plate chiller

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Dare
Postovi: 4
Pridružen/a: sub lis 25, 2014 5:05 pm

Re: plate chiller

Post Postao/la Dare » pet pro 19, 2014 7:29 pm

ms961 je napisao/la:Nađen prije 10 dana na otpadu. Kao što se vidi na fotki chiller je iz Vaillant-ovog kombi aparata za centr. grijanje. Ko ima kolegu servisera može doći do njega po popularnoj cijeni.
Pozdrav kolege. dakle nabavio sam isti ovakav plate chiller jel mi moze sad netko objasniti kako da na njega stavim pvc crijevo i koje matice da kupim ustvari kako da ga osposobim bio bih vam jako zahvalan.??

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » sub pro 20, 2014 12:03 am

e vidiš .... u tome je problem...
ja sam si isto tako našao chillere za duplo manju cijenu kod servisera .... prodat će ti super stvar ... koja je prljava za usrat se... ... nego što sam na kraju platio .....
imaš izmjenjivače od vaillanta i ostalih renomiranih firmi ...ali ni jedan nije namjenjen za pivare....
nemaš konekciju ... ili imaš ..ali na neki čudni spoj .,..
kad sam saznao da moraš izraditi ploču ... koja ima gumice ... koju stežeš nekako na izmjenjivač ... koji košta 400 ...i da to košta 200 kn ..... i da im je protok 6x manji od onog koji imaš na kupovnom .... ipak mi se kao jeftinija i kvalitetnija varijanta pokazala 36 plate chiller ..... sve za pivo ..........,sve super ali imam super stvar u jednom komadu .... koju mogu prokuhati u vodi ..ako budem htio.....
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sub pro 20, 2014 1:11 am

Dakle, pustimo Isvaru. Makni brtve (gumice) s lijevih priključaka i natakni odgovarajuća crijeva da ti budu "na knap" na ta dva stršeća priključka, stegni dobrim "šelnama", i to je to. Ako ne nađeš odgovarajuće spojnice za spojeve s desne strane, ponovi isto. Gotovo.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » sub pro 20, 2014 2:07 am

držao sam u ruci ovakve .... i veće ...
http://www.njuskalo.hr/bojleri/izmjeniv ... as-9959420

i isti ovaj ... sam imao u ruci ......
http://www.njuskalo.hr/bojleri/junkers- ... s-12397195

jer ako uzimaš ... onda uzmi 36 ploča ... a ne 12....


od konektora nula bodova..... dok to sve napraviš .... zajebi...
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sub pro 20, 2014 2:16 am

Isvara, sve OK, al' nisu neki tlakovi, pa može i šelnama ... A "veličina" ... ako ide u povrat (BK) onda i nije neki problem kolike je rashladne moći. Pet, dvadeset minuta, isti kekac, barem meni, a i njemu, ako je do pedeset litara šarža. Tvoje su granice nama prosječnima često prilično nedostižne.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » sub pro 20, 2014 2:23 am

je da ... nisu tlakovi .....
al za ovaj junkersov chiller koji i nečem vrijedi ...
su input / output premali .... a ploča sa holenderima...
izrada ..cca- 200 kn ...
pa ti vidi.....jer za toliko novaca naručiš iz belgije novi !!!!!!
Pivo teče bubrezi se liječe !

Dare
Postovi: 4
Pridružen/a: sub lis 25, 2014 5:05 pm

Post Postao/la Dare » sub pro 20, 2014 8:01 am

Don Genovese je napisao/la:Isvara, sve OK, al' nisu neki tlakovi, pa može i šelnama ... A "veličina" ... ako ide u povrat (BK) onda i nije neki problem kolike je rashladne moći. Pet, dvadeset minuta, isti kekac, barem meni, a i njemu, ako je do pedeset litara šarža. Tvoje su granice nama prosječnima često prilično nedostižne.
Hvala don probat cu sa selnama mislim da ce to sljakati. inace lonac mi je od 30l i najvecu sarzu mogu kuhati 25l,mislio sam spojiti crjevo na pipu od lonca na PC i da mi odma u lonac vraca ohladjeno kroz PC. Bum se danas igral s time. Isvara za 0kn koliko sam ga dobio meni ce posluziti svrsi u najgorem slucaju dat cu u firmi da mi izrade prikljucke za holandere.

tomomoto
Postovi: 157
Pridružen/a: pet ruj 12, 2014 11:52 am
Lokacija: Zagreb - Maksimir

plate chiller

Post Postao/la tomomoto » uto srp 12, 2016 5:24 pm

Nabavio sam dva jača plate chillera koji su bili na nekakvom velikom rashladnom sustavu i kroz njih je išao antifriz, uglavnom trebam ih dobro očistiti pa je bilo kakav savjet dobro došao....sa čime bi bilo najbolje, kakvo sredstvo da koristim?

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » uto srp 12, 2016 6:28 pm

raspitaj se proguglaj što otapa antifriz . u međuvremenu kroz jednog po jednog cirkuliraj vruči oksi na način da kroz sito izljevaš u otvorenu posudu. na situ će ostati isprane naslage koje na taj način nečeš vračati u sistem. i tako više nego par puta .

ovo je samo princip . za konkretna sredstva --traži još.

strpljenja i pive Ž :hmelj: :pivo3:

tomomoto
Postovi: 157
Pridružen/a: pet ruj 12, 2014 11:52 am
Lokacija: Zagreb - Maksimir

Post Postao/la tomomoto » uto srp 12, 2016 7:22 pm

mali badem je napisao/la:raspitaj se proguglaj što otapa antifriz . u međuvremenu kroz jednog po jednog cirkuliraj vruči oksi na način da kroz sito izljevaš u otvorenu posudu. na situ će ostati isprane naslage koje na taj način nečeš vračati u sistem. i tako više nego par puta .

ovo je samo princip . za konkretna sredstva --traži još.

strpljenja i pive Ž :hmelj: :pivo3:
Trazim trazim, hvala na savjetu 🍻🍻

Avatar
apac
Postovi: 16
Pridružen/a: pon tra 18, 2016 8:28 pm
Lokacija: Baranja

Post Postao/la apac » uto srp 12, 2016 11:28 pm

I ja sam na puno stvari naletio slučajno. Grijač 2 kW 30-ak kn, stakleni demižon 54L oko 190kn, pumpa za vešmašinu oko 115kn i silikonsko crijevo 10mm 2kn/m. i to samo danas
Ranojutarnje prvozujanje

Odgovori