Inox bojler šporak za poludit

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
PBR
Postovi: 310
Pridružen/a: čet lip 20, 2013 2:21 pm
Lokacija: Zadar

Inox bojler šporak za poludit

Post Postao/la PBR » pon lip 26, 2017 8:38 pm

Nađoh neki inox bojler, 90 litara kao bogom dan za mash. Ispust na dnu, 4 noge, ma vrhunski. Ali kad sam ga otvorio, unutra je bio ko groblje, sloj ruzine i blata i ko zna čega još. Nekako sam vecinu skinuo sa Arfom, miniwashem i čistom silom ali ima jos toga na tesko dostupnim mjestima.

Cime to mogu ocistiti a da bude skroz cisto? Mislio sam naliti Varikine, ali da bude dovoljno razrijeđena mi treba 100 kuna za nju. Ima li kakva alternativa?
Preferirao bi nesto sto mogu napuniti i ostaviti jer mislim da ima previse mjesta do kojih ne mogu doci
"Milk is for babies. When you grow up, you have to drink beer."~Arnold S.

damirb
Postovi: 122
Pridružen/a: ned lis 13, 2013 9:13 am
Lokacija: Buzet

Post Postao/la damirb » pon lip 26, 2017 9:53 pm

Ja bi probao sa limunskom kiselinom...na malom dijelu prljavog bi ostavio da se moči neko vrijeme čisto da provjerim "dali i kako radi"...ako bi skinula prljavo na tom malom dijelu onda bi probao cijelu posudu napuniti i ostaviti neka kiselina svoje odradi...

...a možda bi se dalo očistiti i sa onim čudom kojim majstori varioci za inox premažu varove, samo neznam kako bi od onog napravio 90 litara tekućine da se sve skupa moči.
Kad narastem biti ću pivar :)

Avatar
Svarun
Postovi: 329
Pridružen/a: ned lip 14, 2015 1:54 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la Svarun » pon lip 26, 2017 10:03 pm

Za ruzinu VIM prašak. Bio sam preklani radio limariju jednoj Ladi u fušu, bila je izbila ruzina na sve strane, nakon tretmana vimom izgledala je ko iz salona. :!:

PBR
Postovi: 310
Pridružen/a: čet lip 20, 2013 2:21 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la PBR » pon lip 26, 2017 11:04 pm

Evo ja jos uvijek gledam i ne shvacam jesu li to naslage ruzine ili blata.

Ugl mislim da cu morati naci neku soluciju da sve napunim vodom jer je stvarno jebada koliko ima nedostiznih mjesta. Koliko trebam nalopatati limunske u 100 litara vode?
"Milk is for babies. When you grow up, you have to drink beer."~Arnold S.

Avatar
sharkyboy
Postovi: 430
Pridružen/a: sub pro 26, 2015 9:28 pm
Lokacija: Zagreb/Centar

Post Postao/la sharkyboy » uto lip 27, 2017 9:41 am

neznam za lopatanje al u ducanima sa vinarskim priborom i opremom (vinoteka jel) imas limunske i vinske kiseline u pakiranjima od kilu za kakvih 15ish kn +-
bolje piva u ruci neg pič*a na grani...Oi!!! živili

Avatar
goran44
Postovi: 73
Pridružen/a: sri ožu 09, 2011 8:41 pm
Lokacija: Karlovac

Post Postao/la goran44 » uto lip 27, 2017 3:00 pm

Uzmi limunske kiseline, pomiješaj u vodi u omjeru 1:3 ili 1:4, scotch britte krpu ili spužvu i udri!
Još bolje bi bilo da na nekakvu navojnu šipku pričvrstiš scotch britte krpicu, staviš u bušilicu i iznutra očistiš. Nešto slično kao što je dIs stavio filmić na svoj blog "hoću pivo", samo što umjesto krpe koristiš scotch britte.
Drugo, nakon toga opet stavi limunsku i vodu, ostavi par sati, izlij van i pusti da odstoji na zraku barem 24 sata. Stvorit će ti se sloj krom oksida i nemaš brige nakon toga!

PBR
Postovi: 310
Pridružen/a: čet lip 20, 2013 2:21 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la PBR » uto lip 27, 2017 11:04 pm

Evo nakrcao sam limunske odokativno skoro kilu, nalio vode i ostavio dok malo ubijem oko. Otislo vise manje sve.

Al opet ponavljam, nije ta ruzina bila od inoxa, nego nakupljanje od cijevi kroz godine ako ne i desetke godina. I jos je bio problem sto je nekako glupo zavaren da nemozes doci do nekih dijelova s nicim. Evo neznam, nadam se da ce sve biti ok.
"Milk is for babies. When you grow up, you have to drink beer."~Arnold S.

Avatar
goran44
Postovi: 73
Pridružen/a: sri ožu 09, 2011 8:41 pm
Lokacija: Karlovac

Post Postao/la goran44 » sri lip 28, 2017 7:59 am

Daj neku sliku nabaci, možda ima i boljih riješenja.
Ovo s limunskom i vodom je najbolje ako je voda vruća ili kipuća jer se dobije puno bolji efekt.
Drugo, ako misliš da je ostalo kamenca zbog dugogodišnjeg korištenja, nema veze, još bolje ako je stvar u kamencu jer limunska će to pojesti za vrlo kratko vrijeme pogotovo jer prodire i čisti i u najnezgodnije dijelove koje treba očistiti.

PBR
Postovi: 310
Pridružen/a: čet lip 20, 2013 2:21 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la PBR » sri lip 28, 2017 9:18 am

Ma nije kamenac nego drito crveno/narančasto :)
"Milk is for babies. When you grow up, you have to drink beer."~Arnold S.

pocesljani
Postovi: 36
Pridružen/a: pet ožu 24, 2017 5:58 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la pocesljani » ned srp 02, 2017 2:41 pm

PBR je napisao/la:Ma nije kamenac nego drito crveno/narančasto :)
fosforna kiselina , ako možeš naći koncetriranu (ima je ) ako ne onda antirost što je isti vrag ali razrijeđena

Odgovori