Kako krenuti?

... koje koristite i gdje ih nabaviti

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

adolezal
Postovi: 54
Pridružen/a: pet ožu 14, 2014 11:34 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la adolezal » sri vel 11, 2015 2:41 pm

U gotovom kompletu nema čarolije! (ako se pojedini kolegen slože)

Čarolija je u zrnju, prašini kad melješ, onoj pari kad komiš (a i ti se ukomiš sa kojom dok čekaš), pa ona sapa kad zamiriši hmelj....i uzdah kad začepiš fermentator sa ubačenim kvascom pa ... kažeš to je to ....vidimo se za par dana na flaširanju....ha... a nemoraš ko Oliver dati žlicu vegete i nasmješit se u kameru!!! a kad karbonizira ma svaki dan sustavno radiš kontrolu kvalitete i jedna dnevno nestaje i nestaje....sve dok piva ne odstoji i bude kako treba ...tek tad skužiš da je od te čarolije odalo 10-ak boca u gajbi....i drugi dan ideš odmah kuhat kako bi u samom procesu kuhanja pio svoje pivo (ono što je ostalo) dok čekaš da prođu sati i minute....

ZRNJE JE ZAKON ! REINHEITGEBOT
VIVA REVOLUCION.....i ne zaboravite ohladit pivo

Avatar
WeizenIwo
Postovi: 104
Pridružen/a: pon pro 22, 2014 10:20 am
Lokacija: Varaždin

Post Postao/la WeizenIwo » sri vel 11, 2015 7:33 pm

Evo i ja ne mogu reći da sam baš neki iskusan s par kuhanja, ali sam odmah počeo kuhati sa zrnjem. Ne podržavam baš neka instant rješenja koja samo uliješ i misliš čarolija i sve bude super. Ima na internetu svega za pročitati, a i tu na forumu ima jako puno toga. Iznendali bi se kakve se tu rasprave odvijaju. :D

Gledao sam na televiziji neku ekipu iz Njemačke koji prodaju nekakve kitove odnosno instant rješenja za napraviti si pivu prema svojoj želji. Odabereš preko neta par parametara kakvu pivu hoćeš, dobiš kit(u) na svoju adresu, izmućkaš i naliješ u 5L bačvicu i za 2 dana imaš pivu. Naravno koja to teško da može biti.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sub vel 28, 2015 8:55 pm

Tomislave&Ivana , jel kuhamo ? neodustajte . dobra piva je nagrada :pivo3: :hmelj: :hmelj: :hmelj: :hmelj:

adolezal
Postovi: 54
Pridružen/a: pet ožu 14, 2014 11:34 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la adolezal » sub vel 28, 2015 9:27 pm

Kao da nekuhaju...ja sam im se javio na pm....ali nista ....more bit da proucavaju ...
VIVA REVOLUCION.....i ne zaboravite ohladit pivo

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sub vel 28, 2015 9:51 pm

adolezal je napisao/la:Kao da nekuhaju...ja sam im se javio na pm....ali nista ....more bit da proucavaju ...
more bit al čisto sumnjam . kad te neko pukne na ulaznim vratima , samo gruba sila te tjera da pokucaš ponovo. :oops: :? :hmelj2:

adolezal
Postovi: 54
Pridružen/a: pet ožu 14, 2014 11:34 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la adolezal » ned ožu 01, 2015 1:52 pm

kako god da bilo...samo nek se kuha pivo ....
VIVA REVOLUCION.....i ne zaboravite ohladit pivo

Odgovori