brewday iz noćne more

... kada stvari krenu po zlu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
munja
Postovi: 294
Pridružen/a: sri vel 27, 2013 10:05 am
Lokacija: Šibenik

brewday iz noćne more

Post Postao/la munja » pet tra 17, 2015 3:28 pm

naravno da kad kuhas pivo za tocenje na natjecanju sve mora ici naopako... ovo je jos jedna takva prica...

dan je od jutra krenija u kurac, razne pizdarije na posludale su naslutiti (mada u tom trenu tog nisan bija svjestan) da ce i brewday biti jednako sjeban.

[17:00] na pocetku sam krenuo cistiti i pripremati posude i slicno. da spojim vrtnu gumu na pipu trebalo je zasarafiti onaj jebeni prijelaz koji je naravno puka po navoju. ujedno ta guma sluzi kao ulaz hladne vode u inox spiralu koji koristim kao IC.

odjebem to razmisljajuci kako cu to rjesiti kasnije, i uhvatim se ostalog posla i red je dosao na pripremu fermentora. pogađate, stakleni demižon od 54L. dok sam nalijevao kipucu vodu isto kao i dvadesetak puta prije toga cujem tihi krckavi zvuk. dignem plastiku i gledam ali cini se citav. dignem ga za grlo a dno ostalo na podu :D

[18:00] odlicno, neman fermentor za ulit sladovinu koju nemam kako ohladiti :D

prijatelji su spasili stvar, jedan je osta cijediti i ispirati kominu, a drugog sam zvao da me baci autom do peveca da kupim prijelaz i demizon.

[22:00] pivo smo skuhali, OG i volumen pogodili u trecu decimalu, sve 5 na kraju.

krenija kuci, usa u tramvaj izasa iz tramvaja i nakon 30m skuzija da neman novcanik. ispa u tramvaju. trca za tramvajem dvije stanice i nasa novcanik ispod sica netaknut. oko 1 sat po ponoci je zavrsila avantura koju cete piti na natjecanju.

slobodno nadopunite temu svojim nightmare iskustvima!

Avatar
Saša
Postovi: 532
Pridružen/a: uto ožu 20, 2012 1:13 pm
Lokacija: Zagreb, Špansko

Post Postao/la Saša » pet svi 08, 2015 10:39 am

misliš da je to brew day iz pakla?

Meni se uvijek nešt dogodi u lošem smislu ... već sam navikao na razno razna sranja tak da se i ne hvalim s tim
npr. prošlo kuhanje sam uspio razbiti čak 3 staklena fermentora 25 l.
I zaboravio staviti duplo dno za procjeđivanje hmelja

Uglavnom da nešto ne pođe po zlu bilo bi čudno tj. ak ja ne napravim neko stanje onda recimo kvasac napravi il slično.

Avatar
tinl
Postovi: 1719
Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
Lokacija: požega

Re: brewday iz noćne more

Post Postao/la tinl » pet svi 08, 2015 10:43 am

munja je napisao/la:naravno da kad kuhas pivo za tocenje na natjecanju sve mora ici naopako... ovo je jos jedna takva prica...

dan je od jutra krenija u kurac, razne pizdarije na posludale su naslutiti (mada u tom trenu tog nisan bija svjestan) da ce i brewday biti jednako sjeban.

[17:00] na pocetku sam krenuo cistiti i pripremati posude i slicno. da spojim vrtnu gumu na pipu trebalo je zasarafiti onaj jebeni prijelaz koji je naravno puka po navoju. ujedno ta guma sluzi kao ulaz hladne vode u inox spiralu koji koristim kao IC.

odjebem to razmisljajuci kako cu to rjesiti kasnije, i uhvatim se ostalog posla i red je dosao na pripremu fermentora. pogađate, stakleni demižon od 54L. dok sam nalijevao kipucu vodu isto kao i dvadesetak puta prije toga cujem tihi krckavi zvuk. dignem plastiku i gledam ali cini se citav. dignem ga za grlo a dno ostalo na podu :D

[18:00] odlicno, neman fermentor za ulit sladovinu koju nemam kako ohladiti :D

prijatelji su spasili stvar, jedan je osta cijediti i ispirati kominu, a drugog sam zvao da me baci autom do peveca da kupim prijelaz i demizon.

[22:00] pivo smo skuhali, OG i volumen pogodili u trecu decimalu, sve 5 na kraju.

krenija kuci, usa u tramvaj izasa iz tramvaja i nakon 30m skuzija da neman novcanik. ispa u tramvaju. trca za tramvajem dvije stanice i nasa novcanik ispod sica netaknut. oko 1 sat po ponoci je zavrsila avantura koju cete piti na natjecanju.

slobodno nadopunite temu svojim nightmare iskustvima!



nek se taj dan goni u pm drugo nemam šta dodati...
in fermantation we trust

Avatar
vili23
Postovi: 231
Pridružen/a: uto ožu 06, 2012 12:52 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la vili23 » pet svi 08, 2015 2:08 pm

haha meni je isto zadnje kuhanje bilo slično
prvi put prebacivao vodu iz hlt u mlt sa pumpicom i izgubio 10 stupnjeva, ukomljavao na 60 :(
kasnije mi isto otpalo dno od demižona i otišlo 20 l pive po betonu :( :(
ostavio staklenu menzuru na stolu i puhnuo vjetar i ode i to.
ko zna kak će piva ispast, ovo šta je ostalo
baš dan za zaborav...

Avatar
Pop
Postovi: 853
Pridružen/a: pet srp 06, 2012 2:36 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Pop » pet svi 08, 2015 2:19 pm

Zato više ne koristim demižone. Ajd sa onim od 30-tak litara se već može nekako baratati, ali ovaj od 54 nikako.
Sreća u nesreći kod mene je bila ta da smo kolegi kuhali pivo.
Sve je bilo dobro, precizno, nismo puno ni pili, al desilo se to da pri dezinficiranju fermentora nismo pipu zatvorili i lagano se prolilo dosta piva. Kolega je sa 55 litara piva pao na negdje 25. Smijat se ili plakat?
Buđav lebac

Avatar
Toples
Postovi: 2019
Pridružen/a: pet vel 06, 2015 1:25 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci/Sisak-Zeleni Brijeg
Kontakt:

Post Postao/la Toples » pet svi 08, 2015 3:08 pm

Pop je napisao/la:Zato više ne koristim demižone. Ajd sa onim od 30-tak litara se već može nekako baratati, ali ovaj od 54 nikako.
Sreća u nesreći kod mene je bila ta da smo kolegi kuhali pivo.
Sve je bilo dobro, precizno, nismo puno ni pili, al desilo se to da pri dezinficiranju fermentora nismo pipu zatvorili i lagano se prolilo dosta piva. Kolega je sa 55 litara piva pao na negdje 25. Smijat se ili plakat?
to se i meni dogodilo na zadnje mkuhanju ali sam srećom ostao samo bez 2 litre i ja nisam uopće :pivo4:
save a tree - drink beer

Odgovori