Slab plamenik

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
gav
Postovi: 134
Pridružen/a: ned stu 27, 2016 9:06 pm
Lokacija: zagreb, vinogradska
Kontakt:

Post Postao/la gav » uto lip 20, 2017 7:48 pm

Vidio sam to u kampu u Novigradu. Ne mogu vjerovati da dopuste turistima da to koriste. Nije ovo vrlo opasno ? Ili ?


slika
slika

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » uto lip 20, 2017 8:39 pm

Gav , imaš pravo :!:

mislim da je bungy jumping sigurniji od ove budalaštine.
ovako spojiti bocu može samo opasna neznalica . on misli da zna a nije svjestan opasnosti. on je potencijalni ubojica !

:x To pod nekim uvjetima može na otvorenom , na livadi.......
drugi talent, bedak , neznalica vidi da to može pa to unese u kamp...
riskira strašnu nesreču....

:evil: [/i]

gav
Postovi: 134
Pridružen/a: ned stu 27, 2016 9:06 pm
Lokacija: zagreb, vinogradska
Kontakt:

Post Postao/la gav » uto lip 20, 2017 9:15 pm

to je bio u ogroman kamp, 3 metera od moj glamping sator.
ljudi su koristili. : /

Novopečeni
Postovi: 116
Pridružen/a: pet svi 06, 2016 8:45 am

Post Postao/la Novopečeni » uto lip 20, 2017 10:00 pm

Do eksplozije dolazi kada bi zrak ušao u plinsku bocu. A to nije moguće zbog pritiska koji se događa kad plin izlazi van. Stoga, nije opasno..samo neobično izgleda bez regulatora :)

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » uto lip 20, 2017 11:53 pm

mali badem je napisao/la:mislim da je bungy jumping sigurniji od ove budalaštine.
U tom slučaju je ovo poprilično sigurno. Koliko je u povijesti bilo nesreća u bungee jumpu? Ako ne računamo pijane ruse koji se zavežu gumom od bicikla i skaču sa zgrade mislim da nijedna. :D
Sve je toliko predimenzinirano i unaprijed izračunato da su nesreće nemoguće. Prije ćeš poginut od pada s uredske stolice na kojoj je puknuo šaraf. :pivo4:
slika

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sri lip 21, 2017 12:31 am

Novopečeni je napisao/la:Do eksplozije dolazi kada bi zrak ušao u plinsku bocu. A to nije moguće zbog pritiska koji se događa kad plin izlazi van. Stoga, nije opasno..samo neobično izgleda bez regulatora :)
--jel smijemo znati iz koje si župe ?
--jel smijemo znati koje si struke ?
--koja su tri osnovna uvjeta za nastajanje vatre?
--koja je razlika u eksplozivnosti smjesa : kisik- acetilen ; zrak -- propan-butan ?
--kod koje snage plamenika se smije upotrebljavati ovakav spoj ?
--u kojem djelu instalacije tekuća faza prelazi u plinsku ?
--što kaže pravilnik o plinskim instalacijama ?
-- koji postotak smjese plina i zraka je eksplozivan ?

ti znaš i svejedno ti je . ja ne znam al čekam Don Ge-a da veli svoje..

pocesljani
Postovi: 36
Pridružen/a: pet ožu 24, 2017 5:58 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la pocesljani » ned srp 02, 2017 2:51 pm

gav je napisao/la:Vidio sam to u kampu u Novigradu. Ne mogu vjerovati da dopuste turistima da to koriste. Nije ovo vrlo opasno ? Ili ?


slika
slika
opasno je ali ako se radi o osobi koja zna što radi nije, plamenik sa slike "drži" plamen na tlaku od max 50-100 mbar, ako je veći onda se plamen odlijepi od plamenika i nema sagorjevanja plina , ventilima se može podesiti protok ka plamenicima ali ne može tlak tad da ako nije sve pod kontrolom a boca se pregrije na suncu tlak može narasti i do 15 bara a onda spašavaj se ko može , najslabija karika su ventili koji često puštaju ako se duže koriste
Zadnja izmjena: pocesljani, dana/u ned srp 02, 2017 3:20 pm, ukupno mijenjano 1 put.

pocesljani
Postovi: 36
Pridružen/a: pet ožu 24, 2017 5:58 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la pocesljani » ned srp 02, 2017 2:59 pm

Novopečeni je napisao/la:Imam pitanje ljudi. Za kuhanje od 40 litara, dovoljan je regulator od 5kg/h

Ispričavam se ako ste u porukama prije spominjali istu stvar a ja to nisam vidio.
ovaj podatak 5kg/h je nebitan jer ti govori koliko je mogući protok koji regulator dozvoljava,

bitno ti je koji je izlazni tlak , ako je visokotlačni udesivi onda ti piše koji ulazni tlak izdrži membrana a to je uglavnom 10 bara a izlazno od 0-3 bara

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » uto srp 04, 2017 6:21 pm

:shock: Da izlazni tlak regulatora ne bude dovoljan za normalno kuhanje 40l sladovine kod 5kg/h nazivnog protoka istog? Pa koliki je onda otpor strujanja plina plamenika? Možda mu je plamenik poštopan :mrgreen:

http://marjan.fesb.hr/~itolj/mjerenja/M ... rotoka.pdf
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

pocesljani
Postovi: 36
Pridružen/a: pet ožu 24, 2017 5:58 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la pocesljani » uto srp 04, 2017 7:17 pm

Don Genovese je napisao/la::shock: Da izlazni tlak regulatora ne bude dovoljan za normalno kuhanje 40l sladovine kod 5kg/h nazivnog protoka istog? Pa koliki je onda otpor strujanja plina plamenika? Možda mu je plamenik poštopan :mrgreen:

http://marjan.fesb.hr/~itolj/mjerenja/M ... rotoka.pdf

izlazni tlak regulatora je zadan i može biti 28, 30 ili 50 mbar , to je evropska norma , ovi regulatori sa podešavajućim izlaznim tlakom koriste se ilegalno jer su dozovoljeni jedino u industrijskim pogonima

recimo da imaš plamenik(promjera 300 mm) kod koga je dizna 1mm , kako ćeš dobiti veliku snagu koja ti je potrebna? Narineš tlak od 1 bara , recimo Tu je protok plina oko 1 kg/ h, taj protok ima gotovo svaki regulator , što znači ako na njemu piše da ima protok 5 kg/h a tlak 30mbar? tebi ništa jer to je za plamenik od 65 kW
Taj protok regulator može imati i na 30 mbar i na visikom tlaku od nekoliko bara, plamenik koji troši 5kg/h na 30 mbara ima dimenzije 2x2 m odprilike, a to ti sigurno ne treba, Na tlaku od 30mbar kod plamenika promjera 300 mm ne buš ništa skuhal iako regulator ima protok od 5 kg/h, protok određuje dizna na ventilu i tih 5 kg nikako ne možeš upregnuti

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » uto srp 04, 2017 11:16 pm

Ma gdje je Novopečeni napisao da mu je tlak 30 mm? I da je "nepodesiv"?
A i većina njih se da podesiti i na veći tlak, pogotovo ovaj, jer ima veći promjer pladnja i sjedišta od "europćanskog normalnog". No, dosta mi je nagađanja.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

pocesljani
Postovi: 36
Pridružen/a: pet ožu 24, 2017 5:58 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la pocesljani » sri srp 05, 2017 6:34 am

ma sve 5 , ja sam se osvrnuo na podatak koji se često i JEDINO navodi , protok, a koji je nebitan

Odgovori