Pivarov vrt - uzgoj hmelja

... koje koristite i gdje ih nabaviti

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
lepinjica
Postovi: 212
Pridružen/a: uto lis 04, 2016 7:21 pm
Lokacija: Novi Zagreb, Sopot

Re: Pivarov vrt - uzgoj hmelja

Post Postao/la lepinjica » sri svi 02, 2018 8:25 am

AlkoholUnited je napisao/la:
uto svi 01, 2018 6:27 pm
nemojte zaboravit hmelj pospricat protiv plamenjace krajnje je vrijeme.. a kao dobra prevencija protiv plamenjace je i skidanje prvih par listova od zemlje.. Mozete i odrezat i one izbojke loze izmedju lista s time ce vam biti jaci ceseri i isto tako ne pustiti vise od cetiri loze po hmelju, ono sto izbija jednostavno rezite na dnu.. budem postao sliku..

Ja sam pošpricao sa sličnim fungicidima tipa cuprablau z i chromosul jer nisam našao navedene.Daj mi reci samo kako se šprica hmelj tj. da li se po cjeloj biljci šprica ili samo po zemlji oko biljke? Ja sam po cjeloj biljci. Jel samo jednom dovoljno na početku sezone pošpricati ili se mora više puta?

Avatar
lepinjica
Postovi: 212
Pridružen/a: uto lis 04, 2016 7:21 pm
Lokacija: Novi Zagreb, Sopot

Re: Pivarov vrt - uzgoj hmelja

Post Postao/la lepinjica » sri svi 02, 2018 8:37 am

AlkoholUnited je napisao/la:
čet tra 26, 2018 7:42 am
lepinjica je napisao/la:
sri tra 25, 2018 11:30 pm
AlkoholUnited je napisao/la:
uto tra 24, 2018 5:17 pm
lepinjice moze rizom aurore nagodinu?
Može, nema problema.. valjda će biti spremno za rezidbu iduće godine. Ako ne, u najgorem slučaju ćeš dobiti reznice ali mislim da bi trebalo biti rizoma..Podsjeti me još na vrijeme..
Jooj sry ne razmisljam, iduce godine nesmijes rizome kidat tek drugu godinu.. budemo nekako smudrovali za reznice!
Gdje si uopce nabavio rizome aurore!?


Neki dan sam nabavio Auroru i S.golding koje su bile u kantama posađene prošle godine pa sam skinuo par reznica od svake i stavio u vodu pa ako želiš mogu ti sve dati samo je pitanje kako ti to dostaviti.Da li dolaziš koji dan u Zg ili ako imaš nekoga da ti pokupi? Ja sam u Sopotu u Novom Zagrebu kod Avenue Malla.

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Re: Pivarov vrt - uzgoj hmelja

Post Postao/la AlkoholUnited » sri svi 02, 2018 8:49 am

lepinjica je napisao/la:
sri svi 02, 2018 8:25 am
AlkoholUnited je napisao/la:
uto svi 01, 2018 6:27 pm
nemojte zaboravit hmelj pospricat protiv plamenjace krajnje je vrijeme.. a kao dobra prevencija protiv plamenjace je i skidanje prvih par listova od zemlje.. Mozete i odrezat i one izbojke loze izmedju lista s time ce vam biti jaci ceseri i isto tako ne pustiti vise od cetiri loze po hmelju, ono sto izbija jednostavno rezite na dnu.. budem postao sliku..

Ja sam pošpricao sa sličnim fungicidima tipa cuprablau z i chromosul jer nisam našao navedene.Daj mi reci samo kako se šprica hmelj tj. da li se po cjeloj biljci šprica ili samo po zemlji oko biljke? Ja sam po cjeloj biljci. Jel samo jednom dovoljno na početku sezone pošpricati ili se mora više puta?
Ponasaj se kao da spricas lozu... za prvo spricanje dobro natopi imas na slici gore kako izgleda list nakon spricanja vidi se plavo po njemu... sto se tice kolicine spricanja pepelnica (plamenjaca) napada u ljetno doba vrucih dana nakon kise nemoj samo spricat kad budes imao sisarke i to je to...
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Re: Pivarov vrt - uzgoj hmelja

Post Postao/la AlkoholUnited » sri svi 02, 2018 8:55 am

Auror i s. golding.. super ako nadjemo neku snjuru za prevoz mozes kod mene racunati na fuggle, nugget, cascade sa mladim korijenom mozda i willamet al on mi nesto mrljavi ljen je dosta..
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

Avatar
lepinjica
Postovi: 212
Pridružen/a: uto lis 04, 2016 7:21 pm
Lokacija: Novi Zagreb, Sopot

Re: Pivarov vrt - uzgoj hmelja

Post Postao/la lepinjica » sri svi 02, 2018 9:42 am

AlkoholUnited je napisao/la:
sri svi 02, 2018 8:49 am
lepinjica je napisao/la:
sri svi 02, 2018 8:25 am
AlkoholUnited je napisao/la:
uto svi 01, 2018 6:27 pm
nemojte zaboravit hmelj pospricat protiv plamenjace krajnje je vrijeme.. a kao dobra prevencija protiv plamenjace je i skidanje prvih par listova od zemlje.. Mozete i odrezat i one izbojke loze izmedju lista s time ce vam biti jaci ceseri i isto tako ne pustiti vise od cetiri loze po hmelju, ono sto izbija jednostavno rezite na dnu.. budem postao sliku..

Ja sam pošpricao sa sličnim fungicidima tipa cuprablau z i chromosul jer nisam našao navedene.Daj mi reci samo kako se šprica hmelj tj. da li se po cjeloj biljci šprica ili samo po zemlji oko biljke? Ja sam po cjeloj biljci. Jel samo jednom dovoljno na početku sezone pošpricati ili se mora više puta?
Ponasaj se kao da spricas lozu... za prvo spricanje dobro natopi imas na slici gore kako izgleda list nakon spricanja vidi se plavo po njemu... sto se tice kolicine spricanja pepelnica (plamenjaca) napada u ljetno doba vrucih dana nakon kise nemoj samo spricat kad budes imao sisarke i to je to...

Ok.Hvala!

Avatar
lepinjica
Postovi: 212
Pridružen/a: uto lis 04, 2016 7:21 pm
Lokacija: Novi Zagreb, Sopot

Re: Pivarov vrt - uzgoj hmelja

Post Postao/la lepinjica » sri svi 02, 2018 9:46 am

AlkoholUnited je napisao/la:
sri svi 02, 2018 8:55 am
Auror i s. golding.. super ako nadjemo neku snjuru za prevoz mozes kod mene racunati na fuggle, nugget, cascade sa mladim korijenom mozda i willamet al on mi nesto mrljavi ljen je dosta..

Može.Hvala.Ovo će stajat u vodi kod mene pa će se valjda primiti korijen a ti javi ako nađeš prijevoz pa da preuzmeš.

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Re: Pivarov vrt - uzgoj hmelja

Post Postao/la AlkoholUnited » sri svi 02, 2018 10:05 am

lepinjica je napisao/la:
sri svi 02, 2018 9:46 am
AlkoholUnited je napisao/la:
sri svi 02, 2018 8:55 am
Auror i s. golding.. super ako nadjemo neku snjuru za prevoz mozes kod mene racunati na fuggle, nugget, cascade sa mladim korijenom mozda i willamet al on mi nesto mrljavi ljen je dosta..

Može.Hvala.Ovo će stajat u vodi kod mene pa će se valjda primiti korijen a ti javi ako nađeš prijevoz pa da preuzmeš.
ovo prouci to ti zapravo vazi za sve biljke sto se mogu siriti reznicama... inace reznica pusta korijenje na mjestima gdje je nekad bilo lisce na tom cvoru...

http://twothirstygardeners.co.uk/2016/0 ... -its-easy/
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

Avatar
lepinjica
Postovi: 212
Pridružen/a: uto lis 04, 2016 7:21 pm
Lokacija: Novi Zagreb, Sopot

Re: Pivarov vrt - uzgoj hmelja

Post Postao/la lepinjica » sri svi 02, 2018 12:42 pm

AlkoholUnited je napisao/la:
sri svi 02, 2018 10:05 am
lepinjica je napisao/la:
sri svi 02, 2018 9:46 am
AlkoholUnited je napisao/la:
sri svi 02, 2018 8:55 am
Auror i s. golding.. super ako nadjemo neku snjuru za prevoz mozes kod mene racunati na fuggle, nugget, cascade sa mladim korijenom mozda i willamet al on mi nesto mrljavi ljen je dosta..

Može.Hvala.Ovo će stajat u vodi kod mene pa će se valjda primiti korijen a ti javi ako nađeš prijevoz pa da preuzmeš.
ovo prouci to ti zapravo vazi za sve biljke sto se mogu siriti reznicama... inace reznica pusta korijenje na mjestima gdje je nekad bilo lisce na tom cvoru...

http://twothirstygardeners.co.uk/2016/0 ... -its-easy/

Može.Hvala!

Avatar
pivao
Postovi: 2
Pridružen/a: ned svi 06, 2018 11:36 pm

Re: Pivarov vrt - uzgoj hmelja

Post Postao/la pivao » uto svi 08, 2018 5:14 pm

pozdrav iz Rijeke, dali postoji koja sadnica? Voljeo bi se okusat u sadnji a pojavio se jedan red prostora od 50-ak metara.

Avatar
crna guja
Postovi: 153
Pridružen/a: pon vel 06, 2017 8:08 pm
Lokacija: korčula

Re: Pivarov vrt - uzgoj hmelja

Post Postao/la crna guja » uto svi 08, 2018 7:28 pm

dobrodošao, pivao :guiness:
probaj kod strunkija na http://www.pivarstvo.info/forum/viewtop ... f=8&t=5830, ako je što ostalo...
i ja sam kasno primijetio taj post.
btw, chukyjev kalabrez je krenuo punom parom, a stiglo je i nešto sadnica sorte bobek od mojih prijatelja iz slovenije.
fuggle.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
...na vlastitu odgovornost,ljekarniku ili doktoru,a u težim slučajevima i komunalnom poduzeću

Avatar
pivao
Postovi: 2
Pridružen/a: ned svi 06, 2018 11:36 pm

Re: Pivarov vrt - uzgoj hmelja

Post Postao/la pivao » sri svi 09, 2018 5:16 pm

hvala na info :pivo: , imas li kojeg bobeka za podjeliti?

Avatar
crna guja
Postovi: 153
Pridružen/a: pon vel 06, 2017 8:08 pm
Lokacija: korčula

Re: Pivarov vrt - uzgoj hmelja

Post Postao/la crna guja » sri svi 09, 2018 6:54 pm

pivao je napisao/la:
sri svi 09, 2018 5:16 pm
hvala na info :pivo: , imas li kojeg bobeka za podjeliti?
ne, već su posađene uokolo buduće pergole. kad dođu na red reznice, mogu ti poslati par živih komada.
...na vlastitu odgovornost,ljekarniku ili doktoru,a u težim slučajevima i komunalnom poduzeću

Chuky
Postovi: 147
Pridružen/a: pet sij 20, 2017 12:02 pm
Lokacija: Svinjarevci Vukovar

Re: Pivarov vrt - uzgoj hmelja

Post Postao/la Chuky » sri svi 09, 2018 8:30 pm

Moji lanjski su 3-4m i već odmeću cvijetove,visoke temperature a kiše ni za lijek. Sadnice su oko 1m. Imam desetak zaperaka koji lijepo tjeraju u kantici, oko 30-50cm, to bih mogao podijeliti.

Avatar
Vjeko
Postovi: 808
Pridružen/a: ned svi 31, 2015 9:37 pm
Lokacija: Zg<->Pž

Re: Pivarov vrt - uzgoj hmelja

Post Postao/la Vjeko » ned svi 27, 2018 5:23 pm

Ludi fuggles :shock:

Znači, prva berba već ovaj mjesec...
20180527_165311-800x600.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
lepinjica
Postovi: 212
Pridružen/a: uto lis 04, 2016 7:21 pm
Lokacija: Novi Zagreb, Sopot

Re: Pivarov vrt - uzgoj hmelja

Post Postao/la lepinjica » pet lip 01, 2018 12:15 pm

Da li netko zna koji je ovo kukac i da li su štetni za hmelj?Čini mi se da mi je malo požutio na nekim djelovima pa me zanima da li je taj kukac odgovoran.Ima žutih i bjelih kukaca i ima ih dosta po hmelju.Hmelj sam špricao već tri četiri puta ekvivalentom cuprablau z i chromosulom.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Odgovori