Vrste navoja

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
svabac
Postovi: 250
Pridružen/a: sri tra 13, 2016 2:45 pm
Lokacija: Zagreb/Slavonski Brod

Vrste navoja

Post Postao/la svabac » pet pro 16, 2016 12:37 pm

Internet mi kaže da postoji NPT i BSP navoji. Jos ovaj BSP ima podgrupe (BSPT i BSPP).

Preko ebaya si planiram narucivat inox dijelove, i koliko vidim najlakse dostupni su mi NPT navoji.


Mene zanima zna li netko koji su navoji uobicajeni kod nas?

Npr, ako kupim inox cijevi sa njuskala (http://www.njuskalo.hr/grijanje-hladenj ... s-12858985) i uz njih uzmeme ove spojnice, koju vrstu navoja one imaju?

Avatar
mbed
Postovi: 263
Pridružen/a: pet lip 10, 2011 2:16 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci

Post Postao/la mbed » pet pro 16, 2016 12:56 pm

U kratko NPT je Američki navoj, a BSP Engleski (Europski). Za opširnije googlaj

svabac
Postovi: 250
Pridružen/a: sri tra 13, 2016 2:45 pm
Lokacija: Zagreb/Slavonski Brod

Post Postao/la svabac » pet pro 16, 2016 1:34 pm

mbed je napisao/la:U kratko NPT je Američki navoj, a BSP Engleski (Europski). Za opširnije googlaj
guglao sam ja detaljno, i sve sam saznao, ali ne mogu nigdje saznati koji se navoj koristi tocno kod nas u hr. pretpostavljam BSPP, ali htio sam provjeriti.

najvise sam postavio pitanje ovdje jer me zanimaju ovi navoji od savitljivih cijevi. znam da je ekipa s foruma dosta kupovala te cijevi, a to ce mi biti jedini dio koji nije sa ebaya, pa da nebi bili nekompatibilni navoji.

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » pet pro 16, 2016 2:20 pm

Evo dokaza da sve ima na forumu
http://pivarstvo.info/viewtopic.php?t=3 ... 21e49cfb07

Što se tiče ovoga njušklo oglasa pitaj ili još bolje prvo naruči alat za cijevi koje misliš kupiti. Ja sam ne tako davno sve platio a alat nikad dobio pa onda moljakaj /pitaj nekoga da posudi. I danas čekam da mi stigne pozajmica. :twisted: :wink:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Odgovori