rover pumpe - problemi

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » čet vel 04, 2016 6:43 pm

ako zapecena sladovina stvara problem onda ovo definitivno nije pumpa za pivarstvo...pogledat cu bas
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » čet vel 04, 2016 10:04 pm

Kondezat (vlaga) se može stvoriti samo iz vlažnog zraka. U prostoru između rotora i statora ima jako malo zraka da bi ti se toliko vlage stvorilo u motoru, što će reći da ti semering propušta tekućinu iz pumpe. Ako ti je jedna strana kučišta pumpe ujedno i dekl od motora, onda je to najveće govno od proizvoda. Ako nije, odvoji pumpu od motora, natakni na osovinu visoki prsten od npr. gume ili teflona koji će biti između kučišta pumpe i dekla motora. Ispod tog prstena, na cilindru koji spaja kučište pumpe i dekl motora izbuši rupu kroz koju će ti se drenirati tekućina koju ti propušta semering na pumpi i vidjet ćeš na čemu si.
Ima i puno bolje rješenje za gore navedeno: napravi nosač koji će motor držati vertikalno, da pumpa bude dolje, a rupu na cilindru između pumpe i motora svakako izbuši, pa ti ništa neće doći gore u motor iz pumpe.

Najbolje dugotrajno rješenje bi ti bilo da promijeniš proizvođača, kad ti slijedeća pumpa krepa.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pet vel 05, 2016 12:20 am

mislim da je Slawoner prvenstveno pivar , onda profesionalac i zaslužuje imati pumpu kak se spada. ak su se ove pokazale samo za hladno i hobitalente.
bušenje rupe na cilindru između kučišta mi liči na spašavanje mrtve kokoši.
neznaš očeš kroz semering ili u namotaj...... i tak ...Ž

Avatar
mbed
Postovi: 264
Pridružen/a: pet lip 10, 2011 2:16 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci

Post Postao/la mbed » pet vel 05, 2016 8:20 am

slawoner je napisao/la:ne znam u cemu je problem s tim pumpama? recimo sve druge pumpe na trzistu za vrele tekucine imaju osovinu od 10-ak cm kojom je odvojen cilindar za tekucinu od motora (da ne leži na motoru i da ima zrakoprazan prostor između)...mislim da taj dizajn nije bezveze...

a ova roverica je ipak talijanska roba, a to je gore neg da je kineska :lol:
Neki link za te druge pumpe? Kakve su cijene tih alternativnih?

marbos
Postovi: 104
Pridružen/a: čet svi 21, 2009 12:23 pm

Post Postao/la marbos » pet vel 05, 2016 8:21 am

Ja mislim Slawoneru da imaš premalu pumpu koja je se brzo pregrijava i zbog tog ti odlazi navoj. Da je zbog vlage u pumpi prije bi ti iskočila fidova sklopka nego izgorio motor.

Zvone
Postovi: 145
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 3:29 pm
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la Zvone » pet vel 05, 2016 8:29 am

Ako ima fidovku...

Avatar
sergio
Postovi: 261
Pridružen/a: sub lip 01, 2013 8:39 am
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Kontakt:

Post Postao/la sergio » pet vel 05, 2016 8:52 am

...........................................................................................
Ne vjeruj ženi koja laže i čovjeku koji ne pije !
...........................................................................................

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » pet vel 05, 2016 8:30 pm

E ovo je prava pumpa!! Jel vidite da ima cilindar za tekućinu odvojen od motora!

Ova rover pumpa je smeće, ajd ok za hobiste koji jednom mjesečno zakuhaju 100 litara al i na tim količinama bude ona otišla kroz godinu dana! Dosta loša pumpa, dečki iz OS ne rade ni 3 mjeseca vec im je roverica krepala...E al ovo iz oglasa tvog mi se čini kao dobra roba...


... Evo iskreno ja nisam neki za strojarstvo pa ne znam jel pušta semering ili pumpa stvara kondenzat ali ona je iznutra kompletno hrđava i to jako - znači da je duže vrijeme vlažna iznutra. Cilindar za pretakanje vrele tekućine je naslonjen na zavojnicu motora - to sigurno grije kao ludo jer su izgorile plastične vezice koje drže zavojnicu na okupu... Ma da skratimo - PUMPA JE SRANJE I TREBA TRAZIT DRUGU PUMPU! Probat cemo sad ovo iz tvog oglasa pa javim kakva je.
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
Vjeko
Postovi: 808
Pridružen/a: ned svi 31, 2015 9:37 pm
Lokacija: Zg<->Pž

Post Postao/la Vjeko » pet vel 05, 2016 11:21 pm

A cijena?

ilic.os
Postovi: 143
Pridružen/a: pon kol 26, 2013 8:17 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la ilic.os » sub vel 06, 2016 12:50 am

Nama se dogodio isti problem s rovericom, u pola prepumpavanja samo izbio osigurac, otvorili pumpu, a ona puna vode. Nakon sto smo ju osusili pumpa je radila jos kuhanje ili dva i onda je odjednom pocela izbijati fid osigurac, da bi nakon toga samo stala s radom.
Pumpu smo poslali na servis, pa cemo vidjeti sta ce reci. Naravno da smo u medjuvremenu kupili jos jednu, pa cemo vidjeti sta ce biti s tom novom.

Avatar
sergio
Postovi: 261
Pridružen/a: sub lip 01, 2013 8:39 am
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Kontakt:

Post Postao/la sergio » sub vel 06, 2016 12:00 pm

slawoner je napisao/la:.... Probat cemo sad ovo iz tvog oglasa pa javim kakva je.
i ja gledam da promjenim, stime da sam ja s rovericama imamo problema samo preko ljeta dok je u pivovari jako vruće i dok sam odmah nakon vruće tekućine tjerao hladnu ili obrnuto ...

svakako mi javi ako ju mislite uzimat da vidim jel vrijedi ...
...........................................................................................
Ne vjeruj ženi koja laže i čovjeku koji ne pije !
...........................................................................................

Avatar
Ygor
Postovi: 420
Pridružen/a: pon kol 26, 2013 5:38 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la Ygor » sub vel 06, 2016 12:26 pm

Jel' netko pokušavao točno saznati koju pumpu koristi Speidel na svojim 200 i 500 litarskim instalacijama ?

slika


Meni se nekako čini da je ova :

http://www.pumpe.hr/dokumentacija/centr ... x/download

Može se naručiti sa meh.semeringom koji trpi do 110 C i ima odvojeno kučište pumpe od kučišta motora.


.

tomomoto
Postovi: 157
Pridružen/a: pet ruj 12, 2014 11:52 am
Lokacija: Zagreb - Maksimir

Post Postao/la tomomoto » sub vel 06, 2016 1:31 pm

Zvao sam sada dućan (Agroopskrbu) u vezi električnih pumpa Tallarini i moram priznati da nisu baš jeftine.

Najjeftinija je ALM 20 model i ona košta 2.290 kn, zatim ALM 25 košta 3.290 kn i ALM 50 koja im je i najjači model košta 6.199 kn.
Maksimalna temperatura koju podnose je 90°C, 130°C sa brtvilom u Vitonu, ali u tom slučaju moraju dodatno naručiti tu brtvu.
Iz iskustva kaže da svi koji su uzimali za pivu da su svi uzeli sa normalnom brtvom koja drži do 90°C i da do sada nisu imali reklamacija, e sad jel to stvarno tako ja to ne znam....

Koliko košta ovakva pumpa, jel tko zna?

http://www.pumpe.hr/dokumentacija/centr ... x/download

Avatar
mbed
Postovi: 264
Pridružen/a: pet lip 10, 2011 2:16 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci

Post Postao/la mbed » pon vel 08, 2016 9:34 am

Za te novce onda rađe uzmeš Chugger
http://www.angelhomebrew.co.uk/en/pumps ... -ci-2.html

Ok, možda nije isto dobra za Slawonerove količine, ali za prosječnog homebrewera je bolja od Tallarini

tomomoto
Postovi: 157
Pridružen/a: pet ruj 12, 2014 11:52 am
Lokacija: Zagreb - Maksimir

Post Postao/la tomomoto » uto vel 16, 2016 4:21 pm

Gledam nešto te Tellarini pumpe i vidim da postoje sa inoxovom glavom i mesinganom pa me zanima bi li ta sa mesinganom glavom utjecala na kvalitetu pive?

Odgovori