Plastična bačva fermenter, 30-35 l

Trebate nesto? Pitajte....

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
pale
Postovi: 4
Pridružen/a: pet stu 18, 2016 10:26 am
Lokacija: Zagreb

Plastična bačva fermenter, 30-35 l

Post Postao/la pale » sub lis 07, 2017 9:29 pm

Pivoljupci, da li neko ima zna gdje nabaviti plastični fermenter sa silikonskom brtvom i pipom cca 32 l.
Proljetos ih je bilo u Pevecu i Bauhausu u setu sa pipom i vrenjačom bijelih. Sada su samo cni [/https://www.bauhaus.hr/vrt-i-okucnica/v ... -30-l.html]i nemaju pipu.
:pivo4:
Pale

Avatar
stribor7
Postovi: 337
Pridružen/a: uto srp 08, 2014 1:13 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Plastična bačva fermenter, 30-35 l

Post Postao/la stribor7 » pon lis 09, 2017 7:52 am

STRIBOR7

a ka ta g na eee
Postovi: 226
Pridružen/a: pon sij 23, 2017 8:45 pm
Lokacija: zagorje zelene

Re: Plastična bačva fermenter, 30-35 l

Post Postao/la a ka ta g na eee » pon lis 09, 2017 9:33 am

pale je napisao/la:
sub lis 07, 2017 9:29 pm
Pivoljupci, da li neko ima zna gdje nabaviti plastični fermenter sa silikonskom brtvom i pipom cca 32 l.
Proljetos ih je bilo u Pevecu i Bauhausu u setu sa pipom i vrenjačom bijelih. Sada su samo cni [/https://www.bauhaus.hr/vrt-i-okucnica/v ... -30-l.html]i nemaju pipu.
:pivo4:
i znam da je visestruko skuplje, ali ja sam s demizona presao na: https://www.bauhaus.hr/inox-posuda-za-u ... ivari.html i preporodio se... ;)

pale
Postovi: 4
Pridružen/a: pet stu 18, 2016 10:26 am
Lokacija: Zagreb

Re: Plastična bačva fermenter, 30-35 l

Post Postao/la pale » pon lis 09, 2017 11:55 am

Stribor7, To sam već vidio i djeluje mi dosta slabo. Imam jednu sličnu koja se prilikom prenošenja savija i bojim se da ne izgubim dragocjeni napitak.
U svakom slučaju hvala :pivo3:
Pale

pale
Postovi: 4
Pridružen/a: pet stu 18, 2016 10:26 am
Lokacija: Zagreb

Re: Plastična bačva fermenter, 30-35 l

Post Postao/la pale » pon lis 09, 2017 11:59 am

stribor7 je napisao/la:
pon lis 09, 2017 7:52 am
vidi ovo
http://www.svezapivo.hr/proizvod/35
To sam već vidio i djeluje mi dosta slabo. Imam jednu sličnu koja se prilikom prenošenja savija i bojim se da ne izgubim dragocjeni napitak.
U svakom slučaju hvala :pivo3:
Pale

pale
Postovi: 4
Pridružen/a: pet stu 18, 2016 10:26 am
Lokacija: Zagreb

Re: Plastična bačva fermenter, 30-35 l

Post Postao/la pale » pon lis 09, 2017 12:09 pm

a ka ta g na eee je napisao/la:
pon lis 09, 2017 9:33 am
pale je napisao/la:
sub lis 07, 2017 9:29 pm
Pivoljupci, da li neko ima zna gdje nabaviti plastični fermenter sa silikonskom brtvom i pipom cca 32 l.
Proljetos ih je bilo u Pevecu i Bauhausu u setu sa pipom i vrenjačom bijelih. Sada su samo cni [/https://www.bauhaus.hr/vrt-i-okucnica/v ... -30-l.html]i nemaju pipu.
:pivo4:
i znam da je visestruko skuplje, ali ja sam s demizona presao na: https://www.bauhaus.hr/inox-posuda-za-u ... ivari.html i preporodio se... ;)
I ja razmišljam o pravom fermenteru, inox konus 50l. Cijena mi je u ovom trenutku malo velika a prema infu koji sam dobio za isporuku se čeka preko mjesec dana. Meni gori i "moram" kuhati ovaj tjedan ...
:pivo3:
Pale

Avatar
stribor7
Postovi: 337
Pridružen/a: uto srp 08, 2014 1:13 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Plastična bačva fermenter, 30-35 l

Post Postao/la stribor7 » pon lis 09, 2017 3:54 pm

pale je napisao/la:
pon lis 09, 2017 11:55 am
Stribor7, To sam već vidio i djeluje mi dosta slabo. Imam jednu sličnu koja se prilikom prenošenja savija i bojim se da ne izgubim dragocjeni napitak.
U svakom slučaju hvala :pivo3:
Do sada prenosio bez problema (20 litara). No uvjek se može dogoditi ...
STRIBOR7

Avatar
crna guja
Postovi: 153
Pridružen/a: pon vel 06, 2017 8:08 pm
Lokacija: korčula

Re: Plastična bačva fermenter, 30-35 l

Post Postao/la crna guja » uto stu 07, 2017 8:02 pm

Pozdrav svima, posebno starijima koji nas nesebično uče. Vidim po webu da mnogi hvale plastični fermenter 35 l pod radnim nazivom Fermentasaurus, firma oxebar iz australije. Kako tvrde, u njemu se osim primarne fermentacije, pojednostavljenog dry hoppinga i svega ostalog što ide u proces, može vršiti i primarna fermentacija pod tlakom, ali i prisilna karbonizacija, zato jer je tank atestiran na 2.4 bar. malo sam guglao i telefonirao i najjeftiniji shipping koji sam našao je iz UK, koštao bi oko 250 kn. Kompletan kit sa fermenterom bi tako došao oko 2000 kn franko najbliža pošta. kažu breweri, jako pojednostavljuje proces jer imaš sve u jednom tanku, nema pretakanja. Je li možda netko već probao ovo čudo? Zanima me jer ga namjeravam naručiti. :pivo:
...na vlastitu odgovornost,ljekarniku ili doktoru,a u težim slučajevima i komunalnom poduzeću

PBR
Postovi: 310
Pridružen/a: čet lip 20, 2013 2:21 pm
Lokacija: Zadar

Re: Plastična bačva fermenter, 30-35 l

Post Postao/la PBR » uto stu 07, 2017 11:28 pm

crna guja je napisao/la:
uto stu 07, 2017 8:02 pm
Pozdrav svima, posebno starijima koji nas nesebično uče. Vidim po webu da mnogi hvale plastični fermenter 35 l pod radnim nazivom Fermentasaurus, firma oxebar iz australije. Kako tvrde, u njemu se osim primarne fermentacije, pojednostavljenog dry hoppinga i svega ostalog što ide u proces, može vršiti i primarna fermentacija pod tlakom, ali i prisilna karbonizacija, zato jer je tank atestiran na 2.4 bar. malo sam guglao i telefonirao i najjeftiniji shipping koji sam našao je iz UK, koštao bi oko 250 kn. Kompletan kit sa fermenterom bi tako došao oko 2000 kn franko najbliža pošta. kažu breweri, jako pojednostavljuje proces jer imaš sve u jednom tanku, nema pretakanja. Je li možda netko već probao ovo čudo? Zanima me jer ga namjeravam naručiti. :pivo:
2 kega od 19 litara su ti 400 kuna. Jedan od 50L cca 350kn. Puno jeftinija solucija. Plus ako nedajboze nesto podje naopako, keg od 50 uvijek mozes napuniti vodom i prokuhati da se sve sanitizira.
"Milk is for babies. When you grow up, you have to drink beer."~Arnold S.

Avatar
crna guja
Postovi: 153
Pridružen/a: pon vel 06, 2017 8:08 pm
Lokacija: korčula

Re: Plastična bačva fermenter, 30-35 l

Post Postao/la crna guja » sri stu 08, 2017 10:10 pm

Pozdrav PBR, kad smo vec kod kegova, znas li gdje ih mogu kupiti po toj cijeni. Vec sam prekopao cijeli otok gdje zivim i 0 bodova. Njuskalo? Ima li negdje u hr za kupiti nove? To nisam uspio naci do sada.
...na vlastitu odgovornost,ljekarniku ili doktoru,a u težim slučajevima i komunalnom poduzeću

PBR
Postovi: 310
Pridružen/a: čet lip 20, 2013 2:21 pm
Lokacija: Zadar

Re: Plastična bačva fermenter, 30-35 l

Post Postao/la PBR » sri stu 08, 2017 11:52 pm

crna guja je napisao/la:
sri stu 08, 2017 10:10 pm
Pozdrav PBR, kad smo vec kod kegova, znas li gdje ih mogu kupiti po toj cijeni. Vec sam prekopao cijeli otok gdje zivim i 0 bodova. Njuskalo? Ima li negdje u hr za kupiti nove? To nisam uspio naci do sada.
Koje trazis? Male kegove ti prodaje Tomo na forumu, a velike jebiga moras naci. Ja san u Zadru, mozda ti mogu 2 prodati od 50L.

Koji te vrag gonija zivit na Korculu :D
"Milk is for babies. When you grow up, you have to drink beer."~Arnold S.

Avatar
crna guja
Postovi: 153
Pridružen/a: pon vel 06, 2017 8:08 pm
Lokacija: korčula

Re: Plastična bačva fermenter, 30-35 l

Post Postao/la crna guja » čet stu 09, 2017 7:52 pm

Jbg nisam ja moga birat di cu zivit. :shock: biće praprašukun dida Zdeslav Branimir osta bez propele na po kanala.:mrgreen: Hvala ti na korisnim informacijama, oni mali ball lock kegovi bi mi pasali, ali ovi veliki za sada ne jer iman točno 62 skalina za doć do komin-laba. zato me i zanimaju plastični tlačni fermenteri.kad uredin novi prostor, to će bit druga priča.
...na vlastitu odgovornost,ljekarniku ili doktoru,a u težim slučajevima i komunalnom poduzeću

Odgovori