oksidacija u kegu

... kada stvari krenu po zlu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

oksidacija u kegu

Post Postao/la Puyol » sri lip 12, 2019 8:11 am

Ejlkipa, imam pitanje. Dakle, imam kegove i jadan keg mi je bio spojen cca 2-3 tjedna, sve super, ja to odpojio, ostao keg vani i nakon 3-4 tjedna ga ohladim, spojim na tocuonik, a piva oksidirala. Znaci, pale ale sa heidelbergom (svjetlo da svjetlije ne moze) oso u neku skoro amber boju..

I nije jedini, jos jedan koji je istina star, od cca 3.mjeseca, isto apa, ista stvar, ali ne u toj mjeri.

Moje pitanje je kako to, kako to?
.


Takodjer, imam jos jednu situaciju, spojio sam manometar na co2 bocu koja je bila u podrumu na nekih +20°c, samo da isprobam.dihtaju linkegovi, napunio par kegova za test, i skuzio da je manometar ful hladan, orosen, isto tako i cijev koja ide od manometra donkega, a sve, ponavljam, bilo na +20°c. Pa mi ni to nije jasno.

Co2 u tu bocu kaoni svaki put do sada napunjen na istom mjestu, jest da kada su ovaj punili da nisam gledao sto su punili..

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Re: oksidacija u kegu

Post Postao/la Toples » sri lip 12, 2019 8:57 am

ne znam za oksidaciju, ali manometar, i boca pogotovo, ti se vjerojatno ohlade kod ekspanzije plina

p*V=nRT

sve osim tlaka i temperature je u tom sustavu konstantno
ali ako tlak pada, pada i temperatura.

isti efekt možeš vidjeti na boci za plin, pogotovo zimi se može i mraz uhvatiti na nju iako je recimo +5C a ne u minusu
save a tree - drink beer

Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: oksidacija u kegu

Post Postao/la Puyol » sri lip 12, 2019 10:29 am

Ok, znaci da to sa plinom bi trebalo bit normalno, hvala.

Al ova oksidacija mi ne ide u glavu..

PBR
Postovi: 310
Pridružen/a: čet lip 20, 2013 2:21 pm
Lokacija: Zadar

Re: oksidacija u kegu

Post Postao/la PBR » čet lip 13, 2019 12:20 pm

Prisutnost kisika prilikom kegiranja + prisutnost kisika u boci CO2. Dosta ljudi zanemaruje cinjenicu da to nije 100% CO2.
"Milk is for babies. When you grow up, you have to drink beer."~Arnold S.

Odgovori