LELA - 5th element

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

LELA - 5th element

Post Postao/la Toples » pon tra 11, 2016 8:03 pm

niš koristi, ima okus/miris skroz po lageru i to lošem

tko misli drugačije neg ga proba usporedno s ŽKP po izboru...
save a tree - drink beer

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » pon tra 11, 2016 8:27 pm

Probao sam jednu malu.. I imao sam dojam da za lager i nije tak losa.. Al ono.. Za pale lager.. Neusporediva s icim boljim od toga.
slika

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » pon tra 11, 2016 8:29 pm

Poljo je napisao/la:Probao sam jednu malu.. I imao sam dojam da za lager i nije tak losa.. Al ono.. Za pale lager.. Neusporediva s icim boljim od toga.
ke?
save a tree - drink beer

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » pon tra 11, 2016 8:36 pm

Bolja od zuje, ne puno bolja
slika

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » pon tra 11, 2016 8:39 pm

sigurno nije bolja od rezane žuje :lol:
save a tree - drink beer

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » pon tra 11, 2016 8:47 pm

Rezana mi je i dalje prvi izbor kad se nadjem u birtijama s losom ponudom ili na koncertu nekom..
A lela mi se u biti zgadila vec kad sam opis procitao.. Piva napravljena da bude kao voda.. Super.. Probao sam u craftu neki dan jer su i c4 i varionica bacve pukle predamnom a shenke nije bilo pa jedna mala dok se promjeni bacva :D
I posto sam ocekivao bas nista sam bio iznenadjen da nije bas toliko losa... Ali kao sto rekoh, malo bolja od najobicnijeg lagera.

Inace elementi koji su im ostali su zrak/hmelj
Kad je ova vec tako dobro pogodila vodu mozda sljedeca bude neka ultra luda double ipa :mrgreen:
slika

Avatar
foodwinebeerblog
Postovi: 25
Pridružen/a: sri srp 01, 2015 12:07 pm
Kontakt:

Post Postao/la foodwinebeerblog » uto tra 12, 2016 7:45 am

Bio sam u Voodoo u Sisku prije dva tjedna i rekao mi konobar da su rasprodali cijelu Lelu, pa ti vidi :D

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » uto tra 12, 2016 7:49 am

ja kad god dođem u Voodo uvijek mi kažu za ABA-u da ima još samo jedna valjda izgledam ko tip koji će ih popiti 10 :lol:
save a tree - drink beer

Avatar
foodwinebeerblog
Postovi: 25
Pridružen/a: sri srp 01, 2015 12:07 pm
Kontakt:

Post Postao/la foodwinebeerblog » uto tra 12, 2016 7:57 am

Toples je napisao/la:ja kad god dođem u Voodo uvijek mi kažu za ABA-u da ima još samo jedna valjda izgledam ko tip koji će ih popiti 10 :lol:
Mi smo u naletu smrvili sest BART-ova ,pa nas je konobar gledao kriticno kao da ce mu nestati :D

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » uto tra 12, 2016 9:23 am

foodwinebeerblog je napisao/la:Bio sam u Voodoo u Sisku prije dva tjedna i rekao mi konobar da su rasprodali cijelu Lelu, pa ti vidi :D
To nije nikakvo čudo. Piva je idealna za žkp-ovce da se lakše prebace na craft pivu. Meni je bezveze, bolja od žuje ali to i nije tak teško za postići. Bez obzira kaj je meni bezveze i većini nas sa foruma, kužim logiku proizvođača i ne sumnjam da će biti super ogromnoj većini ljubitelja bezveznih lagera tipa žkp.

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » uto tra 12, 2016 12:10 pm

Al baš i nije idealna za prebac, jer okusom ne donosi ništa novo u odnosu na žkp. I onda neko proba, kaže "pa ovo je isto/gore/jedva bolje" i vrati se starom, jeftinijem. Da je stara ABA u formi još bi se tu dalo reć, ovako nažalost teško. Al snašli su se ljudi, šta.

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » uto tra 12, 2016 12:31 pm

MarkoRB je napisao/la:Al baš i nije idealna za prebac, jer okusom ne donosi ništa novo u odnosu na žkp. I onda neko proba, kaže "pa ovo je isto/gore/jedva bolje" i vrati se starom, jeftinijem. Da je stara ABA u formi još bi se tu dalo reć, ovako nažalost teško. Al snašli su se ljudi, šta.
Pa baš zato kaj ne odskače puno od žuje a ipak je bolja od nje je žkpovcima dobra. Govorim iz prve ruke jer su u subotu u gardenu sa mnom bili jedan pivar i dva koja inače piju argus i neku k plus limenku kaj se tiče svijetlih piva i njih je lela oduševila najviše od svih piva tamo. Jednom je čak i fakin ipa bila dobra ali kuknjava za malom bocom i prevelikom cijenom.

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » uto tra 12, 2016 1:31 pm

petro je napisao/la:Pa baš zato kaj ne odskače puno od žuje a ipak je bolja od nje
Odskače puno u pogledu cijene, a u pogledu okusa je skoro pa ista.
slika

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » uto tra 12, 2016 1:56 pm

Poljo je napisao/la:
petro je napisao/la:Pa baš zato kaj ne odskače puno od žuje a ipak je bolja od nje
Odskače puno u pogledu cijene, a u pogledu okusa je skoro pa ista.
Nemam pojma kolika je cijena toga u trgovinama ili kafićima jer su u gardenu cijene svih piva koje smo pili bile iste. Samo velim da se ljudima s kojima sam bio a nisu pivari nego žkpovci piva svidjela. Koliko god se razvija svakim danom craft scena ipak su ljubitelji bezokusnih piva u velikoj većini kod nas i teško će se preobratiti na ape i ipe koje i koštaju više. Govorim opet promatrajući neki svoj poznati krug žkpovaca.

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » uto tra 12, 2016 1:58 pm

ja sam ovo kupio u nadi da bi moglo biti OK kao ABA, samo smanjenog inteziteta, no nažalost tu uopće nema hmelja...
save a tree - drink beer

Odgovori