Trazim, kupujem, molim, prosim, žicam :P

Trebate nesto? Pitajte....

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
jojorabbit
Postovi: 8
Pridružen/a: pet srp 30, 2010 10:30 am
Lokacija: 54km od Zg

Trazim, kupujem, molim, prosim, žicam :P

Post Postao/la jojorabbit » pon kol 02, 2010 1:36 pm

Pozdrav svima,
Vec dugo se informiram o homebrewingu pa tako nasao i vas te se odlučio okušati u tom zanimljivom pivopijskom hobiju.

Kupujem i sve ostalo navedeno materijal za nekih 40l pive pa tko ima neka se javim placam u gotovini :D, moze i na ček i poček (salim se) :P. Iz okolice zg sam.

Te gdje nabaviti/kupiti onu spiralu za hladenje pive da se ne mučim sa tonom leda oko lonca :P ili netko ima bolju ideju kako je ohladiti?


Hvala unaprijed.

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » pon kol 02, 2010 1:48 pm

Ja sam spiralu kupio od admina, ako ti se da možeš ju isam lako napraviti ali bakar baš i nije jeftin... Također, sve ostalo ima admin, samo je problem što je on trenutno s druge strane zemaljske kugle :D... mada, mogao bi ti i ja složiti za tih 40 lit. ali neznam kad cu prema ZG. Ako budem išao prije neg se admin vrati javim ti. Ili imaš neku shemu da prebacimo od Broda do tebe?

jojorabbit
Postovi: 8
Pridružen/a: pet srp 30, 2010 10:30 am
Lokacija: 54km od Zg

Post Postao/la jojorabbit » pon kol 02, 2010 2:18 pm

Ok hvala, mislim da se admin vraca oko 20.08.
Da prebacimo? Pojma nemam vlakom do broda mozda? Ali to je ipak 1-2 putovanja? Nije tako hitno do 20. cu se nekako strpliti :P.
Za spiralu cu pitati admina.

Još da pitam samo, što se tiće postotka alkohola u domacoj pivi, kako se to moze regulirati, citao sam negdje da se dodaje med? Koliki je otprilike postotak alkohola u domacoj pivi? Ili da to pitam na drugoj temu u podforumu možda će još koga zanimati?

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » pon kol 02, 2010 2:29 pm

Alkohol direktno ovisi o količini fermentabilnog šekera :) u sladovini tj, postotku ekstrakta. Pogledaj po forumu imaš sigurno negdje. Ja mjerim areometrom, može se i refrektometrom i joškoječim :D ugl. mjeriš početnu gustoću i poslje fermentacije završnu. tu : http://www.pivarstvo.info/izracun_pivo.xls ti je kaluklator koji računa koliko alkohola bi trebao dobiti

Avatar
ŠegrtMarko
Postovi: 203
Pridružen/a: sub lis 10, 2009 12:40 pm
Lokacija: Zagreb/Daruvar

Post Postao/la ŠegrtMarko » uto kol 03, 2010 10:22 pm

Sada je ljeto pa se ekipa razbježala, no ako si u Zg možemo sigurno skupiti dovoljno sastojaka za 40l pive. Preporučujemo ti za početak sladni ekstrak u ireks aromi, košta 315kn 15 kg, od toga možeš napraviti od 75-100 litara pive. Za hmelj se javi na pm pa se dogovorimo.

P.S. stavi si u profil gdje se nalaziš

jojorabbit
Postovi: 8
Pridružen/a: pet srp 30, 2010 10:30 am
Lokacija: 54km od Zg

Post Postao/la jojorabbit » sri kol 04, 2010 1:21 am

Da istina razbježali se primjetio sam svi se odmaraju jedino ja moram raditi
:cry:

:D :D

Ok stavljeno u profil.
Nisam tocno iz zg ali recimo dosta blizu zg, moze javim se na pm. Znaci po slad u ireks aromu, hmelj se s tobom dogovorim.
Jedino još kvasac ako imas i toga ili znaš gdje se moze kupiti?

P.S. Nabavio sam dosta knjiga sa receptima i dosta knjiga o homebrewingu postavim ih čim uhvatim više vremena.

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » sri kol 04, 2010 10:46 am

I ja sam u Zagrebu, ako Marko nema kvasca, imam ja.

Odgovori