Klarstein Brauheld

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Klarstein Brauheld

Post Postao/la Poljo » ned srp 07, 2019 6:34 pm

Eto i mene u Klarstein društvu. Odlučio sam se za novi Brauheld model s vanjskom pumpom u 45 litarskoj izvedbi.
slika
Ovaj model ne vuče s dna, nego s pipe sa strane, a pumpa ima 2 izlaza, jedan klasično gore za recilkulaciju dok drugi vrti sladovinu dolje protiv zagaranja. Ovo mi se jako sviđa jer u slučaju bilo kakvih problema s pumpom dosta jednostavno mogu spojit zamjensku pumpu.

Za prvo kuhanje radim NEIPA s 33% zobi, gole zobi, pšenice i ječmenih pahuljica i zasad se još ništa ne štopa. :pivo:
slika

koske
Postovi: 65
Pridružen/a: čet svi 12, 2016 8:05 pm
Lokacija: Osijek

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la koske » ned srp 07, 2019 6:55 pm

Poljo,

gdje si uzimao? Po kojoj cijeni?
Pozdrav

Koske

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la Poljo » ned srp 07, 2019 7:17 pm

Uzeo s klarstein.hr
ali https://www.electronic-star.hr/ je koliko sam skužio ista firma. Pračenje pošiljke je išlo preko https://www.track-elstar.eu/ pa sam izvukao taj zaključak. :D
Uzeo direkt s web shopa bez cjenkanja, ali navodno daju nekih 5% ak imaš volje cjenkat se preko maila.
slika

Avatar
Stefano
Postovi: 666
Pridružen/a: čet ožu 01, 2018 10:05 am
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la Stefano » ned srp 07, 2019 10:21 pm

Dobro došao u KC :pivo:
Ruku na srce, to su odlične mašine. Ja sam mom našao hrpu zamjerki dok ga nisam upoznao. Za tu lovu se teško može složiti bolji sistem.
Sretno!

Avatar
jocker113
Postovi: 74
Pridružen/a: ned lip 15, 2014 7:07 pm
Lokacija: Sibenik

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la jocker113 » pon srp 08, 2019 11:11 am

ja sada planiram uzeti jedan od ovih all in one sistema, još važem između grainfathera i klarsteina (i ostalih imitacija al pretezno klarstein). Imate li preporuku i isplati li se dati 2000 kn vise za grainfather (prednosti mane?)

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la Poljo » pon srp 08, 2019 1:14 pm

Po meni je ovaj novi Brauheld model praktički kopija grainfathera, smo veći. Zato sam se i odlučio za njega.
Minus mi je što je kontroler i dalje na dnu, pa i dalje sve mora stajati na stolici ako ne želiš ležeći na trbuhu na podu namještati programe.
Ne znam je li ovo prvi Klarstein s teleskopskom cijevi u sredinu, ali i to je stvarno korisna stvar u odnosu na prvi Klarstein koji je imao samo fiksnu cijev, tj kombinaciju 2 cijevi.
slika

koske
Postovi: 65
Pridružen/a: čet svi 12, 2016 8:05 pm
Lokacija: Osijek

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la koske » pon srp 08, 2019 1:21 pm

Chiller ide odvojeno zar ne ?

Da li si njegov naručivao?
Pozdrav

Koske

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la Toples » pon srp 08, 2019 1:29 pm

koliko imaš garanciju na to?
save a tree - drink beer

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la Poljo » pon srp 08, 2019 1:45 pm

koske je napisao/la:
pon srp 08, 2019 1:21 pm
Chiller ide odvojeno zar ne ?
Da, chiller je odvojeno.. koristim još svoj stari a plan ga je pretvorit u CFC.
Toples je napisao/la:koliko imaš garanciju na to?
pisalo je negdje 3 godine, ali nisam siguran što točno pokriva.
slika

Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la Puyol » pon srp 08, 2019 8:28 pm

Ima teleskopsku cijev? Jebeno. Ima i jaci grijac, brze ce dic do odredjene temperature. Jos ako je pumoa deklarirana na 100°c, nema mane vise (osima mozda filtera, jer ako je i dalje bazuka, tonje sranje).



Btw, izlazi i novi grainfather uskoro, u 3.kvartalu 2019 cini mi se, ukucate grainfather 70, dakle duplo veci. Mislim da ce i cijena bit paorena, 2k ojra. Ali vjerojatno dodje sa cfc-om.

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la Poljo » uto srp 09, 2019 9:47 am

Nisam nigdje našao specifikaciju pumpe po papirima. Ali vrtio sam na 100 i nije se ništa raspalo :D
slika

Avatar
Stefano
Postovi: 666
Pridružen/a: čet ožu 01, 2018 10:05 am
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la Stefano » uto srp 09, 2019 10:18 am

Poljo je napisao/la:
uto srp 09, 2019 9:47 am
Nisam nigdje našao specifikaciju pumpe po papirima. Ali vrtio sam na 100 i nije se ništa raspalo :D
Uglavnom na pumpi piše. Trebala bi biti do 140°C
I ja velim na 100.

mlaen
Postovi: 381
Pridružen/a: pet kol 25, 2017 2:35 pm
Lokacija: Osijek

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la mlaen » uto srp 09, 2019 10:50 am

ja sam rastavio pumpu na KS-u kad mi je poplavio u garazi, zaboravio sam model, ali to je plasticna glava unutra, ne bi je predugo forsirao na 100C, tko zna koliko omeksa

Avatar
jocker113
Postovi: 74
Pridružen/a: ned lip 15, 2014 7:07 pm
Lokacija: Sibenik

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la jocker113 » uto srp 09, 2019 11:21 am

Poljo je napisao/la:
pon srp 08, 2019 1:14 pm
Po meni je ovaj novi Brauheld model praktički kopija grainfathera, smo veći. Zato sam se i odlučio za njega.
Minus mi je što je kontroler i dalje na dnu, pa i dalje sve mora stajati na stolici ako ne želiš ležeći na trbuhu na podu namještati programe.
Ne znam je li ovo prvi Klarstein s teleskopskom cijevi u sredinu, ali i to je stvarno korisna stvar u odnosu na prvi Klarstein koji je imao samo fiksnu cijev, tj kombinaciju 2 cijevi.
Slobodno nakon par kuhanja napiši kako je prošlo sve,taman dok ih dobiju ponovo u zalihama u shopu :D

Avatar
kajser
Postovi: 243
Pridružen/a: pet sij 18, 2013 10:57 am
Lokacija: Zagreb/Pula

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la kajser » uto srp 09, 2019 12:50 pm

Kako na onoj grupi Klarstein/Hopcat/bla na Facebooku vicu da se "NIPOSTO NE SMIJE KORISTITI PUMPA PRILIKOM BOILA!!!"
Zasto? "JER NE!" Budale.
Ovaj whirlpool nastavak za obican Klarky je koristan, osim za whirlpool, za cirkulaciju uz hladenje.

Nego koliko vjerujes tocnosti temperaturne sonde? Ja sam bio preuzbuden i odmah krenuo brewati bez da usporedim sa svemogucim Thermapenom. Sjecam se da sam jedan Klarky usporedivao, malu kolicinu tekucine, obje sonde na istom mjestu i bilo je odstupanje od 0,5°C cca sto je ajmo reci prihvatljivo.
No prilikom masha na mojem sam skuzio da ocitava temperaturu 64.5°C, setpoint je na 65°C pa grije, temperatura na izlazu cirkulacije je oko 68°C, a temperatura masha (sa malo mjesanja) je isto tako 67-68°C. Sumnjam da je bas razlika od 3°C izmedu masha i tekucine ispod sita... Morat cu to ukalibrirat prije sljedeceg kuhanja, ali i kod drugog Klarkya na kojem sam prije usporedivao je bila razlika od temperature u mashu (uz mjesanje jer inace je temperatura razlicita ovisno o mjestu uboda sondom) i onog sto je sonda ocitavala oko 1°C. Thermapenu vjerujem i zivotom.
Nisam sretan zbog toga.
Mislim da su mi za sada to i 7l tekucine ispod sita (nepotrebno i previse, 2l bi bilo sasvim dosta) jedine zamjerke.

Odgovori