Narudba sirovina, g d j e?

... koje koristite i gdje ih nabaviti

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
babangida
Postovi: 976
Pridružen/a: uto kol 23, 2011 4:23 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la babangida » uto ožu 18, 2014 8:42 pm

Oskar je napisao/la:Šta si radiš čovječe pa baš si mamac za gnjavit.
Potpisujem. Klepa, ti se nesto mnogo zbunjivas...da nisi na kakvim onim lepkovima!?! :)
Dvije litre na dan, doktor iz kuce van!!

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » sri ožu 19, 2014 12:33 am

Klepa je napisao/la:Ali totalno je nebitno sta zelim narucit
Nije nebitno što želiš naručiti, u tome i je poanta...
Klepa je napisao/la:pitao sam GDJE NARUCITI SIROVINE, znaci SIROVINE opcenito...
Odgovor na ovakvo pitanje je u dućanu sa sirovinama, npr sve za pivo ili positiv.hr

Klepa
Postovi: 29
Pridružen/a: pon ožu 10, 2014 3:58 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la Klepa » sri ožu 19, 2014 8:23 am

ajde, evo recimo trebao bi sredstvo za bistrenje piva, dali to mogu postici sa irskom mahovinom?

Avatar
franski
Postovi: 66
Pridružen/a: pon lip 04, 2012 12:35 pm
Lokacija: Zagreb, Grad Zagreb

Post Postao/la franski » sri ožu 19, 2014 8:46 am

Klepa je napisao/la:ajde, evo recimo trebao bi sredstvo za bistrenje piva, dali to mogu postici sa irskom mahovinom?
momak bogati(ne mislim kao financijski nego uzrecno), pa daj malo i procitaj o tome (bistrenju piva npr.), da, mozes to postici s time, ali nije jedina stvar s kojom mozes to raditi, edukacije malo... :wink:

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » sri ožu 19, 2014 4:39 pm

Klepa je napisao/la:ajde, evo recimo trebao bi sredstvo za bistrenje piva, dali to mogu postici sa irskom mahovinom?
LINK 1

LINK 2
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

Klepa
Postovi: 29
Pridružen/a: pon ožu 10, 2014 3:58 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la Klepa » sri ožu 19, 2014 7:46 pm

Zedni je napisao/la:
Klepa je napisao/la:ajde, evo recimo trebao bi sredstvo za bistrenje piva, dali to mogu postici sa irskom mahovinom?
LINK 1

LINK 2
Umro sam od smijeha, ti mora da vjezbas, garant si atrakcija u bjelovaru :D :lol: :roll:

Vidim ja da nis koristi od postavljanja pitanja na ovom forumu :wink:

Cast izuzecima

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » sri ožu 19, 2014 8:26 pm

Drago mi je sto si se nasmijao.
Na ovom forumu osim dobrog, zdravog humora mozes naci bas sve sto zelis znati o pivu i kucnom spravljanju istog.
Istina je da postojimo vec dosta godina i da svaki novi clan treba procitati bar dio foruma na kojem se nalaze teme s odgovorima koje zanimaju svakog pocetnika.
Takodjer je istina da treba imati stanovito predznanje kako bi se postavilo suvislo pitanje.
Obecavam da cu na prvo smisleno pitanje koje postavis odgovoriti u najboljoj vjeri. Do tad ti mogu samo dobronamjerno preporuciti da strplivo citas teme koje te zanimaju.
Zelim ti uspjesno kuhanje piva.
Sto se irske mahovine tice, to nije presudno za bistrenje piva. Nece naskoditi ako dodas 5g na 20 lit. pred kraj kuhanja. Moguce je pivo bistriti i zelatinom. Prema uputi na vrcici otopis zelatinu u toploj vodi i dodas u pivo dan-dva prije flasiranja. Najvaznije je da u vodi kojom kuhas pivo imas cca 100 ppm Ca iona, koji ce na kraju fermentacije omoguciti stvaranje aglomerata kvasca i njegovo talozenje. Ako ima dovoljno kalcija nije potrebno dodavati irsku mahovinu niti zelatinu.
P.S.
Na ovo pitanje sam osobno odgovorio vise puta, i da si koristio pretraznik foruma ustedio bi mi ovoliko tipkanja na neadekvatnoj tipkovnici :)

http://www.pivarstvo.info/forum/viewtop ... =bistrenje

http://www.pivarstvo.info/forum/viewtop ... =bistrenje

http://www.pivarstvo.info/forum/viewtop ... =bistrenje
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
PriMarius
Postovi: 510
Pridružen/a: sri stu 24, 2010 6:03 pm
Lokacija: zagreb

Post Postao/la PriMarius » sri ožu 19, 2014 8:35 pm

Ferdo, kaj ti je??!! Si dobro??
stin...stern...st'nning
numzph-numonh, bleeargh...

if you don’t like it, it probably wasn’t meant for you...

hahahahahahahahah hahahahah jač crč majkemmm... (Tinl)

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » sri ožu 19, 2014 8:39 pm

PriMarius je napisao/la:Ferdo, kaj ti je??!! Si dobro??
Nisam bas fit. Kaj se vidi?
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
babangida
Postovi: 976
Pridružen/a: uto kol 23, 2011 4:23 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la babangida » sri ožu 19, 2014 8:41 pm

Mmda, Ferdo. Ali nisi mu dao dudu, ni bocicu, niti si ga mazio po kosici i trbuscicu dok si mu to pisao. Mislim da nece biti sretan ni zadovoljan. Opet. He, he. :twisted:
Dvije litre na dan, doktor iz kuce van!!

Avatar
Oskar
Postovi: 603
Pridružen/a: uto kol 02, 2011 10:00 am
Lokacija: Vrapče, Zagreb

Post Postao/la Oskar » sri ožu 19, 2014 8:47 pm

:shock:

Paralelni svemir?

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » sri ožu 19, 2014 8:50 pm

babangida je napisao/la:Mmda, Ferdo. Ali nisi mu dao dudu, ni bocicu, niti si ga mazio po kosici i trbuscicu dok si mu to pisao. Mislim da nece biti sretan ni zadovoljan. Opet. He, he. :twisted:
Vjerujem da ce Klepa nakon krivog starta i uz malo zalaganja postati pravi pivar. Uspjesno sam se izljecio od ego tripa i pruzio zatrazenu pomoc.
Isto sam postupio kad se je prvi put javio AnteKNj i brauer malzer...neki se sjecaju kako je zavrsilo :twisted:
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
PriMarius
Postovi: 510
Pridružen/a: sri stu 24, 2010 6:03 pm
Lokacija: zagreb

Post Postao/la PriMarius » sri ožu 19, 2014 8:51 pm

babangida je napisao/la:Mmda, Ferdo. Ali nisi mu dao dudu, ni bocicu, niti si ga mazio po kosici i trbuscicu dok si mu to pisao. Mislim da nece biti sretan ni zadovoljan. Opet. He, he. :twisted:
BWUUAAAHAHAHAAAAAAA
stin...stern...st'nning
numzph-numonh, bleeargh...

if you don’t like it, it probably wasn’t meant for you...

hahahahahahahahah hahahahah jač crč majkemmm... (Tinl)

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » sri ožu 19, 2014 8:59 pm

Oskar je napisao/la::shock:

Paralelni svemir?
Ma kurac, pijem IPU, 70 IBU, vele da je hmelj pun biljnog estrogena pa se pretvaram u babu. :? http://ljekovitobilje.weebly.com/hmelj- ... pulus.html
Srecom ostalo samo 3 gajbe te hormonalne terapije pa cu uskoro preci na GIN. Da vidis onda...
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sri ožu 19, 2014 9:03 pm

///////Vidim ja da nis koristi od postavljanja pitanja na ovom forumu Wink////////

Ovo je zaključak dana !!!

ali ipak smiješ čitati , dapače !!
a kad pocicaš ovaj forum slobodno ga nadogradi sa :

http://www.volimpivo.ba/forumdisplay.php?fid=6
a onda više nema izgovora sa nepoznavanjem engleskog za skuhati domaću pivu i nabaviti sirovine

PS:tri molbe____---

ne otvaraj vrata nogom , osim ako su ruke pune poklona

ne ljuti mi Žednog ( možda tek što popiješ više fantastičnih piva njegovih od svih nas skupa )

piši Bjelovar sa velikim
B

nakon ovoga , svi imamo uvijek barem dvije mogučnosti :hmelj: :pivo3: :hmelj: :)ž



buhahaa. jbt bila je zima kad sam počel trapkati , nu , a eto proljeća . kad ono.......pooooostova .
hmda , ponekad i mislim (rijetko) što pišem . nije samo jebna sirova čista iskrena emocija pivarska .
sad mi je lakše . Ferdo je opet onaj stari , Žedni mi se oporavlja , a i Primarius nešto obećava :nu sreće :zivjeli2: :hmelj: :pivo3:
Zadnja izmjena: mali badem, dana/u sri ožu 19, 2014 9:15 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori