Hrvatska craft revolucija

Pročitati... sam naslov govori sve

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
Ygor
Postovi: 420
Pridružen/a: pon kol 26, 2013 5:38 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la Ygor » uto tra 25, 2017 10:12 pm

Gospodo pivari. Samo da Vas podsjetim da na forumu postoji tema pod nazivom "Birtija". :zivjeli2:

.

Avatar
Gorann
Postovi: 315
Pridružen/a: ned lis 04, 2015 2:17 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la Gorann » uto tra 25, 2017 10:35 pm

Jbga tamo se ne pusi :D

Avatar
sinco
Postovi: 194
Pridružen/a: ned sij 11, 2015 10:23 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la sinco » uto tra 25, 2017 10:46 pm

Meni je drago da se barem na kratko pojavila strast na forumu... dosli smo do zakljucka da smo mi crafteri puni novaca i sami trebamo ulagat u samopromociju... posteno!

Brewdog=hrvatska craft revolucija
Dajmo im pare da se bogate...
ono kad ti punica proba IPAu na koju si ponosan i kaze: mmmm vockasto isto ko i radler!!!

Avatar
sergio
Postovi: 261
Pridružen/a: sub lip 01, 2013 8:39 am
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Kontakt:

Post Postao/la sergio » uto tra 25, 2017 11:15 pm

:malosamsipopil: :malosamsipopil: :malosamsipopil: :malosamsipopil: :malosamsipopil: :malosamsipopil: :malosamsipopil: :malosamsipopil:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
...........................................................................................
Ne vjeruj ženi koja laže i čovjeku koji ne pije !
...........................................................................................

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » uto tra 25, 2017 11:29 pm

Gorann je napisao/la:Jbga tamo se ne pusi :D
hahahahaha TOOO! TAKO JE!
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
Gorann
Postovi: 315
Pridružen/a: ned lis 04, 2015 2:17 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la Gorann » sri tra 26, 2017 12:14 am

:zivjeli2:

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sri tra 26, 2017 1:01 am

Evo, dobili su već 400$, to je dovoljno bar za prvu epizodu 8)
Treba sad zasukat' rukave, hm.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sri tra 26, 2017 4:46 am

Poljo je napisao/la:E tu se odlično vidi razlika. Ovaj porter bi pio cijeli dan. Stout nebi ni sklonio sa stola bez rukavica.

poljo :arrow: -----------------------------------------------------------------
------------------ slike čaše nisu bitne ali je bitna tvoja slika koju si pokazao...........o samom sebi.
u početku si kvaliteno usrao temu cendrajuči što ti nečeš ako on..braneči nečija autorska prava u kompi s kajserom---niste naveli koje je to tekstove ukrao dotični koji vam neda spavati a niti koja je to uvrijeđena spodoba čiji tekstovi su bezglavo oteti. ako je Palmer ili Gordon ili... , citiramo ih svakodnevno bez da oni glume uvrijeđene mimoze a vi TALENTI ih trebate braniti.
žalosno je da i nakon par dobrih postova ne prestaješ nego nastavljaš ismijavati sve ... :?
jebi ga. nije dobro

razdvajati tračnice od pive je logično , ali craft od kućnog pivarenja -po meni nije . craft je kućno pivarenje i obratno. tek je dio crafta na tržištu ali oni nisu nogometni klub ili tkalačka industrija nego su naši- mi.
tko got spominje korist u ovom hobiju , mislim da ga muči poremečaj vrijednosti u životu.ako postoji mi i oni, onda je to kad piva dođe na tržište, na mjesto točenja . onda joj presudi marža do bezglave cjene koja čestom namjerniku čini problem.
ako neko masti o vikendici pivara- craftera, želim mu da postane vlasnik svoje pivovare a vikendica ko cruiser ako je prije nahranio sve mjeritelje koji bi umjeravali izmjerenu i umjerenu letvu po ko zna koji put.
ako craft znači nešto ručno , majstorski-zantski, vješto izrađeno , kako se ja mogu odvojiti od crafta.
več više od 2 mj se priprema sve potrebno za VI homebrev prvenstvo koje će biti tek za mjesec i i par dana. točit će se pive koje su kuhali naši kolege koji su odrastali s nama a sad su na tržištu ai naši novi kućni pivari koji žele ponuditi keg pive kolegama.
ako netko hoće snimiti film o tome - tko ima problem stim ?
crodfounding (?) je dragovoljan za razliku od nekadašnjeg samodoprinosa koji je bio određen zakonom. uzimaju ti od plače. što bi tek onda rekli kajseri i polje....objavio je novinar-pritrbušnik partijskog komesara pa ti onda reci da hoda okolo i pije i ždere.

žao mi je da si tolko razmontiran , jbg

Avatar
stribor7
Postovi: 337
Pridružen/a: uto srp 08, 2014 1:13 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la stribor7 » sri tra 26, 2017 7:02 am

ista slika, probao sam naći 8 razlika ali nisam uspio nakon 4 sata gledanja
STRIBOR7

Popivopi
Postovi: 143
Pridružen/a: sri sij 13, 2016 6:05 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la Popivopi » sri tra 26, 2017 8:19 am

Stribore, da te nema, trebalo bi te izmisliti :D :D :D

GeorgDjoko
Postovi: 139
Pridružen/a: pon ožu 02, 2015 6:36 pm
Lokacija: Valpovo/Zagreb

Post Postao/la GeorgDjoko » sri tra 26, 2017 9:01 am

Ja sam podržao kampanju jer je to najmanje što mogu napravit da pomognem u relizaciji i promociji crafta... htio bi gledat film o vama, nama, ljudima koje više manje sve poznajem osobno... sutra ćemo se naći u birtiji i popit tri put više para nego što se traži za donaciju.

Ali bez obzira što podržavam projekt, neke stvari mi nisu jasne. Zašto akteri nisu u komunikaciji sa udrugama preko npr. ovog foruma?
Zašto nisu kontaktirali udrugu pivara Brod, Požega, Panonske, Petrinja, ljudi bi riješili besplatan smještaj i klopu i svašta nešto.
Zašto nisu jasnije iznjeli viziju kako će trošit uplaćena sredstva.
Zašto nisu craft pivovare uplatile neku svotu.
...

S druge strane ljudi koji rade na dokumentarcu nisu pivari i ne možemo im zamjerat kad neke stvari ne iznesu stručnim terminima. Ljudi su novinari i dobri u svom poslu, koji vole craft pivo. Tojeto. Oni su naša vrata prema vanjskom svijetu preko utjecajnih medija (novine, tv). I tu ih ja podržavam, a i velika većina nas bi trebala. Jebeš 100 kuna.

hpastar
Postovi: 85
Pridružen/a: pon kol 03, 2015 2:52 pm
Lokacija: Split,Hrvatska
Kontakt:

Post Postao/la hpastar » sri tra 26, 2017 9:12 am

GeorgDjoko je napisao/la:Ja sam podržao kampanju jer je to najmanje što mogu napravit da pomognem u relizaciji i promociji crafta... htio bi gledat film o vama, nama, ljudima koje više manje sve poznajem osobno... sutra ćemo se naći u birtiji i popit tri put više para nego što se traži za donaciju.

Ali bez obzira što podržavam projekt, neke stvari mi nisu jasne. Zašto akteri nisu u komunikaciji sa udrugama preko npr. ovog foruma?
Zašto nisu kontaktirali udrugu pivara Brod, Požega, Panonske, Petrinja, ljudi bi riješili besplatan smještaj i klopu i svašta nešto.
Zašto nisu jasnije iznjeli viziju kako će trošit uplaćena sredstva.
Zašto nisu craft pivovare uplatile neku svotu.
...

S druge strane ljudi koji rade na dokumentarcu nisu pivari i ne možemo im zamjerat kad neke stvari ne iznesu stručnim terminima. Ljudi su novinari i dobri u svom poslu, koji vole craft pivo. Tojeto. Oni su naša vrata prema vanjskom svijetu preko utjecajnih medija (novine, tv). I tu ih ja podržavam, a i velika većina nas bi trebala. Jebeš 100 kuna.
Odlično napisano, samo još uvijek postoji razlika između crafta i homebrewa.
Sad ni potegao još jednu boljku ili novu temu, a to je centralizacija.
Postojimo mi u Splitu i Dalmaciji isto, javite se nama, i mi kuhamo pivo, mislim čak da je i dobro. Samo Udruga Hmelj ima trenutno 50 članova, od kojih 20 aktivno kuha. Već je prije netko pisao, tečaj za suce je jako teško pohodit nekome ko je izvan Zagreba, treba to malo prilagodit ljudima izdaleka.
Od početka čvrsto.

BravićCRO
Postovi: 109
Pridružen/a: ned sij 03, 2016 1:10 pm
Lokacija: Đakovo, Viškovci

Post Postao/la BravićCRO » sri tra 26, 2017 10:18 am

Jel se to neki film snima, štali ?

Ja ne mogu sudjelovati, gvumim svbina u Genevavu ...
Sve sam pare spisko kod Đoku u disko ...

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » sri tra 26, 2017 10:39 am

Istina, ja sam pokazao lošu sliku o samome sebi i skrenuo sam s pravog puta jer nisam dao vitasu pare.
Hvala ti što si me prosvijetlio i vratio na pravi put, evo kajem se, skidam svu svoju ušteđevinu i uplačujem odma na vitasov račun. ima tko iban?
slika

GeorgDjoko
Postovi: 139
Pridružen/a: pon ožu 02, 2015 6:36 pm
Lokacija: Valpovo/Zagreb

Post Postao/la GeorgDjoko » sri tra 26, 2017 11:28 am

Dobro ajde jesmo se sad svi pomirili i vratili u normalu :)

@hpastar da, naveo sam samo Slavonske udruge, ali mislio sam naravno na sve! I sjever i jug... ove sam spomenio jer sam slavonac pa valjd zato, ne znam ni sam :hmelj:

Odgovori