Kuhanje negdje oko Ivanića

... recepti za pivo i tehnike koje koristite

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
johnny2211
Postovi: 362
Pridružen/a: čet lis 24, 2013 11:53 am
Lokacija: Varaždin

Post Postao/la johnny2211 » sri pro 11, 2013 3:25 pm

Nastavak - flashiranje
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
johnny2211
Postovi: 362
Pridružen/a: čet lis 24, 2013 11:53 am
Lokacija: Varaždin

Post Postao/la johnny2211 » sri pro 11, 2013 3:26 pm

jos
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
johnny2211
Postovi: 362
Pridružen/a: čet lis 24, 2013 11:53 am
Lokacija: Varaždin

Post Postao/la johnny2211 » sri pro 11, 2013 3:27 pm

jos2
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
johnny2211
Postovi: 362
Pridružen/a: čet lis 24, 2013 11:53 am
Lokacija: Varaždin

Post Postao/la johnny2211 » sri pro 11, 2013 3:27 pm

kraj
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
johnny2211
Postovi: 362
Pridružen/a: čet lis 24, 2013 11:53 am
Lokacija: Varaždin

Post Postao/la johnny2211 » sri pro 11, 2013 3:32 pm

Stavljeno u svaku flasu jednako secera, 7g po litri omjera. Flasirano u subotu kad je bilo i druzenje u zg. Cekamo subotu za prvu probu.

Komentari i pokude dobrodosli!

Naravno, na sljedecem druzenju donesemo :D

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sri pro 11, 2013 4:42 pm

Druga slika dovela je do greške s četvrte slike. Nikakvo drvo i ostale porozne i upijajuće materijale ne gurati u pivu nakon kuhanja, a to podrazumijeva i pretakanje iz fermentora u boce :roll: . Druga stvar, ne tako značajna je jako mala količina skuhane pive. Treća je da niste skinuli stare etikete s boca pa se može desiti da netko "baci bisere pred svinje" tj. da domaći lijek za dušu bude poslužen nekom nebitnom žkp-ljupcu (oprez :shock: ) . Četvrto, čuvat ćete (karbonizirat) pivu u zelenim bocama, a gledam, evo, još uvijek ih niste maknuli sa sunca :P . Dobit ćete potvoreno (skunked) pivo :lol: :lol: :lol: :lol: .
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
Pop
Postovi: 853
Pridružen/a: pet srp 06, 2012 2:36 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la Pop » čet pro 12, 2013 7:24 am

Jaaooooo, pa koliki vi bambus imate!!
Jel to phyllostachys auresulcata? Želim da mi date par mladica, može?

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » čet pro 12, 2013 8:57 am

Pop je napisao/la:Jaaooooo, pa koliki vi bambus imate!!
Jel to phyllostachys auresulcata? Želim da mi date par mladica, može?
Ma daj, a ja mislio...sativa :P
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
johnny2211
Postovi: 362
Pridružen/a: čet lis 24, 2013 11:53 am
Lokacija: Varaždin

Post Postao/la johnny2211 » čet pro 12, 2013 11:19 am

Hej, hvala na odgovorima. Za bambus, ima ga ko bambusa, jednom kad krene ne staje, to moras pitati Total-a, ali vjerujem da nije bed, dobis kolko oces. Iskreno posadi ga kod suseda ne kod sebe ako ti se svidja:-)

E sad za greske...kako je admin rekao na zadnjem sastanku: na flashiranju se poznaju junaci:-)

Svjesni smo bili vecine gresaka kad smo ih radili, pokusavali smo smanjiti rizik i drugi puta cemo drugacije, uvjeti su bili ti koji jesu. Definitivno pivo ne raditi van na 0 stupnjeva, a pogotovo ne prati flase:-)

1. stap je bambus, ne drvo, sluzi samo za pretakanje rakije, i prije koristenja je bio u izosanu, definitivno nije pozeljno ga koristiti ali sta je tu je.
2. Mala kolicina pive ce drugi puta biti ispravljena, jer nismo znali gradaciju pa ni htjeli dodavati vode (tek je kasnije dosao mjerac).
3. Etikete nismo skidali jer je bilo hladno, a i onako je ostalo svakome 7 boca, tesko da ce bilo tko to probavati osim nas i vas:-)
4. Boce su poslije foto sessiona prebacene u tamnoi toplo mjesto:-)

U subotu dakle flasirano, u utorak navecer probana prva boca, pivo prva liga, mjehurica premalo, sljedeca proba zakazana za subotu.

Avatar
johnny2211
Postovi: 362
Pridružen/a: čet lis 24, 2013 11:53 am
Lokacija: Varaždin

Nova tura je krenula

Post Postao/la johnny2211 » pon sij 20, 2014 12:33 pm

BIAB metoda, efikasnost 40%, koja su vasa iskustva?

Druga stvar za 150kn kupili mlinac za kavu za kafic na placu u vz. Slike su tu, najbolja stvar ikad, kad se dobro namjesti, lepo rastvori zrnje i to je to, fakat nema smisla, bar po meni, opce gledati neke izrade mlinca, ovo cudo radi brzinom munje a podesi se tocno kako pase, ima na njuskalo oko 400kn kosta.

Naravno komentirajte i ovo s mlincem:-)
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
mali badem
Postovi: 3311
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pon sij 20, 2014 1:06 pm

a slika samljevenog ???

ako ljuske nisu ostale cjele , nemoraš opće pokazivati 8)

nije brzina mljevenja najbitnija :wink:

baš sam zločest , sorry :roll: :hmelj: :pivo3:

Avatar
johnny2211
Postovi: 362
Pridružen/a: čet lis 24, 2013 11:53 am
Lokacija: Varaždin

Post Postao/la johnny2211 » pon sij 20, 2014 1:11 pm

Evo, nije bas neka kvaliteta slike, ima ne otvorenih, ali jaaako malo, bas ih treba traziti.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
mali badem
Postovi: 3311
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pon sij 20, 2014 1:21 pm

hm , ovo mi izgleda da bi trebalo još jednom propustiti..

idealno bi bilo da ljuske ostanu cjele , zrno polomljeno zdrobljeno na nekoliko djelova , a maali postotak brašnastog je nizbježan .

izgleda da je bolje 2-3 puta nego jednom presitno . Ž

Avatar
johnny2211
Postovi: 362
Pridružen/a: čet lis 24, 2013 11:53 am
Lokacija: Varaždin

Post Postao/la johnny2211 » pon sij 20, 2014 1:23 pm

Slažem se, ali ovo sta si napisao je tocno sta se desilo, slika mozda nije najbolje slikana, pa se cini da je puno neotvorenih sto nije istina.

Avatar
Svarrogh
Postovi: 2411
Pridružen/a: pet lis 22, 2010 1:00 pm
Lokacija: Vukovar

Post Postao/la Svarrogh » pon sij 20, 2014 1:25 pm


Odgovori