Skidanje naljepnica

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
dbunic
Postovi: 80
Pridružen/a: ned svi 22, 2016 7:47 pm
Lokacija: Zagreb (Dubrava)
Kontakt:

Skidanje naljepnica

Post Postao/la dbunic » uto ruj 27, 2016 5:48 pm

Pozdrav,
zanima me kako skidate naljepnice s boca? Naime, jučer sam potpopio 20ak boca Amber (ožujsko), oHaras, Zmajsko, Grička vještica, Fakin itd. Mislio sam da će naljepnice namakanjem preko noći u vodi same ispasti ali ništa :?

Ima li neki trik kako se to radi ili jednostavno postrugati?

Danke

Avatar
tantal
Postovi: 44
Pridružen/a: uto lis 12, 2010 6:38 pm
Lokacija: Zagreb, Zlatar

Post Postao/la tantal » uto ruj 27, 2016 6:17 pm

Ja ih potopis u jako vrućoj vodi. Nezz koja je temperatura jer je iz pipe, ali dovoljno vruća da ne možeš unutra držati ruku.
Namakaju se 30-45 min i nakon toga samo skidam naljepnice. Na ponekoj ostane malo ljepila i to išetkam s ononom metalnom žicom za lonce.

Tako sam "očistio" puno žujinih/karlovačko/zmajsko itd. boca.

Avatar
sharkyboy
Postovi: 430
Pridružen/a: sub pro 26, 2015 9:28 pm
Lokacija: Zagreb/Centar

Post Postao/la sharkyboy » uto ruj 27, 2016 6:20 pm

Ja rokam u toplu vodu koliko mos izdržat tipa 50 60 stupnjeva pol sata...doduše to ti vrijedi samo za ove papirnate etikete tipa Amber zuja ...
Oharas zmajsko i sl plastične etikete koliko sam ja otkrio do sad voda ne pomaže nego načni negdje i upri ko sivonja :)
bolje piva u ruci neg pič*a na grani...Oi!!! živili

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » uto ruj 27, 2016 7:15 pm

Meni paulaner erdinger i slicne papirnate otpadaju same nakon 10ak min u mlakoj vodi sa sapunicom u kojoj perem.

Zmajska, pulfer i slicne najbolje idu na suho, nacnes noktom i povuces. Eventualno ako ostane malo ljepila oribas spuzvicom za sudje.

Oharas, Fakin, Visibaba i slicne su najvece zlo u svijetu boca i ni ne pokusavaj ih skinut.
Probao sam sa svim forama, vruca voda, ocat, ulje, itd, ali to ljepilo jednostavno ne ide dolje.
Na kraju sam preljepio na ove sto sam skinuo nazad etikete od pulfera/zmajske i budem ih odnio negdje za 50 lipa..
slika

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » uto ruj 27, 2016 9:23 pm

Poljo je napisao/la:Meni paulaner erdinger i slicne papirnate otpadaju same nakon 10ak min u mlakoj vodi sa sapunicom u kojoj perem.

Zmajska, pulfer i slicne najbolje idu na suho, nacnes noktom i povuces. Eventualno ako ostane malo ljepila oribas spuzvicom za sudje.

Oharas, Fakin, Visibaba i slicne su najvece zlo u svijetu boca i ni ne pokusavaj ih skinut.
Probao sam sa svim forama, vruca voda, ocat, ulje, itd, ali to ljepilo jednostavno ne ide dolje.
Na kraju sam preljepio na ove sto sam skinuo nazad etikete od pulfera/zmajske i budem ih odnio negdje za 50 lipa..
ko što reče poljo, neke idu vako, neke nako

općenito, prvo probaj na suho neke idu (plastične od zmajske npr)
onda probaj na kratko u vodi držati (10 minuta) ABA je takva npr da će se onda skinut bez beda (mislim i žuja maber)

one koje ostanu su zajebane i zajebavaj se s njima samo ako ti baš trebaju i imaš puno volje jer možeš ribati i 15-tak minuta neke dok ne skineš naljku i ljepilo s deterdžentom i inox mrežicom za ribanje posuđa

te uglavnom vraćam
save a tree - drink beer

Avatar
babangida
Postovi: 976
Pridružen/a: uto kol 23, 2011 4:23 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la babangida » uto ruj 27, 2016 9:45 pm

Ja svoje lijepo zamolim i skidaju se same. One koje ne zele, ubijem boga u njima. He, he.
Dvije litre na dan, doktor iz kuce van!!

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » uto ruj 27, 2016 9:46 pm

babangida je napisao/la:Ja svoje lijepo zamolim i skidaju se same. One koje ne zele, ubijem boga u njima. He, he.
a jesi čo/baban :lol:
save a tree - drink beer

Avatar
dbunic
Postovi: 80
Pridružen/a: ned svi 22, 2016 7:47 pm
Lokacija: Zagreb (Dubrava)
Kontakt:

Post Postao/la dbunic » sri ruj 28, 2016 10:40 am

Hvala na povratnim informacijama. Možda bi mogli zamoliti Zmajsku pivovaru da koristi malo manje ljepila za svoje boce :D

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » sri ruj 28, 2016 10:54 am

Ovako ti to izgleda u zmajskoj:
slika
Znaci traka se odljepljuje s role, podloga papir se rola na drugu rolu dok etikete idu na boce. Ne dodaje se tu vise ljepilo.

Ali ja ionako bas nemam problema sa ostacima ljepila nakon skidanja njihovih etiketa.
slika

Avatar
dbunic
Postovi: 80
Pridružen/a: ned svi 22, 2016 7:47 pm
Lokacija: Zagreb (Dubrava)
Kontakt:

Post Postao/la dbunic » sri ruj 28, 2016 10:56 am

Aaaa, a i ovo je njihova nova piva :)

juice
Postovi: 4
Pridružen/a: pet kol 19, 2016 9:41 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la juice » sri ruj 28, 2016 11:37 am

meni se u suđerici sve skinu. zmajsku nisam probao doduše jer skupljam samo 0,5 boce.

Avatar
gnomix
Postovi: 237
Pridružen/a: pon ruj 12, 2011 11:59 am
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la gnomix » sri ruj 28, 2016 11:42 am

Hoppy wheat je vrlo zahvalna boca za skidanje etikete.
Isprobano.
:lol:

rookie007
Postovi: 24
Pridružen/a: sub ruj 02, 2017 7:15 am
Lokacija: Gradac, Slovenija

Re: Skidanje naljepnica

Post Postao/la rookie007 » ned lis 01, 2017 11:36 pm

Topla voda, soda bikarbona, uroniš boce i pustiš 20 minuta...
Dosad skinuo sve! :pivo:

*igor*
Postovi: 212
Pridružen/a: uto stu 18, 2014 7:13 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Skidanje naljepnica

Post Postao/la *igor* » pon lis 02, 2017 11:59 am

I Pivnica Medvedgrad?

pocesljani
Postovi: 36
Pridružen/a: pet ožu 24, 2017 5:58 pm
Lokacija: osijek

Re:

Post Postao/la pocesljani » pon lis 02, 2017 2:38 pm

Poljo je napisao/la:
uto ruj 27, 2016 7:15 pm
Meni paulaner erdinger i slicne papirnate otpadaju same nakon 10ak min u mlakoj vodi sa sapunicom u kojoj perem.

Zmajska, pulfer i slicne najbolje idu na suho, nacnes noktom i povuces. Eventualno ako ostane malo ljepila oribas spuzvicom za sudje.

Oharas, Fakin, Visibaba i slicne su najvece zlo u svijetu boca i ni ne pokusavaj ih skinut.
Probao sam sa svim forama, vruca voda, ocat, ulje, itd, ali to ljepilo jednostavno ne ide dolje.
Na kraju sam preljepio na ove sto sam skinuo nazad etikete od pulfera/zmajske i budem ih odnio negdje za 50 lipa..
Do sada sam sve naljepnice na tehničkim uređajima , čak i one osušene , skidao bez hebem ti sa sredstvom za odmašćivanje
motora , preko u Somboru kupujem za 18 kuna /l , kod nas je skuplje ali sa litrom se može odraditi par metara kvadratinih, probaj , za skidanje samoljepivih folija grafičari koriste 96% alkohol

Odgovori