All In - HoldemBrewery

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Tuff Gong
Postovi: 381
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 11:01 am
Lokacija: Novi Zagreb

Post Postao/la Tuff Gong » sub vel 27, 2016 9:46 am

damirb je napisao/la:Slawoner, kad si ga pio zadnji puta? Nije da je važno, ali me baš zanima kada se ta metamorfoza dogodila. Ja sam dobru pio još hmmm mislim u Medulinu početkom jeseni...ma, nije ni bitno :) moram se dočepat negdje Abinog petog elementa da vidim jel se i njima ista metamorfoza dogodila.
Sinoć pio ABA-u u Craft Roomu i savršena je! Dal zna ko koji sladovi idu nutra? :D

damirb
Postovi: 122
Pridružen/a: ned lis 13, 2013 9:13 am
Lokacija: Buzet

Post Postao/la damirb » sub vel 27, 2016 12:02 pm

Ne bi se u potpunosti složio sa Poljom jer su prva i druga skuhana tura bile vrhunske pive. Nije mi želja niti namjera pljuvati, samo bi volio dokučiti što se zapravo dogodilo jer ovo trenutno nije ista piva. Dečki kuhaju ture od 20000 litara na profesionalnoj opremi u Daruvarskoj i pokazali su da imaju ponovljivost...zato me "kopka"...razočaralo bi me da su zbog dodatne zarade, u smislu zamjene sirovina manje kvalitetnim ili slično, da su zbog toga žrtvovali vrhunsko pivo za koje su dokazali da ga znaju napraviti i ponoviti...proizvodnja ABE je vrlo slična priča i jako mi je drago čuti da se ona nije promijenila...
Kad narastem biti ću pivar :)

Avatar
Svarun
Postovi: 329
Pridružen/a: ned lip 14, 2015 1:54 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la Svarun » sub vel 27, 2016 1:17 pm

Ne znam odkad datira to kvarenje ali ja sam par komada popio lani u 9 misecu I piva je bila skroz dobra. Malo prelagana ali dobra.

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » pet ožu 18, 2016 1:16 pm

Objavili na stranici da nema više all in pive:

http://holdembrewery.hr/blog/obavijest/

Avatar
Tuff Gong
Postovi: 381
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 11:01 am
Lokacija: Novi Zagreb

Post Postao/la Tuff Gong » pet ožu 18, 2016 1:39 pm

Nažalost, ovakve vijesti su očekivane i bit će ih sve više. Puno se Craft pivovara pokrenulo (hvala bogu!), a neće svi moći opstati, pogotovo oni sa cijenom 27kn 0,33 u dućanu...

damirb
Postovi: 122
Pridružen/a: ned lis 13, 2013 9:13 am
Lokacija: Buzet

Post Postao/la damirb » pet ožu 18, 2016 8:27 pm

Bez obzira na lošu zadnju turu All in pive, ožalošćen sam ovom vijesti :(

Već sam prije u postovima iskazivao radoznalost da doznam kaj se njima desilo...čini se da je dobra vijest kako im loša tura izgleda nije jer su rezali troškove proizvodnje, a loša je ona koje sam se još više bojao...zapeli su kao "trn u oku" nekim većim igračima i eto, najprije im, predpostavljam, "nešto zakaže" u proizvodnji, pa pivo ispadne loše, pa se nakon "zakazivanja nečeg" vjerojatno desi "otkazivanje nečeg"...to bi mogao biti znak da su proizveli pivo kojeg se veliki boje...ako je tako, a i ako nije, držim palčeve dečkima da se uspješno othrvaju trenutnim problemima.
Kad narastem biti ću pivar :)

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » sub ožu 19, 2016 4:20 pm

zao mi je sto se dogodilo to sto se dogodilo nadam se da ce uspjeti nesto smisliti...Sto se kvalitete tiče, ne ulazim u niciji poslovni koncept ali ja osobno NIKAD nebih dao drugom da mi kuha pivo po mom receptu bez da ja proces proizvodnje ne nadgledam...toliko o tome.

Sto se tiče razlazasa daruvarskom pivovarom, mislim da je tu problem puno dublji od oscilacija u kvaliteti...Problem je sto je daruvarska pod sigurnim krilom drzala nekoliko gipsy brewera i to im je značajno povećavalo proizvodne kapacitete - sada, kada su došle diferencijalne trošarine, koje su znatno niže u okvirima zadane proizvodnje, definitivno je problem ako ti proizvodnja prelazi limit pa ne mozes ostvariti pravo na sniženu stopu trošarine...Mi smo morali praviti ovjerenu izjavu da ne proizvodimo pivo za drugu pivovaru jer bi nam cak u tom slučaju trošarine bile nešto veće...Takav pristup trošarinama će definitivno iskorjeniti i uništiti gipsy brewing u hrvatskoj...All in vise nije tamo, a ako je to zaista od strane daruvara učinjeno zbog trošarina, onda mozemo očekivati i da Bošnjak i Crveni barun dobiju otpusno pismo...šteta.
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

stane2006
Postovi: 315
Pridružen/a: uto sij 21, 2014 4:55 pm
Lokacija: Orašje

Post Postao/la stane2006 » sub ožu 19, 2016 5:04 pm

slawoner je napisao/la:zao mi je sto se dogodilo to sto se dogodilo nadam se da ce uspjeti nesto smisliti...Sto se kvalitete tiče, ne ulazim u niciji poslovni koncept ali ja osobno NIKAD nebih dao drugom da mi kuha pivo po mom receptu bez da ja proces proizvodnje ne nadgledam...toliko o tome.

Sto se tiče razlazasa daruvarskom pivovarom, mislim da je tu problem puno dublji od oscilacija u kvaliteti...Problem je sto je daruvarska pod sigurnim krilom drzala nekoliko gipsy brewera i to im je značajno povećavalo proizvodne kapacitete - sada, kada su došle diferencijalne trošarine, koje su znatno niže u okvirima zadane proizvodnje, definitivno je problem ako ti proizvodnja prelazi limit pa ne mozes ostvariti pravo na sniženu stopu trošarine...Mi smo morali praviti ovjerenu izjavu da ne proizvodimo pivo za drugu pivovaru jer bi nam cak u tom slučaju trošarine bile nešto veće...Takav pristup trošarinama će definitivno iskorjeniti i uništiti gipsy brewing u hrvatskoj...All in vise nije tamo, a ako je to zaista od strane daruvara učinjeno zbog trošarina, onda mozemo očekivati i da Bošnjak i Crveni barun dobiju otpusno pismo...šteta.
Sto se tiče razlazasa daruvarskom pivovarom, mislim da je tu problem puno dublji od oscilacija u kvaliteti...Problem je sto je daruvarska pod sigurnim krilom drzala nekoliko gipsy brewera i to im je značajno povećavalo proizvodne kapacitete - sada, kada su došle diferencijalne trošarine, koje su znatno niže u okvirima zadane proizvodnje, definitivno je problem ako ti proizvodnja prelazi limit pa ne mozes ostvariti pravo na sniženu stopu trošarine.

Aaa, znači u tom zecu leži grm :shock: , naravno nikakvo iznenađenje :evil:

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » sub ožu 19, 2016 6:53 pm

mi smo u MBC-u morali potpisati i ovjeriti izjavu u kojoj izjavljujemo da ne proizvodimo pivo za nijednu drugu pivovaru - bez te izjave uopće NISMO MOGLI dobiti status male nezavisne pivovare... vjerojatno je identična situacija i u Daruvaru pa se oni sad rješavaju gipsy brewera kako bi mogli dobiti status nezavisne pivovare, a samim time i nižu stopu trošarine... Uz ovakav zakon biti ce nemoguće proizvoditi pivo bez vlastitog pogona.
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
sinco
Postovi: 194
Pridružen/a: ned sij 11, 2015 10:23 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la sinco » pon ožu 21, 2016 11:58 am

Po ovom blogu vidim da su krenuli u potragu za pogonom... zelim im svu srecu u pronalasku... i mnogo dobre pive u buducnosti.
Nema do toga da si svoj na svome!
ono kad ti punica proba IPAu na koju si ponosan i kaze: mmmm vockasto isto ko i radler!!!

damirb
Postovi: 122
Pridružen/a: ned lis 13, 2013 9:13 am
Lokacija: Buzet

Post Postao/la damirb » pon ožu 21, 2016 3:21 pm

Ja sam im već poslao link na jednu u okolici Pule. Nadam se da čitaju mailove :)
Kad narastem biti ću pivar :)

handinho
Postovi: 237
Pridružen/a: sri svi 08, 2013 12:30 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la handinho » pon ožu 21, 2016 7:34 pm

damirb je napisao/la:Ja sam im već poslao link na jednu u okolici Pule. Nadam se da čitaju mailove :)
Jel to ova s njuškala? :D

damirb
Postovi: 122
Pridružen/a: ned lis 13, 2013 9:13 am
Lokacija: Buzet

Post Postao/la damirb » uto ožu 22, 2016 11:43 am

handinho je napisao/la:
damirb je napisao/la:Ja sam im već poslao link na jednu u okolici Pule. Nadam se da čitaju mailove :)
Jel to ova s njuškala? :D
Yap...to je ta. Prije nekoliko mjeseci je još uvijek bila slobodna za najam. Cijena se čini sasvim ok, a vlasnik nudi čak i kupnju cijelog objekta. Ha, tek sad vidim da i u oglasu piše prodaja...hmm, možda više ne nudi najam nego samo prodaju?
Kad narastem biti ću pivar :)

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » uto ožu 22, 2016 5:21 pm

sve moze ici u najam bez brige! Pogotovo kad je milijunska cijena pa se tesko prodaje...Neka si uzmu to i neka rokaju!
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pet ožu 25, 2016 12:14 pm

Koliko su mi neki Puležani rekli, vlasnik te u Galižani je izrazito nesklon najmu i želi se riješiti toga skroz. E sad, u istoj priči je bilo i da su ga ti uspili uvjerit da ipak iznajmi, al morali su se povuć onda iz drugih razloga, tako da možda i popusti, tko zna.

Ima još takvih neiskorištenih pogona po Hrvatskoj - evo npr. Francuz u Rogovićima/Pazinu. Možda se netko uspije dogovoriti nešto suvislo i s onima u Murskom Središću (mada oni kompliciraju i boli ih briga), pa mislim u Ivanić-Gradu iako je pogon dosta nezgodan... mislin da bi moglo bit na još nekin mistima, triba prokopat, možda se nisu riješili toga.

Odgovori