Inox proizvodi za proizvodnju pive

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

lukarogalo
Postovi: 35
Pridružen/a: uto lip 02, 2015 12:30 am
Lokacija: Novi Zagreb

Post Postao/la lukarogalo » uto lip 09, 2015 11:41 pm

kroz sljedeća dva tjedna bi sve trebalo biti posloženo. onda ću objaviti i slike i opise. ubrzo bi trebala doći "falš" dna pa ću složiti prvi dio ponude (MLT i ostalo)

fermentor treba doradu, ali osnova izgleda solidno. poklopac će ići na hermetiku (vjerojatno najjednostavniju gumu i dodatke za učvrščivanje) i imat će mjesto za vrenjaču

treba rupa i za sondu ili se žičica može provući kroz rupu za vrenjaču? ima ko tih sondi?
095/8782-560

brewpublic
Postovi: 32
Pridružen/a: sub ožu 28, 2015 7:06 am
Lokacija: Zagabria

Post Postao/la brewpublic » sri lip 10, 2015 4:06 pm

Slobodno postavis svako malo neki update, da vidimo kako napreduje, bacimo neki komentar, doskocicu...

zrinski
Postovi: 355
Pridružen/a: pet kol 13, 2010 1:21 pm
Lokacija: Zagorje zelene

Post Postao/la zrinski » čet lip 11, 2015 10:38 am

8)
Zadnja izmjena: zrinski, dana/u pet lip 19, 2015 9:08 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Stvarnost je iluzija nastala nedostatkom alkohola u krvi.

Avatar
celo
Postovi: 88
Pridružen/a: uto svi 13, 2014 9:42 am
Lokacija: Petrinja

Post Postao/la celo » čet lip 11, 2015 10:56 am

Ovo odlično izgleda. Koliko je to litara?

lukarogalo
Postovi: 35
Pridružen/a: uto lip 02, 2015 12:30 am
Lokacija: Novi Zagreb

Post Postao/la lukarogalo » čet lip 11, 2015 7:13 pm

zrinski je napisao/la:Sa majstorima sam razvijao fermentore za sebe. Možda mogu pomoći savjetom.
gdje ima sondi za kupit sa regulatorom? želio bih vidjeti kako to izgleda i funkcionira i odmah ih ugradit preko poklopca.
095/8782-560

lukarogalo
Postovi: 35
Pridružen/a: uto lip 02, 2015 12:30 am
Lokacija: Novi Zagreb

Post Postao/la lukarogalo » čet lip 18, 2015 7:22 pm

evo, bili tehnolozi danas. kažu, piva gušća od vode :D

što se tiče lažnog dna - oni nemaju vremena bušiti inox po narudžbi. cijena ruku je preskupa. ima perforiranog inoxa. rupice na 2 ili 3 mm (pretpostavljam da je 2mm taman, a 3mm je previše). ima i perforiranog izduženog inoxa, širine 3mm, dužine od 15-30mm

što se tiče kotlova, svi su ok, svi će bit savršeni, lijepi itd, jedini je fermentor malo zaheban. sad samo čekam da jave daljnje mogućnosti i cijene pa vam javim.

PS: oni su jako spori, tako da računam na minimum od 10 dana
095/8782-560

Avatar
sergio
Postovi: 261
Pridružen/a: sub lip 01, 2013 8:39 am
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Kontakt:

Post Postao/la sergio » čet lip 18, 2015 10:57 pm

ja sam mislio da ti radiš stvari od inoxa ... a kad ono ti šaner .... šteta ... uglavnom u zg-u imaš cca 35 tvrtki koja će ti napraviti lažno dno skoro za dve pive ... tako da imam osječaj da se ovim tvojim majstorima samo neda raditi ...

ovakvih stojeva ima tona i s njima je lažno dno gotovo za 30 minuta:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
...........................................................................................
Ne vjeruj ženi koja laže i čovjeku koji ne pije !
...........................................................................................

Avatar
babangida
Postovi: 976
Pridružen/a: uto kol 23, 2011 4:23 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la babangida » čet lip 18, 2015 11:26 pm

E jebi ga sad!? I ja isto mislio da je na forumu majstor za napravit sve sto mogu zamislit od inoxa, kad ono nije. Sad mi jos nije nista ni jasno. Jesi ti majstor, gazda ili osoba koja poznaje gazdu i majstora??
Dvije litre na dan, doktor iz kuce van!!

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » pet lip 19, 2015 12:56 am

babangida je napisao/la:E jebi ga sad!? I ja isto mislio da je na forumu majstor za napravit sve sto mogu zamislit od inoxa, kad ono nije. Sad mi jos nije nista ni jasno. Jesi ti majstor, gazda ili osoba koja poznaje gazdu i majstora??
Čovjek je menadžer, treba mu ugovora taman da zaokruži pristojnu rentu do "pemzije", osim ako mu se žena ne razbahati i razhebe sve u šest mjeseci :)
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

pklicov
Postovi: 852
Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
Lokacija: Zagreb, Dubrava

Post Postao/la pklicov » pet lip 19, 2015 9:15 am

Dobri ti tvoji majstori... Vidim da svi pršte od želje

lukarogalo
Postovi: 35
Pridružen/a: uto lip 02, 2015 12:30 am
Lokacija: Novi Zagreb

Post Postao/la lukarogalo » pet lip 19, 2015 1:25 pm

Ja sam prodavac koji ujedno radi nove stvari. Razlog zasto nitko to nije dosad radio po PS-u je taj sto se nikome ne da zafrkavat sa izradom dizajna. Nema potraznje!!! Napravio sam dizajn i sad ce to tvornica i napravit kak spada.

Nitko mi nije prisao sa dizajnom, velicinom i tehnickim specifikacijama, sve sam morao sam uz pomoc par pivara.

Sto se tice laznih dna, nisu problem, napravit ce ih. Ali ja moram ulozit svoju lovu jer se inox kupuje na kvadrate, a oni nemaju potraznju za malim perforacijama.
095/8782-560

Avatar
jonathan livingston
Postovi: 402
Pridružen/a: pon pro 30, 2013 11:12 pm
Lokacija: zg
Kontakt:

Post Postao/la jonathan livingston » pet lip 19, 2015 1:34 pm

lukarogalo je napisao/la:Ja sam prodavac koji ujedno radi nove stvari. Razlog zasto nitko to nije dosad radio po PS-u je taj sto se nikome ne da zafrkavat sa izradom dizajna. Nema potraznje!!! Napravio sam dizajn i sad ce to tvornica i napravit kak spada.

Nitko mi nije prisao sa dizajnom, velicinom i tehnickim specifikacijama, sve sam morao sam uz pomoc par pivara.

Sto se tice laznih dna, nisu problem, napravit ce ih. Ali ja moram ulozit svoju lovu jer se inox kupuje na kvadrate, a oni nemaju potraznju za malim perforacijama.
Oprosti, ti bi da ti netko da gotov dizajn, specifikacije, nauči te kako stvari trebaju funkcionirati... a ti ćeš pobrati lovu??!!
Već ti je puno pomognuto na ovom forumu, pogotovo kolega Ygor koji ti je sve stavio na nos.

Da si tako uspješan, sam bi se educirao i snimio svu konkurenciju i napravio vrhunski proizvod.

:evil: :evil:

I naravno da kao trgovac moraš nešto uložiti da bi nešto i zaradio.

...baš me interesira kolko bude to sve skupa povoljno :roll: :?

Možda sam malo oštar, al zbilja si me raspizdio!

lukarogalo
Postovi: 35
Pridružen/a: uto lip 02, 2015 12:30 am
Lokacija: Novi Zagreb

Post Postao/la lukarogalo » pet lip 19, 2015 2:11 pm

http://www.pcela.hr/forum/viewtopic.php ... 85#p128212

evo ti primjer. novi topionik za pcelare. ljudi su mi se javili na post i dali sve specifikacije i ideje za POBOLJŠANJEM. dobili su jeftiniji, bolji i kvalitetniji proizvod. istina, radio sam ga 3 mjeseca...

trenutačno, fermentor samo kopiram. da, bit će jeftiniji. ali to je to. nitko se nije javio sa konstruktivnom idejom poboljšanja.
095/8782-560

Avatar
sergio
Postovi: 261
Pridružen/a: sub lip 01, 2013 8:39 am
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Kontakt:

Post Postao/la sergio » sub lip 20, 2015 12:24 am

de samo molimte makni/promjeni potpis ... ovako samo živciraš ljude ....
...........................................................................................
Ne vjeruj ženi koja laže i čovjeku koji ne pije !
...........................................................................................

lukarogalo
Postovi: 35
Pridružen/a: uto lip 02, 2015 12:30 am
Lokacija: Novi Zagreb

Post Postao/la lukarogalo » sub srp 11, 2015 12:54 am

Fermentori su spremni. Od sada se proizvode i u Hrvatskoj i to po značajno manjoj cijeni. Želim zahvaliti svima koji su pomogli svojim savjetom i želio bih zamoliti sve koji imaju ikakvu ideju za poboljšanjem sadašnjih fermentora da se slobodno jave.

Nema smisla da iznosim sve veličine i mogućnosti, pa ću to primjeniti na jednom modelu.

--------------------------------------------------------------

KONUSNI FERMENTOR 50 L

Sastoji se od spremnika (valjak + stožasto dno pod kutem od cca. 60 stupnjeva(što ovisi o promjeru)), podnožja, prašinskog poklopca sa učvrščivačem, gumene brtve, ispusta na dnu spremnika i slavina. Slavine se stavljaju po želji (vi određujete želite li jednu, nijednu ili više slavina; određujete i položaj na spremniku). Na ispustu se nalazi ventil. Bitno je napomenuti kakav želite i koje veličine. Preporučuje se zatražiti rupe za vrenjaču i sondu. Moguće je dodati termometar, hlađenje i izolaciju. Ostali dodaci su mogući uzevši u obzir zapremninu spremnika.

Fermentor je u potpunosti izrađen od nehrđajućeg prehrambenog čelika (inox tip 1.4301). Slavine su od mesinga. Brtva je gumena.

DIMENZIJE:

visina 950 mm
promjer 345 mm


Cijena: 1071,00 kn

Hlađenje: uobičajeno je staviti 0,7m2 površine plašta na 1000L zapremnine.

1 metar kvadratni je 140 eura (dakle 0,1m2= 100,00 kn)

niže je prikazana osnovna skica (bez slavina, ventila i dodataka)

slika
095/8782-560

Odgovori