Flaširanje

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Re: Flaširanje

Post Postao/la Toples » pon pro 17, 2018 5:16 pm

Toples je napisao/la:
pon pro 17, 2018 5:15 pm
boce treba oprat poslije pijenja (ili drugi dan kad se otrijezniš :mrgreen: ), okrenut naopačke u gajbi da se iscijede i da ne ulazi prašina u njih,
i kad dođe vrijeme flaširanja sterilizirati bez prethodnog pranja :pivo:
kad kažem oprati, mislim isprati kvasac s običnom vodom, ne treba ništa posebno drugo
save a tree - drink beer

Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: Flaširanje

Post Postao/la Puyol » pon pro 17, 2018 8:37 pm

Upravo tako, sapunica recimo samo napravi problem. Tesko ju je isprat. I nikakva perilica, tonisto pomalo brsmisleno meni.

Avatar
Pemac
Postovi: 729
Pridružen/a: uto stu 14, 2017 5:06 pm
Lokacija: Hercegovac/Jarun

Re: Flaširanje

Post Postao/la Pemac » pon vel 18, 2019 12:56 pm

Još malo prerađeno što se tiče fiksiranja crijeva, nije lijepo za oko znam, ali u kompletu sa stolnom čepilicom za sat i pol, napunjeno 150 boca i sve oprano. Pa onda ni ne mora biti lijepo :D

Do sada ni jednom problema s oksidacijom (bar ne koje ja mogu skuziti)

slika

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Flaširanje

Post Postao/la EsArt » sri vel 20, 2019 11:01 am

ja sam jedan od 3 fermentora Grainfater preuredio u punilicu i za moje potrebe uvrh glave ali sam sve posredio tako da kod pretakanja ne dolazi sladovina u kontakt sa zrakom i tako sam izbjegao (barem se nadam da jesam) eventualnu oksidaciju i kod pretakanja iz fermentora u punilicu i kasnije iz punilice u flaše
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Pemac
Postovi: 729
Pridružen/a: uto stu 14, 2017 5:06 pm
Lokacija: Hercegovac/Jarun

Re: Flaširanje

Post Postao/la Pemac » sri vel 20, 2019 11:08 am

EsArt je napisao/la:
sri vel 20, 2019 11:01 am
ja sam jedan od 3 fermentora Grainfater preuredio u punilicu i za moje potrebe uvrh glave ali sam sve posredio tako da kod pretakanja ne dolazi sladovina u kontakt sa zrakom i tako sam izbjegao (barem se nadam da jesam) eventualnu oksidaciju i kod pretakanja iz fermentora u punilicu i kasnije iz punilice u flaše
ma imao sam i ja sheme neke u glavi, pošto nemam co2, mislio sam "reciklirati" ovaj koji prođe kroz vrenjaču, pa onda "upumpati" u zatvorenu posudu iz koje flaširam, ali stvarno nema potrebe. Ovo je i više nego odlično što si napravio...

Odgovori