All In - HoldemBrewery

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

All In - HoldemBrewery

Post Postao/la pklicov » čet pro 04, 2014 5:44 pm

JaJesam me pozvao na promociju, ali sam danas čisto slučajno nabasao na par boca pa rekao, da bacim par komentara. Slike nemam jer mi se neda slikati.

Pakirano u 0.5l boce, bijeli fensi čep, prozirna plastificirana naljepnica, porezna prijava i svašta nešta na etiketi :). Na boci piše domaće pivo, suho hmeljeno.

E sad, čim sam vidio suhohmeljeno mi nepce zaigralo, ali je aroma hmelja dosta potisnuta. Osjetim lagani travni karakter, dosta se osjete karamelna nota slada i tak.
Okus čist, sladni okusi prisutni u večini, hmelj gorčina ugodna ne pretjerana, opet travnati karakter hmelja, čak i malo cvijeća osjetim na kraju. U aftertasteu ugodna gorčina, sladno tijelo i aromica hmelja. Poprilično glatko mi je prošla kroz grlo, što mi je super.

Pivica fora, čista, očekivao više hmeljnih karaktera s obzirom na suhohmeljenje na etiketi. Podrig je bio super, fino sam osjetio hmelj i slad :). Ma pivica čisto OK za prvu.

ajd bok

Avatar
ja_jesam
Postovi: 388
Pridružen/a: uto ruj 20, 2011 8:36 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la ja_jesam » čet pro 04, 2014 6:18 pm

fala pero :).
inače, fora sa suhim hmeljenjem nije bila da hmelj strši, već da izbalansira se sa okusom sladova i izbalansira okuse. da nije samo slad što bi bilo u protivnom. a filtracija isto tako dosta okusa pojede.
budete na druženju 19. probali našu nefiltriranu nepasteriziranu testnu verziju. a ideja je upravo bila ta da bude pitko i bliže ljudima koji ni ne znaju kaje ale.
so far so good, a dalje bumo vidli, i mi se učimo :).

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » čet pro 04, 2014 11:32 pm

Pretpostavio sam da ste htjeli malo zbalansirati sladnu aromu pošto ima dosta karamele ili arome unutra :). Prosječnom Hrvatu je i to previše, kamoli suho hmeljenje. Meni malo fali hmelja, ne znam koji hmelj ste koristili, ovak na prvu mi se čini neki od styriana, ali sam možda i fulao :).

damirb
Postovi: 122
Pridružen/a: ned lis 13, 2013 9:13 am
Lokacija: Buzet

Post Postao/la damirb » sub sij 10, 2015 9:47 pm

Probao :pivo4: jedna od najboljih na našim prostorima koju sam do sada imao prilike probati. Fino fino.
Kad narastem biti ću pivar :)

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » pon lip 29, 2015 6:42 pm

probao, podjetilo me na ABU jer je napola nešto između nečega ...budan sam od pola 4 a i treća mi je u rikama

bolja od žuje :twisted:
save a tree - drink beer

damirb
Postovi: 122
Pridružen/a: ned lis 13, 2013 9:13 am
Lokacija: Buzet

Post Postao/la damirb » pon kol 10, 2015 10:49 pm

eh da Toples...mene je recimo ABA podsjetila na Allin :) valjda zato jer sam ih tim redom probao :P a i zato što obje nastaju u daruvarsoj, uglavnom...ABA je gotovo ista piva, istini za volju, mrvicu jače zahmeljena...meni osobno obje jako fine pive i usporedba za žujom mi se čini neprimjerenom :P
Kad narastem biti ću pivar :)

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » uto kol 11, 2015 8:27 am

naravno da je to bila šala, pa nema to veze s žujom

obje pive su više nego korektne
save a tree - drink beer

damirb
Postovi: 122
Pridružen/a: ned lis 13, 2013 9:13 am
Lokacija: Buzet

Post Postao/la damirb » sub sij 23, 2016 4:37 pm

Što se dogodilo sa Allin pivom :( za tu finu pivu sam svako malo tražio nekog da mi dofura par komada ako prolazi kroz Zg. Sad je imam i u Buzetu, ali na moju ogromnu žalost, to nije ista piva. Ne samo da je etiketa drugačija i mnogo lošija vizualno od prošle, nego i samo pivo je neprepoznatljivo...palac dolje...nadam se da neće i ABA peti element tako završiti...sve u svemu, šteta :cry:
Kad narastem biti ću pivar :)

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » čet vel 25, 2016 2:57 pm

Jučer sam dao još jednu šansu All In pivi.
I sad ju u miru mogu zauvijek prekrižit.
Ožujska je bolja piva od All Ina. I jeftinija. Radije ću pit Stephans Brau iz kauflanda za 4kn na akciji.

"Pivovara koja ne blefira"
Što znači taj moto?
U pokeru igrač koji nikad ne blefira je jako loš igrač kojeg svi čitaju i koji nikad neće osvojit ništa.
Dala bi se povuć fina paralela sa pivovarom.

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » pet vel 26, 2016 6:07 pm

ja kada sam ga zadnji put pio bilo je skroz ok pivo...
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

damirb
Postovi: 122
Pridružen/a: ned lis 13, 2013 9:13 am
Lokacija: Buzet

Post Postao/la damirb » pet vel 26, 2016 9:42 pm

Slawoner, kad si ga pio zadnji puta? Nije da je važno, ali me baš zanima kada se ta metamorfoza dogodila. Ja sam dobru pio još hmmm mislim u Medulinu početkom jeseni...ma, nije ni bitno :) moram se dočepat negdje Abinog petog elementa da vidim jel se i njima ista metamorfoza dogodila.
Kad narastem biti ću pivar :)

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » pet vel 26, 2016 9:52 pm

Na zalost navodno je..
Idem bas do pufa pa mogu probat uzet jednu probnu. Ali mozda ima zalihu iz nekih boljih vremena petog elementa.

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » pet vel 26, 2016 10:09 pm

Nema uopce petog elementa kod pufa

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » sub vel 27, 2016 1:31 am

mislim da je hvale vrijedno sto uopce postoje takva piva na trzistu i da ne treba previse pljuvat po mećki....znam kako bi bilo nama da moramo baciti turu piva s kojom nismo zadovoljni - veliki su to novci, a većinu novaca daš državi ( doprinosi, porezi, trošarine, režije po industrijskoj tarifi itd...)... pošto sam iz te branše onda jako dobro shvaćam zasto je varionica prodavala kiseli wit i zašto sam kupovao loš porter iz zmajske i zašto sam kupio abu akon sto je dobila ocijenu 2/10 i zašto je na tržištu završila negazirana tura slawonera... sve ce to sjesti na svoje mjesto...mozda decki experimentiraju sa sladom, hmeljevima ... nemam pojma! Pa ako je to sve i loše popit cu prije to nego žuju koja je u vlasništvu amerikanaca i pravi se od žganaca... Sve je to krenulo relativno nedavno i sacekajte malo da se svako pivo isprofilira... pa mi smo tek nakon 6 mjeseci poslovanja napravili recept s kojim smo zadovoljni...decki samo lagano i podržte scenu jer ce te mozda vi sutra biti dio scene pa vam nece biti drago da vas netko popljuje, a radili ste na toj turi 15 sati u komadu...živli vi meni!
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » sub vel 27, 2016 9:19 am

slawoner je napisao/la:mislim da je hvale vrijedno sto uopce postoje takva piva na trzistu
Ja se sa ovim ne mogu složit.
Uvjeti što je craft a što nije nisu nigdje točno definirani.
I žalosno je da se neki zaustave i zadovolje s tim da pivovara mora biti mala i nezavisna.
Onaj dio da bi trebala naglasak stavljati na kvalitetu i kreativnost prešute i sa lošim proizvodima se na ledjima pravih craft pivara švercaju i podvaljuju loš proizvod po dosta većoj cijeni od realne.
Naravno da nije u redu popljuvat nekog čim sjebe nešto.
Nova runda je sjebala jednu zimsku šaržu. Ali znali su da su sjebali i potrudili se to ispravit. Brale koji sam pio nakon toga im je bio najbolji koji su do sad napravili.
Slična je priča sa varionicom. Njima se već više puta desilo sranje. Ali uvijek to nastoje popravit. Piva kad im je dobra je vrhunska.

Ovakvu paralelu ne mogu povuć sa hold'em pivovarom. Tu je loša piva konstanta. Kod njih je dojam da su zadovoljni sa lošom pivom koju rade. Prodaja ide pa nema potrebe poradit na kvaliteti. Štoviše, treba smanjit kvalitetu i izvući još nešto zarade.
Ovakve stvari su loše za cijelu craft scenu, ne samo za tu pivovaru.

Odgovori