SPRDNJA S NAŠIM HOBIJEM

... te subjektivne ocjene

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » pet sij 13, 2012 2:29 pm

Ključno je da se čovjek sprada sa mnom i ovim hobijem a da nije probal ni jednu pivu!Ne mora ni probati jel on zna da se piva dela samo od hmelja iz bavarske i da ima super pive u svojoj birtiji,npr.ožujsko limun,jabuka itd.

Avatar
BanjoBrewer
Postovi: 463
Pridružen/a: sri pro 15, 2010 11:03 am
Lokacija: Zaprešić

Post Postao/la BanjoBrewer » pet sij 13, 2012 4:25 pm

A gle, lijepa naša je prepuna kretena u svim područjima, ne cijeni se rad, trud i kvaliteta, nego bullshit generatori, muljatori i lopovi, većina Rvata je općenito jako pametna. Meni veli žena nemoj se spuštat na taj nivo, a ja velim steraj ga u 3 pizde materine :wink:

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » pet sij 13, 2012 6:09 pm

newbeer je napisao/la:Ferdo ne bih se slozio s tobom glede vina,i vino ima svoje drazi i doba dana,poslije hrane uvijek popijem gemist ili crnjak,ostatak dana pripada pivu,kad bih bio primoran izabrati izmedju vina i piva svakako bih izabrao pivo,ali bi mi vino ipak jako nedostajalo :lol:
Radim ja i vino, kao i većina familije i prijatelja. Na slične reakcije nailazim kad s vinarima krenem u raspravu o nužnosti sumporanja i taloženja mošta, kontrolirane fermentacije, selektiranih kvasaca, stabiliziranja, buteljiranja... Sve znaju bolje i odbijaju popraviti kvalitetu iako im velim da postoje priručnici na hrvatskom koji potvrđuju to što velim. Rijetki su koji se odvaže mjenjati praksu.
Samo dvije zemlje na svijetu mogu uzgajati sve sorte grožđa: Francuska i Hrvatska. Gdje smo mi a gdje su oni?! Očito su ljudi ograničavajući faktor, i tu se slažem s dragim kolegama Jall i BanjoBrewerom.
Ovo je ipak pivarski forum i tvrdim da smo bolji od drugih jer radimo svoje pivo u zemlji gdje je teško doći do sirovina i opreme.
U BiH je još teže, respect.
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
Jall
Postovi: 399
Pridružen/a: ned pro 12, 2010 5:48 pm
Lokacija: Grobnik

Post Postao/la Jall » pet sij 13, 2012 8:44 pm

http://www.scandalouscandice.com/pork_c ... n/article/

Jedan podebljani citat iz ovog članka kaže:

„Most people just want to have a good beer and a good place to talk about, be it their favorite local bar or online!“
Never ride faster than your angel can fly

Avatar
Beca
Postovi: 487
Pridružen/a: uto srp 27, 2010 9:53 am
Lokacija: Virovitica

Post Postao/la Beca » pet sij 13, 2012 9:12 pm

Moja se ekipa sva navukla na moju pivu, kuham stalno za neke dogadjaje I nije mi krivo, volim kad ljudi uzivaju. Sad mi se buraz najavio sa braticem I ode gajba najmanje. :pivo4: :pivo4:

marbos
Postovi: 104
Pridružen/a: čet svi 21, 2009 12:23 pm

Post Postao/la marbos » pon sij 16, 2012 12:42 pm

Treba organizirat beer pride

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » pon sij 16, 2012 12:59 pm

marbos je napisao/la:Treba organizirat beer pride
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
ahrga
Postovi: 430
Pridružen/a: pet kol 20, 2010 1:48 pm
Lokacija: Šibenik

Post Postao/la ahrga » sri sij 25, 2012 2:55 pm

Ferdo je napisao/la:Nedostaje mi riječi kojima bi opisao osjećaj kad se i sam nađem u sličnoj situaciji. Zašto se uopće dovodimo u podređen položaj nudeći svinjama bisere?
( Nolite iacere margaritas ante porcos - Ne bacajte bisere pred svinje )
Ako netko ima birtiju to ne znači da ima pojma o pivu. Ti ljudi vole novac, ne vole oni pivo. Moj birtaš je zeksao 3 dcl barley wine kao da je K-plus pišalina, i veli mi :" Šta ti je ovo slatko tako?" Otali su klimali glavama odobravajući znalački komentar znalca, jer osim što ima birtiju ima i agronomski faks s pola kupljenih ispita...pa valjda zna.
Dečki, tko ih jebe! Vino rade seljaci a pivo kuhaju majstori pivari!
(Btw.Isus je pretvorio vodu u vino jer mu je bilo prekomplicirano stvarati pivo)
slažem se s tobom u potpunosti, osim ovim u zagradama - u nekom članku sam čitao da je isus ustvari pretvorio vodu u pivo - nešto kao da se uopće nije pilo vino već najčešće nekakav napitak od žitarica tj neku vrstu pive - zaključak - i isus je bio pivar :)

inače sva moja iskustva s ljudima su pozitivna šta se tiče homebrewinga.

Avatar
Oskar
Postovi: 603
Pridružen/a: uto kol 02, 2011 10:00 am
Lokacija: Vrapče, Zagreb

Post Postao/la Oskar » sri sij 25, 2012 3:37 pm

Meni se takva smijada jednom dogodila. Bilo je dovoljno odustat od razgovora da se sugovornik odrola do kraja. I zakljuci da bi bas htio vidit to pivo. Poslao sam fino gazirani ale klasicnih 5% ABV. Pozitivna reakcija nije izostala.

Mozda sam egoist, umisljen il nesamokritican, al dobim akutnu k*rcobolju za ekipu koja kritizira nekaj o cem pojma nema.

Jetrimir
Postovi: 1
Pridružen/a: sri svi 23, 2012 12:02 am
Lokacija: Karlovac

Post Postao/la Jetrimir » sri svi 23, 2012 12:27 am

Pozdrav!
Evo novi sam na forumu i mogu reći da vam svaka čast na trudu i na uspjehu!
Frend i ja smo počeli ozbiljno razmišljati o domaćoj radinosti i dok još nismo imali ništa od opreme (nemamo ni sad nešto puno) kog god bi upitao za nešto samo podsmjeh i čuđenje...kao da idem na izbjeljivanje anusa a ne kuhati pivu?
E baš zbog toga me to sve više zanima i ne mislim odustati!
Svi pričaju da pijem, a niko ne priča da sam žedan.

superhik
Postovi: 1
Pridružen/a: uto svi 22, 2012 11:28 am

Post Postao/la superhik » čet svi 24, 2012 12:20 pm

Pozdrav.Evo stigao i hmelj (Ruby hvala) pa se ja i prijatelj Jetrimir mozemo upustit u prvu povijesnu avanturu kuhanja piva.Nadam se da necemo nista zeznut s obzirom da nam je prvi put i da cemo na najbolji moguci nacin (degustacijom) zacepit gubice svima koji su nam se smijali,cudili se i sprdali kad smo im rekli kaj planiramo napravit.Poz

Avatar
ekser
Postovi: 305
Pridružen/a: pon sij 06, 2014 11:31 pm
Lokacija: Zg/Pž

Post Postao/la ekser » čet svi 28, 2015 7:27 pm

Haha tek sad naiso na ovu temu.
Uglavnom, ja sam vec valjda 10 puta cuo reakciju: A jel to ono sto pravite u kadi??!? Uvijek puknem na to, pitam ljude odkud im uopce ta pomisao, i nahebem se dok im objasnim da nikakvo ukomljavanje u kadi se ne radi....
Barem dok je ne dezinficiram izosanom :lol:

Uglavnom, nije mi jasno od kud im takva ideja uopce, kolektivno ludilo, valjda su u nekoj komediji vidjeli ili koji k...
keep calm and čitaj dalje forum

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » čet svi 28, 2015 7:49 pm

ekser je napisao/la:Haha tek sad naiso na ovu temu.
Uglavnom, ja sam vec valjda 10 puta cuo reakciju: A jel to ono sto pravite u kadi??!? Uvijek puknem na to, pitam ljude odkud im uopce ta pomisao, i nahebem se dok im objasnim da nikakvo ukomljavanje u kadi se ne radi....
Barem dok je ne dezinficiram izosanom :lol:

Uglavnom, nije mi jasno od kud im takva ideja uopce, kolektivno ludilo, valjda su u nekoj komediji vidjeli ili koji k...
ti možda ne, ali znaš da ljudi koji rade u stanovima hlade lonac s pivom u kadi najčešće? :idea:
također rade i femrentaciju unutra jer se vrši održavanje temperature vodom i flašama s ledom...
iako to izgleda sve primitivno, funkcionira :zivjeli2:
save a tree - drink beer

Avatar
ekser
Postovi: 305
Pridružen/a: pon sij 06, 2014 11:31 pm
Lokacija: Zg/Pž

Post Postao/la ekser » čet svi 28, 2015 9:34 pm

Ne ne, jedno je hladjenje lonca u kadi, ovi su bili uvjereni da se napuni kada s pivom i onda valjda grabimo iz kade u boci, ocekivali su dlake u pivu
A ako su krivo shvatili neciji postupak koji podrazumijeva hladjenje u kadi, onda jebiga, kako nisu zapamtili npr da se radi na balkonu/kuhinji/verandi, vec bas - kadi :)
keep calm and čitaj dalje forum

Avatar
tinl
Postovi: 1719
Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
Lokacija: požega

Post Postao/la tinl » čet svi 28, 2015 11:56 pm

s takvim likovima ne razgovaram jer me strah... drugo nemam šta za izjaviti..
in fermantation we trust

Odgovori