Za pocetak hvala masu Picasu (:-) za sve.
Dakle Skupili se, poceli raditi postupak je jasno vidljiv iz slika, ali ukratko u natuknicama za zainteresirane:
- dan prije zakuhali masu vode u kotlu za rakiju
- dan d
- zagrijali 22 litre u na 70 stupnjeva, stavili u mash 19L i dodali 4.nesto kg slada smljevenog u storerici
- nakon sat i deset minuta na 64 stupnja i zezanja sa filtriranjem, procijedili istisnuvsi sve zivo kroz vrecice iz dma u kotao
- malo jos zalijali za one 3 litre ostatak i opet procijedili
- kuhali 60 minuta u kotlu (20g smaragda @ 60 i 15g smaragda @15)
- spumpali kroz chiller od 12m, bilo malo prehladno pa smanjili dotok hladne vode, nakon toga je 20C bilo na izlazu
- dodali yeast, zatvorili i sad cekamo
Pitanja, pokude, i prijedlozi dobrodosli





