Uputstva za Tuborg Draughtmaster

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
vatre
Postovi: 231
Pridružen/a: uto tra 16, 2013 10:07 am
Lokacija: bjelovar

Uputstva za Tuborg Draughtmaster

Post Postao/la vatre » uto stu 29, 2016 5:00 pm

Ima li itko pojma kako se barata s dotičnim uređajem?

Radi se o ovakvom uređaju:

http://www.birreitalia.it/img_news/02_D ... _small.jpg

Dakle, mene interesira koristiti ga kao kegerator. Radi se, zapravo o Electroluxovom fridžu koji ima još nekakve dodatne mogućosti potrebne za istakanje Tuborgovih plastičnih kegova, a koje mi nisu interesantne.

Uređaj radi, i na njemu je display s četiri tipkice (gore, dolje, nekakvo otapanje i SET), pa pretpostavljam da bi se tu mogla podešavati temperatura do koje hladi, paliti/gasiti kompresor za zrak i slično, ali nasumičnim nabadanjem nisam ništa postigao.

Ako netko ima iskustva s tim aparatom, cijenio bih svaku pomoć.
fermentacija = civilizacija

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » uto stu 29, 2016 6:19 pm

dok se ne javi neko ko zna.... možda da probaš Googl- proizvođač / proizvod/tip -model/ user manual ili service manual ... ako več nisi .

Ž :hmelj:

Avatar
vatre
Postovi: 231
Pridružen/a: uto tra 16, 2013 10:07 am
Lokacija: bjelovar

Post Postao/la vatre » uto stu 29, 2016 9:54 pm

Meh, probao, ima par reklamnih Carlsbergovih videa gdje to pokušavaju uvaljat ugostiteljima, Electrolux se ponaša kao da nikad nije ni čuo za to (iako imam njihovu oznaku modela i serijski broj)... Uglavnom, ništa korisno nisam našao, zato se nadam da je možda netko ovdje imao direktna iskustva s tim.
fermentacija = civilizacija

Avatar
timi
Postovi: 460
Pridružen/a: ned svi 05, 2013 7:07 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la timi » uto stu 29, 2016 10:04 pm

najbolje ti je nazvati nekog servisera tocionika i s njim popricati o svemu sto te pati! ;)

Avatar
vatre
Postovi: 231
Pridružen/a: uto tra 16, 2013 10:07 am
Lokacija: bjelovar

Post Postao/la vatre » čet pro 01, 2016 3:52 pm

Da, uglavnom kontaktirao servisera, malo ga podmazao i saznao, pa stavljam ovdje ako će ikome ikad ponovo trebati:

Ako na dotičnom uređaju ne možeš ništa promjeniti koristeći tipke kraj displaya, znači da je isti "zaključan" (korisno kad ovakve stvari stoje u birtijama i na sajmovima, da nitko ne može ništa sprčkati). Ako u tom modu stisneš neku od tipaka duže vrijeme pojavljuje se PoF na displayu.

Dužim simultanim pritiskom na obje gornje tipke (strelice gore i dolje), pojavljuje se PoN i komande na displayu se otključavaju.

Tada, dužim pritiskom na strelicu gore pališ/gasiš kompresor za zrak, dužim pritiskom na strelicu dolje pališ/gasiš sam uređaj, pritiskom na SET se mijenja temperatura koju tada biraš strelicama između 2 i 10 C (to je doljnja temperatura do koje će fridž hladiti, nakon toga se isključi i pušta temperaturu da poraste za 4 stupnja od zadane, pa vraća natrag).

Dužim pritiskom na pahuljicu koja plače odrađuje se odmrzavanje ako je potrebno i uređaj podržava.

Evo, nek ostane ovo ovdje za buduća pokoljenja koja možda nabave isti uređaj, pošto je isti stvarno zgodan za kegerator ako se izbaci kapsula za Tuborgov plastični keg.
fermentacija = civilizacija

a ka ta g na eee
Postovi: 226
Pridružen/a: pon sij 23, 2017 8:45 pm
Lokacija: zagorje zelene

Re: Uputstva za Tuborg Draughtmaster

Post Postao/la a ka ta g na eee » pet ožu 23, 2018 3:54 pm

Pozdrav, dizem temu iz mrtvih :)

imam priliku za gotovo nikakve novce dobiti isti koji radi, pa me zanima da li netko ima iskustva koliko bi vremena / para / volje bilo potrebno da se njega pretvori u kegerator s klasicnim bacvama, tj da li stanu uopce unurta jedna ili dvije bacve po 20l?

Ili jedna bacva i co2 neka manja boca?

a ka ta g na eee
Postovi: 226
Pridružen/a: pon sij 23, 2017 8:45 pm
Lokacija: zagorje zelene

Re: Uputstva za Tuborg Draughtmaster

Post Postao/la a ka ta g na eee » pet lip 01, 2018 12:52 pm

imam pitanje za ekipu kaj ima iskustva s kegiranjem... dakle uzeo sam doticni i sad bi uskoro i prva piva trebala poteci kroz njega, u originalu su pipa i bacva spojene s cijevi koja ima cca. fi 1/4" (znaci ona debljina koje su cijevi kod RO filtera) zanima me da li je to preusko za pivu pa da si odmah uzmem deblje cijevi ili je to ok?

T0M
Postovi: 208
Pridružen/a: ned ožu 10, 2013 11:41 am
Lokacija: Lug Poznanovecki

Re: Uputstva za Tuborg Draughtmaster

Post Postao/la T0M » pet lip 01, 2018 9:51 pm

a ka ta g na eee je napisao/la:
pet lip 01, 2018 12:52 pm
imam pitanje za ekipu kaj ima iskustva s kegiranjem... dakle uzeo sam doticni i sad bi uskoro i prva piva trebala poteci kroz njega, u originalu su pipa i bacva spojene s cijevi koja ima cca. fi 1/4" (znaci ona debljina koje su cijevi kod RO filtera) zanima me da li je to preusko za pivu pa da si odmah uzmem deblje cijevi ili je to ok?
Budemo sutra na partyu raspravili :-)

Odgovori