Hopcat 65L

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
dbunic
Postovi: 80
Pridružen/a: ned svi 22, 2016 7:47 pm
Lokacija: Zagreb (Dubrava)
Kontakt:

Hopcat 65L

Post Postao/la dbunic » sub srp 27, 2019 8:58 pm

Pozdrav ekipa,
gledam i mjerkam ove all-in-one sisteme i naišao sam na Hopcat od 65 litara. Evo link:

https://www.hopcat.eu/product-page/hopcat-mega-65

Sad je akcija s gratis dodatnom opremom pa mi se čini da je dobra prilika. Iskustvo s Hopcat-om, savjet ili komentar su i više nego dobrodošli.

Hvala 😀
Zadnja izmjena: dbunic, dana/u uto srp 30, 2019 8:29 am, ukupno mijenjano 1 put.

Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: Hopcat 65l

Post Postao/la Puyol » ned srp 28, 2019 9:18 am

To ti je isto ko i klarstein i svi drugi kineski sistemi, dobar, samo pazi, kada u njemu radis vecubturu od cca 15kg slada, onda ces za podizanje grainbasketa na ispiranje trebat pomoc, tesko ces sam to dici. Cesto kuham na klarsteinu od 50L, ja zadovoljan, a i vecina ekipe isto tako, cini mi se.

Avatar
dbunic
Postovi: 80
Pridružen/a: ned svi 22, 2016 7:47 pm
Lokacija: Zagreb (Dubrava)
Kontakt:

Re: Hopcat 65L

Post Postao/la dbunic » ned srp 28, 2019 5:45 pm

Hvala, u nekoj varijanti mislim napraviti neku koloturu da se ne diže rukama. Jel taj model s novijim kontrolerom. Koliko ćitam trebao bi biti, no ne znam ni kako radi kontroler ranije verzije pa nisam siguran ...
Zadnja izmjena: dbunic, dana/u uto srp 30, 2019 8:30 am, ukupno mijenjano 1 put.

Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: Hopcat 65l

Post Postao/la Puyol » ned srp 28, 2019 7:29 pm

Ako je 0.1°c kontrola, onda je taj novi. A pise da je. Makar, imas ovih 45 liyarskih sada kojinimaju bas novi sistem i pumpu sastrane, pa vidi i to

Avatar
dbunic
Postovi: 80
Pridružen/a: ned svi 22, 2016 7:47 pm
Lokacija: Zagreb (Dubrava)
Kontakt:

Re: Hopcat 65L

Post Postao/la dbunic » pon srp 29, 2019 10:01 am

Hvala,
prioritet mi je kapacitet kotla od 65L (jer se radi o zajedničkoj investiciji mene i šogora). Imamo u planu raditi "skupno" kuhanje gdje svakome ide pola u njegov fermentor pa nam je bitan što veći kotao :)

Za sada sam jedino našao 2 modela s tim kapacitetom:

ROBOBREW BREWZILLA 65L - Australija ?! s tim da imaju i distributera u Češkoj ali nemaju dostavu u HR.

https://www.bahnik.cz/vareni/minipivova ... l-gen-3-0/

... i ovaj Hopcat koji je isto skroz novi. Budući se radi o vjerojatno o istom proizvođaču iz Kine, lako je moguće da će uskoro 65L modeli biti u ponudi Guten i Klarstein (mada sam zvao Klarstein podršku i za sada nemaju nemaju nikakvu informaciju po tom pitanju, a u Guten sam poslao mail pa ću vidjeti što će odgovoriti).
Zadnja izmjena: dbunic, dana/u uto srp 30, 2019 8:32 am, ukupno mijenjano 2 puta.

mlaen
Postovi: 381
Pridružen/a: pet kol 25, 2017 2:35 pm
Lokacija: Osijek

Re: Hopcat 65l

Post Postao/la mlaen » pon srp 29, 2019 10:38 am

Racunaj da je je max kapacitet oko 62l ali sumnjam da ces krenut na boil sa sladovinom do ruba... tako da racunas na nekih 50tak l maks.

Ja imam klarsteina 50l i super sam zadovoljan. Kad ga budem mjenjao uzimam definitivno 65l...dosta su mi dva kega po turi, a sa ovom vecom verzijon mogu dobit i dva kega dosta jace pive,pa cist zato :)

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Hopcat 65l

Post Postao/la Poljo » pon srp 29, 2019 3:01 pm

MadZebra je napisao/la:
pon srp 29, 2019 10:01 am
Za sada sam jedino našao 2 modela s tim kapacitetom
Mislim da naziv "Brewziller Killer" nije slučajnost :D
slika

Avatar
dbunic
Postovi: 80
Pridružen/a: ned svi 22, 2016 7:47 pm
Lokacija: Zagreb (Dubrava)
Kontakt:

Re: Hopcat 65L

Post Postao/la dbunic » pon srp 29, 2019 3:17 pm

Upravo kupio pa kad stigne ćemo vidjeti ;)

... možda nekoga zanima, shipping je 30GBP tako da je sve zajedno došlo 579GBP a s kartice mi je skinulo 4726,69HRK
:pivo5: :pivo5:
Zadnja izmjena: dbunic, dana/u uto srp 30, 2019 8:29 am, ukupno mijenjano 3 puta.

Avatar
dbunic
Postovi: 80
Pridružen/a: ned svi 22, 2016 7:47 pm
Lokacija: Zagreb (Dubrava)
Kontakt:

Re: Hopcat 65L

Post Postao/la dbunic » uto srp 30, 2019 8:25 am

MadZebra je napisao/la:
pon srp 29, 2019 10:01 am
... a u Guten sam poslao mail pa ću vidjeti što će odgovoriti.
Samo da napravim update. Dobio sam odgovor iz GutenBrew (nalaze se u Sloveniji) vezano uz 65L model i rekli su da im je u planu te da će biti u ponudi početkom prosinca ove godine. Ako vam se ne žuri, to će možda biti najbolja opcija (ako se u međuvremenu ne pojavi neki novi Klarstein). Link na njihov site je:

https://gutenbrew.eu/en/

asgard
Postovi: 3
Pridružen/a: uto stu 20, 2018 10:56 pm

Re: Hopcat 65L

Post Postao/la asgard » čet ruj 12, 2019 12:35 pm

MadZebra je napisao/la:
pon srp 29, 2019 3:17 pm
Upravo kupio pa kad stigne ćemo vidjeti ;)

... možda nekoga zanima, shipping je 30GBP tako da je sve zajedno došlo 579GBP a s kartice mi je skinulo 4726,69HRK
:pivo5: :pivo5:
Jesu počeli slati slučajno? Imaš kakvih informacija osim onoga što stoji na njihovim stranicama?
Baš razmišljam uzeti isti taj. Cijena mi se čini OK, makar bih radije BrewZillu obzirom je taj sustav dobio solidne ocjene, ali mi se neda naručivati iz Australije (niti znam dali šalju), a ovi iz Češke ne dostavljaju.
Pozdrav

Avatar
dbunic
Postovi: 80
Pridružen/a: ned svi 22, 2016 7:47 pm
Lokacija: Zagreb (Dubrava)
Kontakt:

Re: Hopcat 65L

Post Postao/la dbunic » sri ruj 18, 2019 8:20 pm

asgard je napisao/la:
čet ruj 12, 2019 12:35 pm
Jesu počeli slati slučajno? Imaš kakvih informacija osim onoga što stoji na njihovim stranicama?
Baš razmišljam uzeti isti taj. Cijena mi se čini OK, makar bih radije BrewZillu obzirom je taj sustav dobio solidne ocjene, ali mi se neda naručivati iz Australije (niti znam dali šalju), a ovi iz Češke ne dostavljaju.
Pozdrav
Upravo je danas stigao Mega 65L. Napravio sam "unboxing" video pa možete pogledati što paket sve uključuje:

https://youtu.be/zkSrh4ozXGA

Kroz kojih 10ak dana ćemo vjerojatno napraviti prvo kuhanje pa ću napisati još koju riječ. Koliko vidim, sve je stiglo u dobrom stanju i nema oštećenja. Uspio sam ga upaliti za početak i sad se trebamo upoznati, pripremiti neki recept s 10kg slada itd. :)

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Hopcat 65L

Post Postao/la Poljo » sri ruj 18, 2019 9:27 pm

Cek, ta kosara za slad nema spojeno dno? Kak funkcionira spoj laznog dna s obrucem? To bi ipak trebalo drzat 15-20kg slada koji kad se natopi je i duplo tezi.
slika

mlaen
Postovi: 381
Pridružen/a: pet kol 25, 2017 2:35 pm
Lokacija: Osijek

Re: Hopcat 65L

Post Postao/la mlaen » sri ruj 18, 2019 11:21 pm

50l nema nikakvih problema sa drzanjem 12.5kg slada na laznom dnu :)
Steta sta ovo nije 3.5 kW, jer sa 3kW i na 50l traje dosta dugo zagrijavanje

asgard
Postovi: 3
Pridružen/a: uto stu 20, 2018 10:56 pm

Re: Hopcat 65L

Post Postao/la asgard » čet ruj 19, 2019 8:42 am

Stigao i meni jučer :-) Naručio taman na dan kad su pakirali i slali. Sve je došlo neoštećeno.
Doduše imam primjedbu na to da košara za ukomljavanje nije pravilno okrugla, malo je eliptična. Ista situacija je i sa samim loncem, to se primjeti kad stavim poklopac. Kakva je situacija kod tebe? Ne znam da li je na svima tako ili je samo moj s greškom?
Bojim se da će nešto sitnog slada proći ili puno gora opcija da mi propade sve kroz dno. Plan mi je bio inače staviti deblje lažno dno jer ovo je ektra tanko i savitljivo. Nekako mu ne vjerujem.

Pumpi također treba nekih 15 sekundi dok počne pumpati nakon što je uključiš. Ne znam jel to normalno jer na Grainfatheru mi uvijek odmah krene čim je uključim.
Ostalo mi se čini ok. Relativno brzo ugrije vodu s ovih 3000W jedino što je sensor govorio da voda još nije zakipjela makar je vidljivo kipila, tek kada sam stavio poklopac je pokazalo 100C. Iako se to da podesiti u kontroleru pa i nije zapravo problem.

I ja se nadam da ću kroz nekih 2 tjedna obaviti prvo kuhanje. Plan je napuniti ga do kraja da vidimo jel drži grain basket i koliko vremena će to trajati.

Pozdrav,

Avatar
dbunic
Postovi: 80
Pridružen/a: ned svi 22, 2016 7:47 pm
Lokacija: Zagreb (Dubrava)
Kontakt:

Re: Hopcat 65L

Post Postao/la dbunic » pet ruj 20, 2019 9:00 am

asgard je napisao/la:
čet ruj 19, 2019 8:42 am
Doduše imam primjedbu na to da košara za ukomljavanje nije pravilno okrugla, malo je eliptična. Ista situacija je i sa samim loncem, to se primjeti kad stavim poklopac. Kakva je situacija kod tebe? Ne znam da li je na svima tako ili je samo moj s greškom?
Na prvu nisam primjetio ništa po pitanju košare i lonca i onda sam sve detaljnije jučer pogledao. Lonac je OK, nije savršen ali poklopac ga uredno poklopi. Košara (grain basket) ne legne savršeno s ona 3 nosača na vrhu lonca pa je malo ekscentrična u odnosu na lonac kad se stavi u položaj za ukomljavanje. Pretpostavljam kad će se staviti slad da će to onda svojom masom dobro sjesti.
asgard je napisao/la:
čet ruj 19, 2019 8:42 am
Bojim se da će nešto sitnog slada proći ili puno gora opcija da mi propade sve kroz dno. Plan mi je bio inače staviti deblje lažno dno jer ovo je ekstra tanko i savitljivo. Nekako mu ne vjerujem.
Baš sam gledao to lažno dno i trebalo bi sa svojim rubom pod težinom slada "legnuti" na rub košare i sve fino zabrtviti. Na YT ima "HOPCAT 50L MK2 instructional video" gdje pojašnjava kako staviti lažno dno i trebalo bi sve uredno držati (vidjet ćemo :)) Doduše to je za 50L model ali može poslužiti (premotati negdje na 08:00 minutu)

https://youtu.be/pdkgSc48feI

Budući da prelazim s BIAB metode (gdje sam hladio lonac u kadi) i sad ide novi način hlađenja s (immersion chiller metoda), koja crijeva za vodu koristiti da se pripaše na inox cjevčicu promjera 9,5mm (ako sam dobro izmjerio). Može li to biti obično PVC crijevo bez pojačanja ili treba biti neko "armirano" ...

Danke

Odgovori