kiselost?

... kada stvari krenu po zlu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

zinaid
Postovi: 177
Pridružen/a: sub srp 21, 2012 7:13 pm
Lokacija: Doboj BiH

Post Postao/la zinaid » ned stu 03, 2013 1:22 pm

mali badem je napisao/la:rekao bih - flaše ! rotiraš li jedne te iste samo sa ispiranjem i dezinfekcijom ? pogledaj u dno prema svjetlu.
ako je jedva primjetni slpj taloga , povremeno ih treba sanirati . doobra četka je nezamjenjiva
Dobro perem flase, prije svakog punjenja idu na kopletan tretman pranja sa cetkom namontiranom na busilicu i cepove drzim u star san-u prije stavljanja na flase. Sumnjam na fermentor ili ventil na botling bucket-u. Auto siphon-om presipam pivo u B.B. koji je od inox-a takodje a stick je namontiran na silikonskom crijevu, isto takvo crijevo je na A.Siphon-u. Izgleda cu baciti svu plastiku i preci na inox za fermentiranje.

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2410
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » ned stu 03, 2013 1:28 pm

Inox je najbolje sto mozemo pozeliti. Ako imas mogucnosti, nema bolje investicije. Pobacaj plastiku svakako da se opet ne bi inficirala slijedeca tura. Nadam se da ce biti sve ok. Probam bitter pa ti javim

Avatar
Svarun
Postovi: 329
Pridružen/a: ned lip 14, 2015 1:54 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la Svarun » pon lip 22, 2015 5:23 pm

Probao stout, istina nije još za piti (tjedan dana u bocama) al puklo me da moram probat i šta sad da čovjek radi.
I da ga j**** kiselo :(
Gazirano ok pjena ok sve to izgleda u redu al neka kiselost jeftinog vina se tu poprilično osjeti.

Neznam u čemu je problem pazio sam na temperature i sterilizaciju tu sam poprilično siguran da nisam zeznuo ništa... nemam pojma šta da radim nadam se da će to bit bar malo manje kiselo kad odstoji.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » uto lip 23, 2015 12:13 am

kiselost koju nisi očekivao može biti od pečenog neslađenog ječma u stoutu.... zasad Ž

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » uto lip 23, 2015 6:53 am

mali badem je napisao/la:kiselost koju nisi očekivao može biti od pečenog neslađenog ječma u stoutu.... zasad Ž
this. ja sam nešto slično osjetio u porteru od jednog kolege, no to je bio black u tom slučaju vjerojatno.
save a tree - drink beer

Odgovori