Kako se borit protiv SPAM-a

Pročitati... sam naslov govori sve

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

tiho385
Postovi: 22
Pridružen/a: ned stu 13, 2016 4:33 pm
Lokacija: Zagreb zapad

Kako se borit protiv SPAM-a

Post Postao/la tiho385 » pet kol 18, 2017 3:21 pm

Bok,
ima li netko ideju kako protiv spem bulija na ovom forumu...previše nam forum vrijedi da je stalno tj. svakodnevno zatrpan bezveznim bezvrijedećim postovima-neka si prevede taj ako može!!
Admin bi mogao postrožiti naćin pristupa registracije forumu kroz više stupnjeva verifikacije.....neka bude vezano za povijest, pivarenje, dnevne novosti-u tom slučaju onaj tko želi časno bit član potrudit će se potražit to što se traži, a onaj tko ne odustati će- ni google translate nemože sve prevest :roll: :lol:

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » pet kol 18, 2017 4:08 pm

Ma treba nam koji moderator koji bi to držao pod kontrolom jer admin nema vremena za to. Pobriše on to tu i tamo, ali prerijetko.
Ali mislim da Andrej želi imati sve pod svojom kontrolom i ne želi uvesti moderatore. Što je šteta jer forum je u raspadu ovim tempom. :(
slika

a ka ta g na eee
Postovi: 226
Pridružen/a: pon sij 23, 2017 8:45 pm
Lokacija: zagorje zelene

Post Postao/la a ka ta g na eee » pet kol 18, 2017 4:15 pm

Poljo je napisao/la:Ma treba nam koji moderator koji bi to držao pod kontrolom jer admin nema vremena za to. Pobriše on to tu i tamo, ali prerijetko.
Ali mislim da Andrej želi imati sve pod svojom kontrolom i ne želi uvesti moderatore. Što je šteta jer forum je u raspadu ovim tempom. :(
bio sam nesto sitno prico s adminom trebalo bi cijeli "engine od foruma" updeat samo nikako da skupim vremena za taj poduhvat ;)

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pet kol 18, 2017 4:24 pm

mislim da bi nakon ovolko smeća trebal biti otvoren za bilo kakvu pomoč . nazvati ga i konkretno ponuditi pomoč- mislim na vas koji znate kako.
jedno je sigurno - ko neče taj nađe izgovor- ko hoče - uvijek nađe riješenje


:hmelj: :pivo3:

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sub kol 19, 2017 4:31 pm

mali badem je napisao/la: ... jedno je sigurno - ko neče taj nađe izgovor- ko hoče - uvijek nađe riješenje


:hmelj: :pivo3:
To mi baš i nije nešto sigurno. Samo naći rješenje nije rješenje. Rješenje kako, već svi znamo. Jedino je rješenje da se to napravi. Onda će nađeno rješenje bit i napravljeno.

Ovo bi bilo pravo rješenje: "Tko hoće nešto, to i napravi, a tko neće, uvijek nađe izgovor."

PS: Bademe, znam da ćeš gunđat zbog zavrzlame, no samo usporedi početak i kraj. :)

:hmelj: :pivo3: & :hmelj: :pivo3: & :hmelj: :pivo3:
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sub kol 19, 2017 10:37 pm

Don Genovese je napisao/la:
mali badem je napisao/la: ... jedno je sigurno - ko neče taj nađe izgovor- ko hoče - uvijek nađe riješenje


:hmelj: :pivo3:
To mi baš i nije nešto sigurno. Samo naći rješenje nije rješenje. Rješenje kako, već svi znamo. Jedino je rješenje da se to napravi. Onda će nađeno rješenje bit i napravljeno.

Ovo bi bilo pravo rješenje: "Tko hoće nešto, to i napravi, a tko neće, uvijek nađe izgovor."

PS: Bademe, znam da ćeš gunđat zbog zavrzlame, no samo usporedi početak i kraj. :)




:hmelj: :pivo3: & :hmelj: :pivo3: & :hmelj: :pivo3:
jbgda, ak ti velim kaj mislim proglasit će nas spamom u rangu ovih bezdušnih robota-smeča,oduxati strelicom a masnu mrlju pokriti pijeskom



:P

Avatar
fegi
Postovi: 489
Pridružen/a: čet srp 31, 2014 6:15 pm
Lokacija: Čakovec
Kontakt:

Post Postao/la fegi » ned kol 20, 2017 12:28 pm

Gugl od 10 mjeseca sve stranice koje nisu na https protokolu neće prikazivati na svom chromeu... još jedna vijest da se čim prije pokrene inicijativa oko ažuriranja foruma i updejt ;)
NAUTILIS Home Brewery

a ka ta g na eee
Postovi: 226
Pridružen/a: pon sij 23, 2017 8:45 pm
Lokacija: zagorje zelene

Post Postao/la a ka ta g na eee » ned kol 20, 2017 7:59 pm

fegi je napisao/la:Gugl od 10 mjeseca sve stranice koje nisu na https protokolu neće prikazivati na svom chromeu... još jedna vijest da se čim prije pokrene inicijativa oko ažuriranja foruma i updejt ;)
prikazivati ce, samo ce se kod ulogiravanja i popunjavanja formi javljati neka vrsta obavijesti "ovo nije sigurna stranica"...

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » ned kol 20, 2017 10:34 pm

a ka ta g na eee je napisao/la:
fegi je napisao/la:Gugl od 10 mjeseca sve stranice koje nisu na https protokolu neće prikazivati na svom chromeu... još jedna vijest da se čim prije pokrene inicijativa oko ažuriranja foruma i updejt ;)
prikazivati ce, samo ce se kod ulogiravanja i popunjavanja formi javljati neka vrsta obavijesti "ovo nije sigurna stranica"...
kolko ja razumijem problem ,tu obavijest "ov n sig str " ovaj-onaj robot -smeče-ljudsko-tehnološko-bezdušno uopče ne doživljava kao važno i prepreku jer je on lopov-zagađivač. a lopovi su uvijek bar za korak u prednosti.
zanemari grm uz ravnu cestu.pomozi nam oko šodra na zavoju.ponudi konkretno na problem.

Ž

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » pon kol 21, 2017 12:58 pm

"trebalo bi" bi trebalo zamijeniti sa "budem ja" no to se ne događa...

da, tocno je da admin nema vremena... više nisam u informatici i umjesto 8-10h dnevno pred kompom uspijem biti sat dva ako niš ne procuri u pivovari, puno dana ne stignem uopće do kompa... da li se slabo brinem o forumu, slabo se brinem i žao mi je zbog toga no ne uspijevam drugačije...

"trebalo bi" postrožiti kontrolu, uvesti ovo ili ono nije samo tako, ništa se ne događa automagicaly, sve traži zapravo nemali broj radnih sati, ljudi koji imalo imaju veze sa programiranjem, bazama, webom i sl znaju o čemu govorim... treba naći u kodu što i kako mijenjati, napraviti promjene bez da se potrga postojeće stanje i onda sve to još detaljno testirati...

u svakom slučaju, da ne bi sve ostalo na opravdanjima i "trebalo bi" pokrenuo sam radnje koje bi trebale rezultirati forumom na novijoj platformi a to bi trebalo rezultirati boljom preglednošću foruma, ljepšim mobilnim pregledom, manje spama i sl...

Andrej

GeorgDjoko
Postovi: 139
Pridružen/a: pon ožu 02, 2015 6:36 pm
Lokacija: Valpovo/Zagreb

Post Postao/la GeorgDjoko » uto kol 22, 2017 11:53 am

admin je napisao/la:u svakom slučaju, da ne bi sve ostalo na opravdanjima i "trebalo bi" pokrenuo sam radnje koje bi trebale rezultirati forumom na novijoj platformi a to bi trebalo rezultirati boljom preglednošću foruma, ljepšim mobilnim pregledom, manje spama i sl...
Op op! Pa to su odlične vijesti.

tiho385
Postovi: 22
Pridružen/a: ned stu 13, 2016 4:33 pm
Lokacija: Zagreb zapad

Post Postao/la tiho385 » uto kol 22, 2017 2:47 pm

i like gumb u obliku krigle pive- te dislike u obliku prazne krigle pive

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » uto kol 22, 2017 7:08 pm

admin je napisao/la:...

u svakom slučaju, da ne bi sve ostalo na opravdanjima i "trebalo bi" pokrenuo sam radnje koje bi trebale rezultirati forumom na novijoj platformi a to bi trebalo rezultirati boljom preglednošću foruma, ljepšim mobilnim pregledom, manje spama i sl...

Andrej
Andrej, svaka ti dala :)
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

a ka ta g na eee
Postovi: 226
Pridružen/a: pon sij 23, 2017 8:45 pm
Lokacija: zagorje zelene

Re: Kako se borit protiv SPAM-a

Post Postao/la a ka ta g na eee » ned lis 22, 2017 10:42 am

jeste razmisljali da se stavi jos jedna textarea kod registracije u koju covjek mora napisati zasto bi se prijavio na forum, pa da admin/moderator mora aktivirati racun prije nego korisnik moze postati...

posto ocito ova zastita bas ne drzi vodu, znam da ce to nazalost uzeti vrijeme onima koji to checkiraju ali mislim da je trenutno to najpametnije kaj se moze napraviti...

druga opcija je ako ne mislite updeatat verziju foruma, onda da se rucno stavi par input text di covjek mora odgovoriti na pitanja koja bot nemre, pa stavit prije inserta u bazu par ifova za provjeru tih pitanja...

ima i treca verzija na pragu prve stavit par input textova, al ih hideat css-om posto botovi obicno popunjavaju sve input textove s logicnim imenima "name", "phone" i slicno onda samo u skripti prije inserta provjerit dal je koje od "hideanih" polja popunjeno i prekinut postupak registracije ukoliko je jer je to popunil bot, a ne covjek....

Avatar
mbed
Postovi: 259
Pridružen/a: pet lip 10, 2011 2:16 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci

Re: Kako se borit protiv SPAM-a

Post Postao/la mbed » ned lis 22, 2017 11:05 am

To sa registracijom bi svakako trebalo riješiti. Ali drugi problem je što nemamo niti jednoga moderatora na forumu koji bi brisao spamove.

Odgovori