen/a: sub lip 05, 2010 11:53 am
Lokacija: SB

Post Postao/la Alivio » sri pro 09, 2015 8:41 pm

Sada mi dođe žao što sam pokušao pomoći ..
Molim kolegu Tinla da se očituje o ovoj novonastaloj situaciji ..
:evil:
Čovjek uči dok je živ i na kraju umire glup.

stane2006
Postovi: 315
Pridružen/a: uto sij 21, 2014 4:55 pm
Lokacija: Orašje

Post Postao/la stane2006 » sri pro 09, 2015 8:45 pm

Tin se očitovao na chatu samo što ti baš i ne pratiš

Avatar
VGdogy
Postovi: 53
Pridružen/a: čet srp 31, 2014 1:28 pm
Lokacija: Velika Gorica

Post Postao/la VGdogy » sri pro 09, 2015 8:50 pm

Dječak, malo ti je stav kurčevit što ovdje nije uobičajeno, a bogami ni potrebno. U pivarstvu je najbitnije učiti, učiti i samo učiti. Pod učenjem prije svega mislim na čitanje, a kasnije i primjena tih znanja u praksi. Ovdje je enciklopedija pivarskog znanja, a urednici su veliki mislioci ovog hobija koji su skuhali desetke, neki i stotine piva. Neću ih imenovati jer bi i sam skužio da si pročešljao ovaj forum posebice što se pisalo tamo sada već davnih 2009, 2010 i tako dalje i tako bliže. Nikad od njih ne pročitah ovaj stav i fak of komunikaciju. Ovdje je grupa ljudi koji su voljni bezuvjetno pomoći neznancu ali bratu i sestri po interesu. Mislim da si ti malo zalutao, a i takav kakav jesi mi te prihvaćamo uz jedan mali korak unatrag, malo više pažnje i uvažavanja. Što se tiče piva može biti svašta, a i ništa. Imao si neku tehniku koja je hibrid i koja u određenim slučajevima može dati odlično pivo. Ti nas izvjesti što je kod tebe bilo, a ubuduće ipak malo više poštuj neke zakonitosti pivarstva, a manje kućne čarolije. Kod tebe zbog tih čarolija možda pliva smuđ, šaran, a bogami i kečiga.

https://www.youtube.com/watch?v=ITq-lKAM0_s
volim pivo

Dux
Postovi: 95
Pridružen/a: uto pro 08, 2015 10:15 pm
Lokacija: vinkovci

Post Postao/la Dux » sri pro 09, 2015 9:41 pm

VGdogy je napisao/la:Dječak, malo ti je stav kurčevit što ovdje nije uobičajeno, a bogami ni potrebno. U pivarstvu je najbitnije učiti, učiti i samo učiti. Pod učenjem prije svega mislim na čitanje, a kasnije i primjena tih znanja u praksi. Ovdje je enciklopedija pivarskog znanja, a urednici su veliki mislioci ovog hobija koji su skuhali desetke, neki i stotine piva. Neću ih imenovati jer bi i sam skužio da si pročešljao ovaj forum posebice što se pisalo tamo sada već davnih 2009, 2010 i tako dalje i tako bliže. Nikad od njih ne pročitah ovaj stav i fak of komunikaciju. Ovdje je grupa ljudi koji su voljni bezuvjetno pomoći neznancu ali bratu i sestri po interesu. Mislim da si ti malo zalutao, a i takav kakav jesi mi te prihvaćamo uz jedan mali korak unatrag, malo više pažnje i uvažavanja. Što se tiče piva može biti svašta, a i ništa. Imao si neku tehniku koja je hibrid i koja u određenim slučajevima može dati odlično pivo. Ti nas izvjesti što je kod tebe bilo, a ubuduće ipak malo više poštuj neke zakonitosti pivarstva, a manje kućne čarolije. Kod tebe zbog tih čarolija možda pliva smuđ, šaran, a bogami i kečiga.

https://www.youtube.com/watch?v=ITq-lKAM0_s
NEMOJ TI MENI DJEČAK. MOGU ti bit tata. ja imam respect jedino prema bogu i hrvatskoj nemoj me čiti kulturi,imam je dosta hvala. boli me kurac za ovaj forum jer ionako ste svi jajare!!!!!
Brewermen

Dux
Postovi: 95
Pridružen/a: uto pro 08, 2015 10:15 pm
Lokacija: vinkovci

Post Postao/la Dux » sri pro 09, 2015 9:50 pm

tinl je napisao/la:slušaj.. na slici se ne vidi kurca.. to je prvo a drugo je: de makar malo opiši šta je na slici kad se već ne vidi ništa.. kad je kuhano, šta je kuhano, di stoji koji kvasac, kak izgleda ta isplivavotina itd..
Ti dolje mi napišeš da mi je stav kurčevit a pogle ovog jazavca što mi je komentirao odmah poslije moje slike. Odmah me popljuje... pa napušite mi se... vi ste kurac a ne pivari..dabogda vam se svako pivo pokvarilo!!!!!!!!!!!!!
Brewermen

Odgovori