Oprema za kuhanje od zrna

... razne, manje tehničke diskusije

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
lato
Postovi: 26
Pridružen/a: uto svi 05, 2015 7:52 pm
Lokacija: Zagreb

Oprema za kuhanje od zrna

Post Postao/la lato » pet ožu 11, 2016 8:12 pm

Pozdrav!
Mislio sam složiti posudu za ukomljavanje od prijenosnog hladnjaka, dal bi kao filter bolje bilo staviti bakrenu cijev ili onu od vodokotlića? ili s ebaya naručiti http://www.ebay.com/itm/30cm-12-inch-St ... SwgQ9V1FBj

Da li bi one plastične kante sa sve za pivo mogle poslužiti da u njima kuham pivo pomoću grijača na struju?

Hvala

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » pet ožu 11, 2016 8:32 pm

plastičnu kantu si kupiš za 20 kuna tih dimenzija, no mislim da su pretanke da bi mogao sigurno fiksirati grijač, bolja je kombinacija neka kaca/bačva za zelje od par mm debljine

ja ne bih uzeo ovo s ebaya jer mi se čini kratko, radije cijev od vodokotlića ili plina (pazi jedino da ne kupiš neku koja je zalijepljena na unutrašnju cijev)
save a tree - drink beer

lato
Postovi: 26
Pridružen/a: uto svi 05, 2015 7:52 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la lato » pet ožu 11, 2016 10:07 pm

ok, uzet ću crijevo od vodokotlića i potražiti neku plastičnu bačvu od par mm debljine
pozz

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sub ožu 12, 2016 6:58 am

Stavi si te dvije-tri bazooke s T-komadom ako ti se ne da petljati, trebale bi biti dovoljne.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » sub ožu 12, 2016 8:37 am

Don Genovese je napisao/la:Stavi si te dvije-tri bazooke s T-komadom ako ti se ne da petljati, trebale bi biti dovoljne.
a ti bi ga samo zakomplicirao :wink:

za manje novaca kupiš 70 cm crijeva nego tu bazuku jednu, i sad još čekati da dođe iz nedođije...i još petljati s bakrom...
save a tree - drink beer

Odgovori