Pitko, pitomacka pivovara

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Pitko, pitomacka pivovara

Post Postao/la Puyol » sri kol 15, 2018 2:27 pm

Upravo pijem ipu, solidna, malo je dosla pretopla za stol. Lijepa bijela pjena koja se zadrzava, sirine jednog prsta. Fine gorcine, svijetle do zlatnozute boje, bistra. Malo podkarbonizirana mozda, ali boljr i takva nego da je prekarbonizirana. Meni fali hmelja u okusu, ali ja sam hmeljar, pa onda mozda i zato. Fominantan okus mi nije hmelj negonnesto drugo, kad zavrsim tecaj za suca onda cu znati i sto je to 😎.

Ima 7.2% alkohola, i to je jedino sto pise na eriketi. Ostalo sto je navedeno da sadrzi nekoliko vrsta sladova i nekoliko vrsta hmeljeva, da je dryhopana, i da je dobivena po bavarskom zakonu o cistoci pive.


Uglavnom, za razliku od prosle godine kada su imali samo svijetli i tamni ale ovdje na viru, i nije bilo skladisteno kako treba, jer je tada bila jako pregazirana, i imala kvasca u sebi za popizdit, veliki korak naprijed. Ali za ipu, meni osobno jako nedostaje hmelja u mirisu i okusu. Mislim da ja puno vise aromaticnog hmelja stavljam u apu nego sto ovdje ima u ipi.

Jos cu isprobati citru, svijetli i tamni ale. Vjerojatno danas jos jednu od njih.

Odgovori