Puyol - kuhinja

... recepti za pivo i tehnike koje koristite

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: Puyol - kuhinja

Post Postao/la Puyol » ned ožu 04, 2018 3:02 pm

I još malo
IMG_20180303_201055-800x450.jpg
IMG-20180303-WA0014-800x1422.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: Puyol - kuhinja

Post Postao/la erda » ned ožu 04, 2018 4:41 pm

Puyol je napisao/la:
ned ožu 04, 2018 9:01 am
I da se osvrnem još jednom, hopspider mi je stvar bez koje ne radim više nikad u KS, sladovina koja kroz pumpu ide u ferm je ful bistra i napuni se za 5 minuta. Neprocjenjivo.
Moje slijedeće kuhanje ide bez njega. Dobar Cold Crash to sve riješava!!

Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: Puyol - kuhinja

Post Postao/la Puyol » ned ožu 04, 2018 4:53 pm

Svatko radi kak mu je najlakše i najspretnije. Tako da, samo naprijed 👍

Ja sam ovaj hmelj u hopspideru svakih par minuta malo promiješao, isto kao i ostatak sladovine, miješanjem sam šibao sladovinu prema hopspideru. Tako da je ivtu cirkulirala sladovina. Jedino, možda unutar nije bilo 100°c, nego 99. Možda, baš na početku, iako, kasnije vjerojatno došlo do 100tke.

Tome unatoč, okus sladovine je gorko-slatko, sa laganim aromom dinje. Dakle, ima onih 40ak ibua.

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: Puyol - kuhinja

Post Postao/la erda » ned ožu 04, 2018 7:11 pm

Puyol je napisao/la:
ned ožu 04, 2018 4:53 pm
Svatko radi kak mu je najlakše i najspretnije. Tako da, samo naprijed 👍
Ma jasno, trebamo eksperimentirati i vidit koji je način najbolji...

Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: Puyol - kuhinja

Post Postao/la Puyol » sri ožu 07, 2018 4:03 pm

Malonogometni ne-kuharskim stvarima...

Planiram.si napravit keezer, gledam škrinje po njuški, ništa normalno ne nalazim, a treba mi neki keezer/komora relativno uskoro, mora se kuhat, mora se kegirat. Tako da ću sad jedan dan otići kod frenda na instrukcije, malo se bojim vidit škrinju..a ako ne nadjemo ništa rabljeno a da je ne ok, nego u jako dobrom stanju, ne uzimam. Jednom sam se bmvec fino s*evo sa škrinjom, koja je bila kupljena za cold crash...ohladi, ali radi stalno, ne ide ispod nule nikako..


Druga stvar, razmišljam si i o komori koju bih hladio frižiderom bez vrata (vidio tu opciju na jubito), a grijao žaruljom keramičkom. Naravno, grijanje/hladjenje ovisno o potrebi. Izolacija bi bila improvizirani zid/ormar od stiropora, desetka vjerojatno.

Malo je nategnuti, ali u sljedećih mjesec dana bih barem keezer htio riješiti, a komoru do ljeta, je*es fermentaciju na 26°c..

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Re: Puyol - kuhinja

Post Postao/la Toples » sri ožu 07, 2018 4:10 pm

kad dođe ljeto a nemaš fridž, imaš opcije:
saison
weizen
belgijaneri
witbier
divlji kvasci

svi ti kvasci rade od 20-30 :pivo:


po želji to sve moš zahmeljit ako hoćeš jer znam da to voliš :)
save a tree - drink beer

Avatar
EsArt
Postovi: 248
Pridružen/a: sri ruj 06, 2017 7:58 pm
Lokacija: Novi Marof

Re: Puyol - kuhinja

Post Postao/la EsArt » sri ožu 07, 2018 4:37 pm

Puyol je napisao/la:
sri ožu 07, 2018 4:03 pm
Malonogometni ne-kuharskim stvarima...

Planiram.si napravit keezer, gledam škrinje po njuški, ništa normalno ne nalazim, a treba mi neki keezer/komora relativno uskoro, mora se kuhat, mora se kegirat. Tako da ću sad jedan dan otići kod frenda na instrukcije, malo se bojim vidit škrinju..a ako ne nadjemo ništa rabljeno a da je ne ok, nego u jako dobrom stanju, ne uzimam. Jednom sam se bmvec fino s*evo sa škrinjom, koja je bila kupljena za cold crash...ohladi, ali radi stalno, ne ide ispod nule nikako..


Druga stvar, razmišljam si i o komori koju bih hladio frižiderom bez vrata (vidio tu opciju na jubito), a grijao žaruljom keramičkom. Naravno, grijanje/hladjenje ovisno o potrebi. Izolacija bi bila improvizirani zid/ormar od stiropora, desetka vjerojatno.

Malo je nategnuti, ali u sljedećih mjesec dana bih barem keezer htio riješiti, a komoru do ljeta, je*es fermentaciju na 26°c..
pa nabavi ovo kopčaj škrinju u to i radi kaj ti je volja glede temperature od -do
https://www.aliexpress.com/item/Inkbird ... 0.0.gDbdoy

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Re: Puyol - kuhinja

Post Postao/la Toples » sri ožu 07, 2018 4:39 pm

EsArt je napisao/la:
sri ožu 07, 2018 4:37 pm
Puyol je napisao/la:
sri ožu 07, 2018 4:03 pm
Malonogometni ne-kuharskim stvarima...

Planiram.si napravit keezer, gledam škrinje po njuški, ništa normalno ne nalazim, a treba mi neki keezer/komora relativno uskoro, mora se kuhat, mora se kegirat. Tako da ću sad jedan dan otići kod frenda na instrukcije, malo se bojim vidit škrinju..a ako ne nadjemo ništa rabljeno a da je ne ok, nego u jako dobrom stanju, ne uzimam. Jednom sam se bmvec fino s*evo sa škrinjom, koja je bila kupljena za cold crash...ohladi, ali radi stalno, ne ide ispod nule nikako..


Druga stvar, razmišljam si i o komori koju bih hladio frižiderom bez vrata (vidio tu opciju na jubito), a grijao žaruljom keramičkom. Naravno, grijanje/hladjenje ovisno o potrebi. Izolacija bi bila improvizirani zid/ormar od stiropora, desetka vjerojatno.

Malo je nategnuti, ali u sljedećih mjesec dana bih barem keezer htio riješiti, a komoru do ljeta, je*es fermentaciju na 26°c..
pa nabavi ovo kopčaj škrinju u to i radi kaj ti je volja glede temperature od -do
https://www.aliexpress.com/item/Inkbird ... 0.0.gDbdoy
ili ti ja prodam STC za 60 kuna :)
save a tree - drink beer

Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: Puyol - kuhinja

Post Postao/la Puyol » sri ožu 07, 2018 5:25 pm

Prvo škrinja, stc već čeka...

Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: Puyol - kuhinja

Post Postao/la Puyol » pet ožu 23, 2018 12:04 pm

Danas prvo extrakt kuhanje, nazovimo ga Vegeta... Uglavnom, frendovu cura je alergična na gluten, pa sam kupio bezglutensku vrećicu...meni to izgledalo ko da pekmez kuham...stavio malo na kao boil, samo da dodam hmelja nešto, sad još radim aroma steep pola sata, da proba piva malo zamirisat na neki Pale ale..onaj kvasac kaj je zaljepljen na dno je u smeću, ide us05 na to. Stavio sam cca 50% ro vode, sad kad se AS završi stavljam Lipovači gore da ohladi to do kraja..kvasac ću picat samo gore, neću rehidrirani, ali ću "sladovinu" aeriraj svakako. Stavit ću 22 litre da bude u fermentoru, izmjeriti ću i og sad na kraju. Pa ću nadodati.

Iako sam prije mislio tu i tamo kupit vrećicu i napravit nešto samo na brzinu, mislim da ću samo ove bezglutenske koji put ciljano radit, uopće mi se ne sviđa ovakvo kuhanje..ako i je kuhanje uopće..

Avatar
Pale sam-na-svijetu Ale
Postovi: 211
Pridružen/a: pet stu 18, 2016 3:17 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Puyol - kuhinja

Post Postao/la Pale sam-na-svijetu Ale » pet ožu 23, 2018 8:01 pm

di si uzeo ovo za gluten free? imam frenda celijakicara, skuvo bi mu turu, covjek placa 30kn 0.33 smeca od pive
Beauty is in the eye of the beer holder!

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Re: Puyol - kuhinja

Post Postao/la Toples » pet ožu 23, 2018 8:43 pm

ne zna di je Puyol uzeo ali imaš ovdje

http://www.majstor-pivar.com/shop/pivo-bez-glutena
save a tree - drink beer

Avatar
Pale sam-na-svijetu Ale
Postovi: 211
Pridružen/a: pet stu 18, 2016 3:17 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Puyol - kuhinja

Post Postao/la Pale sam-na-svijetu Ale » pet ožu 23, 2018 9:01 pm

jesi probao sta od tih gluten free piva? jel valja to ista? ja sam kod tog frenda uzeo gut i bilo je...neznam...nisam pio nista slicno da bi dao usporedbu...mogao bi popit jednu, 2 bas i ne
Beauty is in the eye of the beer holder!

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Re: Puyol - kuhinja

Post Postao/la Toples » pet ožu 23, 2018 9:10 pm

gle, okus ovisi o vrsti žitarice, zato ti je i bilo čudno

vjerujem da bi i sam mogao napraviti bezglutensko pivo od npr kukuruza, pira i riže, samo moraš enzime kupiti jer inače nema ukomljavanja.
save a tree - drink beer

Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: Puyol - kuhinja

Post Postao/la Puyol » sub ožu 24, 2018 9:44 pm

Imaš kod pufa od mangrove jacksa mješavinu..ne znam, ali mislim da će bit šajze...nes je tu meni čudno...još sam hlpao na 10 min i na aroma steep, bit će i dryhopana, javim kakav je okus za cca3 tjedna.

Odgovori