Slab plamenik

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
handinho
Postovi: 237
Pridružen/a: sri svi 08, 2013 12:30 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la handinho » pet stu 20, 2015 9:29 am

http://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-o ... s-14359366

Preporuka, skuha 70 litara bez problema.

Avatar
jonathan livingston
Postovi: 402
Pridružen/a: pon pro 30, 2013 11:12 pm
Lokacija: zg
Kontakt:

Post Postao/la jonathan livingston » pet stu 20, 2015 1:29 pm

handinho je napisao/la:http://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-o ... s-14359366

Preporuka, skuha 70 litara bez problema.
Preporuka, čovjek napravi plamenik po mjeri i litražu koja je potrebna. Dobiješ regulator uz plamenik. Također vraća pare ak ne radi!

:zivjeli2:

Chvembo
Postovi: 183
Pridružen/a: sri kol 04, 2010 12:13 pm
Lokacija: Bistra

Post Postao/la Chvembo » uto sij 12, 2016 8:08 pm

Ja sam si u garaži sredio plinsku instalaciju gradskog plina s 2 priključka 1/2", te dva standardna 5kW plamenika preuredio na gradski plin. Nakon preuređenja čini mi se da mogu postići jači plamen i brže sve ugrijati nego na bocu. Za preuređenje potrebno je kupiti ventil za plamenik predviđen za gradski plin koji ima veću diznu i vrat za deblje crijevo, odgovajuće armirano crijevo i holender priključak za spoj na plinsku instalaciju. Sve dijelove sam kupio u TomGas, iznad bolnice u Dubravi, na putu prema Markuševcu. Cijena je:
ventil 31kn
http://www.thomgas.hr/GoodDetails.aspx?GoodID=1997
crijevo 32kn/m, uzeo sam 3m po plameniku
http://www.thomgas.hr/GoodDetails.aspx?GoodID=5444
holender priključak 20kn
2kom šelne 10kn
ukupno 157kn po plameniku, a to što nema zafrkancije s bocama - neporcjenjivo, samo odvrnem ventil :D

Avatar
WexZG
Postovi: 453
Pridružen/a: sri tra 29, 2015 3:09 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la WexZG » uto sij 12, 2016 8:55 pm

Puno hvala na infosu ovo je super za znat! ;) sam da ne explodiram.

GeorgDjoko
Postovi: 139
Pridružen/a: pon ožu 02, 2015 6:36 pm
Lokacija: Valpovo/Zagreb

Post Postao/la GeorgDjoko » čet sij 21, 2016 11:58 am

A šta kažete na ovaj plamenik!
Zamisli kad je obična tava malo veća od najmanjeg kruga :)
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
jonathan livingston
Postovi: 402
Pridružen/a: pon pro 30, 2013 11:12 pm
Lokacija: zg
Kontakt:

Post Postao/la jonathan livingston » čet sij 21, 2016 1:57 pm

Pa di si to ubol... ratni plijen? :lol: :lol:

Avatar
mali badem
Postovi: 3311
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » čet sij 21, 2016 2:48 pm

jonathan livingston je napisao/la:Pa di si to ubol... ratni plijen? :lol: :lol:
pa kaj ne vidiš da mu je to iz vikendice :P 8)

GeorgDjoko
Postovi: 139
Pridružen/a: pon ožu 02, 2015 6:36 pm
Lokacija: Valpovo/Zagreb

Post Postao/la GeorgDjoko » čet sij 21, 2016 6:13 pm

Nije moje, na to sam slučajno naletio pa reko da uslikam.
A uživo da vidiš kad sva tri rade... pa to je pakao! 8)

T0M
Postovi: 208
Pridružen/a: ned ožu 10, 2013 11:41 am
Lokacija: Lug Poznanovecki

Post Postao/la T0M » čet sij 21, 2016 6:25 pm

GeorgDjoko je napisao/la:Nije moje, na to sam slučajno naletio pa reko da uslikam.
A uživo da vidiš kad sva tri rade... pa to je pakao! 8)
Kolko to plina cucla??? :-)

Avatar
WexZG
Postovi: 453
Pridružen/a: sri tra 29, 2015 3:09 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la WexZG » ned vel 21, 2016 11:09 am

Ako netko slucajno ima iskustva s ovakvim plocama za kuhanje.
Koliko se vise energije dobije iz ovog najveceg plamenika (gore lijevo) od npr. manjeg (gore desno)?
Uzimajuci u obzir da se radi striktno o kuhanju pive doma.

http://www.emmezeta.hr/repository/image ... 615616.jpg

Chvembo
Postovi: 183
Pridružen/a: sri kol 04, 2010 12:13 pm
Lokacija: Bistra

Post Postao/la Chvembo » pon vel 22, 2016 9:02 am

Standardni veliki plamenici na pločama su oko 3kW, a po snazi ove ploče i veličini ovaj veliki bi mogao biti oko 4 - 4.5kW. To je solidna snaga, za kuhanje ti je otprilike mjera 1kw-10L, znaći s ovime možeš bez straha ganjati 40L.

Ja imam klasični plamenik "tamburu" od 5.5kW i s time kuham 50-65L vrlo brzo i efikasno.
Edit:
Našao sam podatak, veliki je točno 4kW:
http://www.candy-domestic.co.uk/Product ... px?Pid=389

Avatar
WexZG
Postovi: 453
Pridružen/a: sri tra 29, 2015 3:09 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la WexZG » pon vel 22, 2016 10:19 am

Puno hvala na infu!

Ma mene muci taj plamenik od pocetka. Na plameniku spojenog na plinsku bocu nisam nikada dobio rolling boil (cca. 35L) i temp je uvijek oko 98-99°C i sad kak sam doma presao kuhat preko zime, na manjem plameniku ala gore desni, isto mi temp stane na 99°C i kuham manji batch od 28L, 20 u ferm.

Budem bas jos malo promozgao i mozda zamijenio plocu.

IJEZDA
Postovi: 26
Pridružen/a: uto lis 06, 2009 8:50 pm
Lokacija: Zg

Plamenik

Post Postao/la IJEZDA » pon vel 22, 2016 12:33 pm

Pozdrav prije neki mjesec kupio sam ovakav plamenik u Pevecu za 400kn od slovenskog proizvođačaGORENCI kuha kao lud kao regultor koristim jaču verziju 4kgh prema proizvođaču može zakuhati do 80 lit inače je jačine 8kw pločica za zrak se vrlo lagano pomjera pošto nije zašarafana namjerno nisam uzeo kineski iako je duplo jeftiniji jer sam imao loša iskustva sa njihovim plamenikom od 3,5kw koji jedva zakuha 25 lit bolji roilboil imam na štednjaku .
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
WexZG
Postovi: 453
Pridružen/a: sri tra 29, 2015 3:09 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la WexZG » pon vel 22, 2016 12:47 pm

Imam i ja takav plamenik al s plinon iz boce ne mogu zakuhat 30L tekucine. Za spajanje na gradsku mrezu me povise trta jer nisam kompetentan za to pa sam tu opciju zanemario. No i u stancicu od 35 kvadrata je malo teze radit takve egzibicije ;)

hpastar
Postovi: 85
Pridružen/a: pon kol 03, 2015 2:52 pm
Lokacija: Split,Hrvatska
Kontakt:

Post Postao/la hpastar » pon vel 22, 2016 12:50 pm

pretpostavljam da nemaš visokotlačni regulator, jer s ovakvim plamenikom bez problema kuham 50 litara
Od početka čvrsto.

Odgovori