Klarstein - Loša iskustva sa servisom

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Klarstein - Loša iskustva sa servisom

Post Postao/la Poljo » pon sij 27, 2020 10:48 am

Ipak nije sve tako divno i krasno s Klarsteinom.

Imam Klarstein Brauheld 45l kupljen u 7. mjesecu. Na jednom kuhanju u 11. mjesecu uređaj je kod grijanja na boil samo prestao raditi. Bez struje su bili i ekran i prekidaći za paljenje uređaja i pumpe.

Najvjerojatnije se samo odspojila neka žičica u dovodu struje, ali kako je uređaj pod garancijom nisam ga smio sam rastavljati. I tu kreću problemi.

1. Klarstein nema servis u Hrvatskoj. Servis PUŠIĆ d.o.o., Vodnjanska 26, Zagreb služi samo kao sabirno skladište za slanje svih uređaja za servis u Slovačku. Nisu ovlašteni ni najmanju sitnicu popraviti sami.
Kako mi je taj servis relativno blizu, zapakirao sam Klarsteina, isprintao potrebne papire i predao uređaj 28.11.2019.

I od tad nikakvih informacija s njihove strane, niti o zaprimanju na servis, stanju kvara, ništa. Ok, bio je Božić i sve pa sam im dao malo vremena.

9.1.2020. poslao sam upit u stanje servisa, na koji mi je samo odgovoreno da je proizvod popravljen i poslan nazad na moju adresu. Bez ikakvih detalja o očekivanom vremenu dostave.

13.1.2020. sam im se ponovno javio i rekao da još nije dostavljen te pitao kad mogu očekivati dostavu.
Na to su mi odgovorili: "u sistemu vidimo da je dstavna sluzba oznacila adresu kao pogresnu te Vam nisu radi toga dostavili paket." i rekli da će žurno kontaktirati logistiku da ponovno dostave paket.
Provjerio sam detalje koje sam dao na zaprimanju u servis, i adresa i broj telefona za kontakt su ispravni.

15.1.2020. javili su mi se, ali ovaj put s info@electronic-star.hr da im je javljeno iz logistike da se uređaj vratio k njima, te želim li da mi ponovno pošalju sa skladišta iz njemačke uz 5% popusta ili da mi vrate novac. Na to sam im odgovorio da se radi o povratu sa servisa a ne narudžbi novog uređaja. Na to mi odgovaraju s "provjeravamo sa serviserima i logistikom sto se dogodilo te cemo Vam se nasljedno javiti." Naravno, nisu mi se naknadno javili.

20.1.2020. šaljem novi mail i pitam ima li novih informacija. Na to dobivam odgovor: "iz skladoista su javili kako im se paket vratio nazad, te ce ga poslati ovih dana na Vasu adresu.". Naravno bez definicije što "ovih dana" može značiti.

Danas je 27.1.2020. i nisam dobio nove informacije niti mi je uređaj vraćen. Posla sam sad novi mail u kojem sam naveo da je prošlo 7 dana od njihovog zadnjeg javljanja i ukupno već 60 dana od zaprimanja na servis.

Što se dalje dogodilo pogledajte u sljedećoj epizodi. Sve u svemu užasno neprofesionalan i nekoordiniran servis. Neshvatljivo je da oni ni ne znaju što se dostavlja paketom niti gdje je paket.
Možda sam to trebao i očekivati od jeftinog Kineza.

U međuvremenu kuha se na veliko po starim loncima. :mrgreen:
slika

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein - Loša iskustva sa servisom

Post Postao/la Poljo » pon sij 27, 2020 6:50 pm

info@electronic-star.hr je napisao/la:Poštovani poslali smo zahtijev o slanju popravljenog proizvoda iz servisa ka vašoj adresi. Jop uvijek nemamo povratnu informaciju.
Nisu u stanju ni izvrtit spellcheck na službene mailove. :roll:
slika

Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein - Loša iskustva sa servisom

Post Postao/la Puyol » pon sij 27, 2020 10:23 pm

Mislim da nakon 60 dana imas pravo na novi uređaj... Spomeni im to, pa ce za 2 dana stroj bit kod tebe.

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein - Loša iskustva sa servisom

Post Postao/la Poljo » pon sij 27, 2020 10:50 pm

A vec se lagano nadam da ce mi dat ovaj noviji model :mrgreen:
slika

Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein - Loša iskustva sa servisom

Post Postao/la Puyol » pon sij 27, 2020 11:29 pm

Ja bi ma tvom.mjestu trazio novi stroj, sa novom garancijom

Avatar
nikac
Postovi: 265
Pridružen/a: sub lis 06, 2012 5:16 pm
Lokacija: Đakovo

Re: Klarstein - Loša iskustva sa servisom

Post Postao/la nikac » uto sij 28, 2020 6:00 am

Trazi novi stroj i nek ti vrate i taj stari ..
e onda udaraj dvije ture ili ovaj stari koristi za kuhanje čobanca :)) :) :pivo3: :evil: :twisted: :D :) :( :o :shock:
:pivo4:

Avatar
stribor7
Postovi: 337
Pridružen/a: uto srp 08, 2014 1:13 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Klarstein - Loša iskustva sa servisom

Post Postao/la stribor7 » uto sij 28, 2020 7:14 am

nemoj tražiti ni stari ni novi
kupi novi od konkurencije i pošalji im sliku
STRIBOR7

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: Klarstein - Loša iskustva sa servisom

Post Postao/la erda » uto sij 28, 2020 7:28 am

I 2 mjeseca te ti debili zavlače?
To ima samo kod nas...

Tomyslav
Postovi: 89
Pridružen/a: ned pro 10, 2017 12:14 pm

Re: Klarstein - Loša iskustva sa servisom

Post Postao/la Tomyslav » sri sij 29, 2020 10:34 am

Samo im reci da ćeš ih prijaviti HAKOM-u
da vidiš kak promptno dobivaš sve i još i više

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein - Loša iskustva sa servisom

Post Postao/la Poljo » čet vel 06, 2020 11:59 am

Danas mi je konačno vraćen Klarstein, točno 70 dana od predaje u servis. :shock:
slika

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: Klarstein - Loša iskustva sa servisom

Post Postao/la erda » čet vel 06, 2020 12:13 pm

Poljo je napisao/la:
čet vel 06, 2020 11:59 am
Danas mi je konačno vraćen Klarstein, točno 70 dana od predaje u servis. :shock:
70 dana bez stroja, pa ja bi popizdio :)

mlaen
Postovi: 381
Pridružen/a: pet kol 25, 2017 2:35 pm
Lokacija: Osijek

Re: Klarstein - Loša iskustva sa servisom

Post Postao/la mlaen » čet vel 06, 2020 1:20 pm

Poljo je napisao/la:
čet vel 06, 2020 11:59 am
Danas mi je konačno vraćen Klarstein, točno 70 dana od predaje u servis. :shock:
A da li radi? 😅

Popivopi
Postovi: 143
Pridružen/a: sri sij 13, 2016 6:05 pm
Lokacija: Osijek

Re: Klarstein - Loša iskustva sa servisom

Post Postao/la Popivopi » čet vel 06, 2020 3:36 pm

Poljo je napisao/la:
čet vel 06, 2020 11:59 am
Danas mi je konačno vraćen Klarstein, točno 70 dana od predaje u servis. :shock:
Bitno da je vraćen. Jel cimer sretan? :D

matejdaruvar
Postovi: 11
Pridružen/a: sub ožu 18, 2017 9:25 am
Lokacija: Daruvar

Re: Klarstein - Loša iskustva sa servisom

Post Postao/la matejdaruvar » uto vel 11, 2020 7:24 am

Moram priznati da imam i ja neka loša sa svojim Brewmonkom 45l.

Nakon ne znam kojeg puta što sam kuhao u njemu, jednom me dočekalo neugodno iznenađenje, kad sam ga upalio na ekranu nisam vidio gotovo ništa. Kao da mi je ušla tekućina u ekran, iskreno, ne znam odakle, nakon ukomljavanja/kuhanja, kad se ekran malo ugrijao pojavili su se svi brojevi ali i dalje se vidi kao da je zaliveno s nečime.

Vidio sam na Brouwlandovoj stranici, na FAQ da kada se tako šta dogodi da bi im trebao poslati uređaj i pozvati se na garanciju da vide o čemu se radi. Iskreno me malo strah toga jer mi se ne ostaje bez njega na mjesec dva dana ali morat ću.

Isto tako, imam problem kad dodam pšenicu u grain bill, 2 puta sam kuhao sa pšenicom i 2 puta mi je dno zagorilo. Nakon guglanja, ispalo je da se to dešava i drugim korisnicima i to navodno zbog proteina. Drugi put mi je toliko zagorilo da čak ni lužina nije uspjela otopiti talog pa sam morao žuljati sa nožem po dnu da bi to uopće mogao skinuti! Bojao sam se da ću oštetiti inox s tim i da će mi svako sljedeće kuhanje gorjeti na tim mjestima ali evo, nakon tog puta sam kuhao, bez pšenice, i nije bilo nikakvih problema.

Zaključak:
Realno, puno je lakše kuhati s njim i u njemu kad pređeš sa običnih lončića. Ima nekih nedostataka, naravno, ali sve u svemu mislim da i nije tako loš sistem.

Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein - Loša iskustva sa servisom

Post Postao/la Puyol » uto vel 11, 2020 7:46 am

Na dnu se zapece izmedju ostaloga kada imas hrpu sitno mljevenog slada, tocnije brasna. I to kod jakog boila. Ako nakon masha imas malo stucg sparge, pa odlucis promijesati malo svu smjesu, onda potiskujes to brasno dolje, ono se gomila na dnu, a na mjestu gdje je grijac (onaj polumjesec) ,tano se zapece. Meni nije pomogaonoxi, morao sam sat vremena ribat sa onom hrapavom stranom spuzvice, al je na kraju sve otislo.

Odgovori