Pivarov vrt - uzgoj hmelja

... koje koristite i gdje ih nabaviti

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Ćika Roso
Postovi: 31
Pridružen/a: čet vel 25, 2016 1:59 pm
Lokacija: SB/ZG

Post Postao/la Ćika Roso » uto svi 31, 2016 9:28 am

Nešto mi je napalo cascade, nikakve bube nisam našao na hmelju ni u okolini. Jel zna itko što je glavni krivac i kako ga se riješiti?
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Post Postao/la AlkoholUnited » sri lip 01, 2016 4:30 pm

oce onaj puz balavac takave tragove ostavljat, po danu je skrven u rupi a po noci zdere sve zivo...
ufektaj negdje puzomora pa posipaj okolo ili ako nemas uzmi soli i napravi jedn 30 cm u krug prsten soli jer sol ih pomlati moze i hidratizirano vapno).

a ak ti se bas da zezat onda napravi zamku za tu gamad. ugl evo ti link

https://www.youtube.com/watch?v=u0G3H_ufpgo
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

Avatar
Tuff Gong
Postovi: 381
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 11:01 am
Lokacija: Novi Zagreb

Post Postao/la Tuff Gong » sri lip 01, 2016 5:21 pm

Ja sam s pužomorom riješio problem puževa, ali sad imam ovaj problem koji se vidi na slici, šta je to?
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Vjeko
Postovi: 808
Pridružen/a: ned svi 31, 2015 9:37 pm
Lokacija: Zg<->Pž

Post Postao/la Vjeko » sri lip 01, 2016 5:30 pm

Meni se cini kao plamenjaca...
A sta je ovo, bijele tocke koje se suse i susenje listova na vrhovima?
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Post Postao/la AlkoholUnited » sri lip 01, 2016 5:32 pm

cuj po tome sto vidim mislim da je manjak hranjivih tvari, bolje zaljevaj (ne sad da pliva) a i baci saku NPK oko njega trebalo bi se poboljsati... i pospricaj obavezno sa modrom galicom ak vec nisi radi kao sto je ovdije vec spomenuto dozu kao da spricas vinovu lozu (u slucaju da je plemenjaca)
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

Avatar
Vjeko
Postovi: 808
Pridružen/a: ned svi 31, 2015 9:37 pm
Lokacija: Zg<->Pž

Post Postao/la Vjeko » sri lip 01, 2016 5:38 pm

To ide mene ili tuff gonga? Ili obojicu? :)

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Post Postao/la AlkoholUnited » sri lip 01, 2016 5:43 pm

prva slika balavci puzevi

druga slika manjak hranjivih tvari NPK 15 151 15 ali za svaki slucaj nek sprica sa Cupra Blau zbog plamenjace( modrom galicom )

a treca slika mislim da je plamenjaca odma spricaj doza ko za vinovu lozu a ak ima malo zarazenih listova pokidaj ih i baci u smece, ak danas pospricas i navece padne kisa sutra ponovi spricanje...
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

dadich
Postovi: 48
Pridružen/a: uto svi 05, 2015 10:19 am
Lokacija: Križevci

Post Postao/la dadich » sri lip 01, 2016 6:04 pm

Svi mislimo a nitko nije siguran. Špricanje bi trebala biti zadnja opcija pošto ćeš ti to piti. Niti jedno ne izgleda plamenjača, zguglajte kako izgleda. Ovo je vjerojatno od sunca. Jel u tegli možda, tamo pogotovo hoće spaliti. Ja bi pozvao nekog vinogradara, oni to drže u malom prstu

abertosa
Postovi: 19
Pridružen/a: sub vel 21, 2015 5:47 pm
Lokacija: Pazin

Post Postao/la abertosa » sri lip 01, 2016 10:01 pm

plamenjača nije, meni na krastavcima znaju tako biti spaljeni vrhovi kada sunce udari ujutro na kapljice rose koje vise na rubu dok ne ispare. su takvi vrhovi samo na donjem lišću ili po cijeloj visini mladice?

Avatar
Vjeko
Postovi: 808
Pridružen/a: ned svi 31, 2015 9:37 pm
Lokacija: Zg<->Pž

Post Postao/la Vjeko » sri lip 01, 2016 10:16 pm

Donji listovi i siri se prema gore... Bio na Bundekovom floraartu, isao po gnojivo, pa sam pokazao tamo nekoj teti botanicarki fotografiju, kaze zena plamenjaca 100%

Hmelj je u tegli promjera 40cm, ima mjesta jos koliko hoce, skoro dnevno zalijevanje, listovi su na suncu otprilike 10h dnevno

abertosa
Postovi: 19
Pridružen/a: sub vel 21, 2015 5:47 pm
Lokacija: Pazin

Post Postao/la abertosa » sri lip 01, 2016 10:25 pm

ak se širi onda je jer se mehanička oštećenja ne šire :) inače plamenjača ne udara samo na rub lista općenito, nego po cijelom listu, ko što se može vidit na slikama, zato je malo zbunjujuće https://www.google.hr/search?hl=hr&site ... -oqGS9AQw0

Ćika Roso
Postovi: 31
Pridružen/a: čet vel 25, 2016 1:59 pm
Lokacija: SB/ZG

Post Postao/la Ćika Roso » čet lip 02, 2016 8:34 am

Ćika Roso je napisao/la:Nešto mi je napalo cascade, nikakve bube nisam našao na hmelju ni u okolini. Jel zna itko što je glavni krivac i kako ga se riješiti?
Samo mali update, ipak je lisna uš, stara ih je jutros našla kako partijaju po hmelju.

Ako nekoga zanima ovdje je dosta dobar opis bolesti hmelja, pa tko voli nek izvoli

http://ipm.wsu.edu/field/pdf/hophandbook2009.pdf

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » čet lip 02, 2016 4:22 pm

Vjeko je napisao/la:Donji listovi i siri se prema gore... Bio na Bundekovom floraartu, isao po gnojivo, pa sam pokazao tamo nekoj teti botanicarki fotografiju, kaze zena plamenjaca 100%

Hmelj je u tegli promjera 40cm, ima mjesta jos koliko hoce, skoro dnevno zalijevanje, listovi su na suncu otprilike 10h dnevno
Može falit' kalija i dušika, a i pošpricaj protiv peronospore. Karenca za sredstvo protiv peronospore je (Cuprablau-Z) 14 dana, a još nemaš ni cvijeta, pa slobodno udri. Kod mene je na dvije sorte tako krenulo, otopio sam malo KANa, i malo NPK 7-14-21(S), po 20g od svakoga, i malo Cuprablaua po svima, i stalo je sušenje.
Dao bih se kladit' da nije peronospore bilo, ali neka ...
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
Vjeko
Postovi: 808
Pridružen/a: ned svi 31, 2015 9:37 pm
Lokacija: Zg<->Pž

Post Postao/la Vjeko » pet lip 03, 2016 9:51 pm

Nagnojio.
Kupio neko spricivo za peronosporu na bundeku. Napravio pol litre, potrosio par mililitara. Jbga, premala plantaza.
Uglavnom, ako netko treba cca pola litre napravljenog sredstva protiv peronospore, te dolazi sutra u MBR, nek mi se isti javi da mu ponesem...
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Kob
Postovi: 10
Pridružen/a: ned tra 24, 2016 7:32 pm
Lokacija: Slavonski Šamac

Post Postao/la Kob » pon lip 06, 2016 8:16 pm

Pozdrav svima, evo stigle i moje sadnice iz Njemačke (Tettnanger i Cascade), ne znam jel kasno il nije za sadnju,.. a kako bude, ako ništa bit će berba nagodinu :)
slika

Odgovori