beershop

... koje koristite i gdje ih nabaviti

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
grigor
Postovi: 106
Pridružen/a: ned stu 27, 2011 5:28 pm
Lokacija: Zagreb/Prelog

Post Postao/la grigor » čet ožu 01, 2012 3:52 pm

Ići ću drugi tjedan po robu pa ću ga pitati. Javim kaj je reko!

gollum
Postovi: 152
Pridružen/a: čet tra 28, 2011 5:26 pm
Lokacija: Rijeka

Post Postao/la gollum » pet ožu 02, 2012 1:12 pm

Jel rekao šta za trenutne narudžbe, misli li dolaziti do Rijeke?
Meni je rekao samo da bi sljedeci tjedan trebao dolaziti u Rijeku. Ja sam mislio sutra kuhat jer me nema cijeli sljedeci tjedan pa da ce meni poslat jucer za danas. Najbolje da ga nazoves jos danas da to sljedeci tjedan nebi bilo odmah u ponedjeljak pa da krene na put bez tvoje narudzbe.

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » pet ožu 02, 2012 1:48 pm

Ja sam jučer podigao svoju robu.Čekala me spakirana u vrećici,kak i ne bi nakon 10 dana natezanja.Uglavnom popričal sam malo s čovjekom i priznal je da je malo neorganiziran jel da ga je iznenadilo da će to sa sirovinama tak krenuti.Druga strana priče je da ga štopaju i dobavljači,pa na carini itd.I sam je svjestan da bi ljudi više kupovali kad bi otvoril dućan pa da ima na policama pakirano spec.sladove po kilu sa specifikacijama a ne da se mora čekati na ovo razvagivanje.Cilj mu je uskoro krenuti s tak nečim,bar u početku 2 dana tjedno.
Živi bili pa vidjeli.

Avatar
Matt
Postovi: 1330
Pridružen/a: sub vel 13, 2010 10:44 am
Lokacija: Samobor
Kontakt:

Post Postao/la Matt » čet ožu 22, 2012 11:51 am

Bio sam kod Pufa jučer (Beershop). Čini se da on radi Utorkom i Srijedom od 17.00 do 19.00.

I had success, pa probajte kupiti sastojci tada. Naručio sam dan prije toga i sve je bio spreman. Grejt!

Vidio sam Mile tamo također.
HOMEBREWING OD 1997
PIVSKI SUDAC OD 1999

http://www.hrvatskohomebrewprvenstvo.beer

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » čet tra 05, 2012 4:05 pm

Opet muke po Pufu.Nemrem vjerovati da opet imam iste probleme, peti put zaredom.Naručim u ponedjeljak i stavim napomenu da mi potvrdi jel mogu podići u srijedu u toliko i toliko sati i ništa.Ovo stvarno više nema smisla a nije mi baš blizu da odem tam na blef pa da poljubim vrata.Očito ljudi koji dobiju sve drugi dan nakon naruđbe imaju puno sreće ili ne znam kaj bi rekel pametnog više.

Avatar
Mogwai
Postovi: 542
Pridružen/a: sub sij 21, 2012 3:41 pm
Lokacija: Sveta Nedelja/Samobor

Post Postao/la Mogwai » čet tra 05, 2012 10:30 pm

Evo ja sam pokupio svoju naruđbu u utorak u 5 popodne.
Naručio sam dan prije (ponedeljak) poukušao ga zvati i nije se javio.
Zvao u utorak i sve dogovorio.
Po meni obavezno ga moraš zvati i tako dogovoriti.
Zadnjih 3 puta nisam imao problema i po meni on se popravio ili ja imam fakat puuno sreće.

chuck boris
Postovi: 28
Pridružen/a: sub stu 06, 2010 10:42 pm
Lokacija: Rijeka/Knin

Post Postao/la chuck boris » čet tra 05, 2012 10:53 pm

i po meni je savjet obavezno ga nazvati. prošli put sam poslao narudžubi i nije mi ništa odgovorio. za 10ak dana pošaljem mail i ništa. onda sam ga nazvao, rekao mu broj narudžbe i on je nešto kucao po kompu i rekao "zašto ja to nisam poslao, sve imam" :D u glavnom, sutra dan stigla potvrda, uplatio i dobio sve za par dana. popravlja se

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » čet tra 05, 2012 11:36 pm

Ma takav način nije ni amaterski,čak nije više ni smiješno.Ispada da čovjek ne gleda narudžbe na mail dok ga ne nazoveš.Ostatak mišljenja ću zadržati za sebe.

Avatar
Mogwai
Postovi: 542
Pridružen/a: sub sij 21, 2012 3:41 pm
Lokacija: Sveta Nedelja/Samobor

Post Postao/la Mogwai » pet tra 06, 2012 8:30 am

petro je napisao/la:Ma takav način nije ni amaterski,čak nije više ni smiješno.Ispada da čovjek ne gleda narudžbe na mail dok ga ne nazoveš.Ostatak mišljenja ću zadržati za sebe.
Imaš pravo, samo što mi za sada nemamo izbora, ubiti imamo ali svaki drugi izbor je skuplji i kompliciraniji.
Dok netko drugi ne otvori internet trgovinu sa stvarima moramo s njime poslovati.

Avatar
vili23
Postovi: 231
Pridružen/a: uto ožu 06, 2012 12:52 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la vili23 » pet tra 06, 2012 8:35 am

ja kad sam naručio sa rješio isti dan, naručio ujutro, nazvao popodne i pokupio navečer, valjda sreća kaj je baš došao sa neke dostave a ja bio drugim poslom na trešnjevci.
vidio sam i da ima hrpu narudžbi isprintanih i kopao je dok nije našao moju

Avatar
Deda Mile
Postovi: 364
Pridružen/a: uto sij 12, 2010 7:05 pm
Lokacija: zagreb;dabanićeva ul.

Nabavka sirovina kod Puffa

Post Postao/la Deda Mile » pet tra 06, 2012 9:22 pm

Kad čitam o vašim iskustvima sa g. Puffom i kad to usporedim sa mojim iskustvima, kao da se ne radi o istoj osobi.
Ja sam do sada kod njega kupovao četiri puta, svaki put sam prvo nazvao, da provjerim dali ima ono što mi treba (uvijek je imao), poslije toga sam otišao do njega (isti dan - nakon sat dva) i to kupio. Kod toga sam proveo kod njega oko sat, pričali smo o pivama. Jednom sam popio pivu koju mi nije htio naplatiti, a jednom mi je dao nekoliko piva da odnesem doma za probu. Prema njemu taj posao sa nama baš i nije isplativ. Ja mu vjerujem, jer kad sam pobrojao moje kupovine ( mada uvijek kupujem slad na vreče) i hmelj po 1 kg, nisam baš nekakva mušterija. Takovih kupaca kao ja bi trebalo biti bar tisuću, a mislim da nas nema stotinu. I mada ima največi izbor piva (takav izbor kakav on ima nisam nigdje vidio) izgleda mi da mu baš i ne ide promet. On kaže da bi morao prodavati Žuju da popravi promet, a to mu se ne uklapa u koncepciju. Sve u svemu ipak smo malo tržište i bojim se da još dugo neće biti drugih trgovaca, i da se situacija neće popraviti.
Na kraju krajeva dali je netko od naših forumaša došao na ideju da otvori trgovinu za homebruwere.
HOMEBREWING OD 1996.
Puno pozdravlja i veselja uz domaće pivo

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » sub tra 07, 2012 8:11 am

Baš zbog toga gospon Mile kaj mu ne ide i nije mu isplativo,da mu je sila,trgal bi se za svaku kunu i bio bi ažuran,čital bi narudžbe na mail-u,kratko rečeno,u ovim kriznim vremenima radil bi uz veliku dozu profesionalnosti da zaradi i to malo kaj mu kupimo.Meni je muka kad mi sfali sirovina pa se moram njemu obratiti.

Avatar
Artanis
Postovi: 631
Pridružen/a: pet ruj 16, 2011 10:14 pm
Lokacija: Požega

Post Postao/la Artanis » sub tra 07, 2012 10:49 am

Mislim da je sve stvar u neznanju naših građana.

Prvo, što se tiče izbora piva kod pufa, vidim da ima dosta široku paletu piva. Sigurno bi se mnogi prebacili sa žuje na neka fina češka piva koja bi vjerojatno bila i jeftinija kad bi puf mogao prodati veće količine. Npr. imaš feštu i naručiš par gajbi piva, mislim da i dostava ne bi trebala biti problem. Al ljudi ko ljudi, il ne znaju da ta piva postoje za kupiti ili ne žele eksperimentirati sa ocjenom gostiju o pivu pa se drže standardne žuje.

Drugo, što se tiče sirovina i općenito kuhanja piva. Koliko ljudi su vas čudom gledali kad ste rekli da pravite svoje domaće pivo. Valjda nisu ni u snu razmišljali da se pivo može napraviti i kod kuće a ne samo u pivovari. Znači opet neznanje. Siguran sam kad bi svi znali to, mnogi bi se okušali u proizvodnji domaćeg piva. Pa makar i neki odustali. Ali znam da Hrvati vole pivo tako da bi se ipak stvorila veća baza homebrewera. Pogledajte samo koliko ljudi za sebe pravi kod kuće vino i rakiju. A za vino ipak treba više truda, bar što se tiče uzgoja vinove loze (druga priča ako se samo kupi grožđe).

Ja sam se igrom slučaja zainteresirao za probavanje što više vrsta kupovnih piva i počeo skupljati boce. I tako naišao na forum.hr temu "koje pivo je najbolje". Tamo su neki rekli da je najbolje domaće pivo i uputili na ovaj forum. Ostalo je povijest, što bi se reklo :)

Eto, volio bih kad bi svima preporučili da kuhaju svoje pivo, jer ako smo mi nekako uspjeli unatoč svim preprekama mogu i oni. Mislim da bi svi imali indirektne koristi od sve više majstora pivara.

I da zaključim, znači, stvar je u marketingu. Zagrebačka i ostale pivovare ulažu velika sredstva kako bi održale i povećale broj svojih pivopija. A beershop tomu ne može konkurirati. Jedino mi domaći pivari i oni koji piju naše pivo možemo usmenom predajom širiti našu našu malu zajednicu.

Hvala svima na slušanju

:)
:indianabeer:

Avatar
Artanis
Postovi: 631
Pridružen/a: pet ruj 16, 2011 10:14 pm
Lokacija: Požega

Post Postao/la Artanis » sub tra 07, 2012 11:02 am

Još samo da dodam što sam zaboravio reći.

Je li moguće da u Požegi i našoj županiji samo ja i mali miha pravimo domaće pivo? S tim da sam ja tek početnik.
Ne znam, možda netko i kuha pivo a da nije na ovom forumu. Ali sumnjam, jer budući da se o pivarstvu općenito malo zna, vjerojatno bi onaj tko treba informacije nabasao na ovaj forum.

Imamo sladaru u NG koja nije daleko. A kvasac i hmelj se naruči preko neta. Skupi se nešto opreme za kuhanje i to je to. Sve ostale informacije su na ovom forumu od dobrih ljudi.

Avatar
lanko
Postovi: 320
Pridružen/a: ned stu 21, 2010 12:35 pm
Lokacija: Slavonija

Post Postao/la lanko » sub tra 07, 2012 11:07 am

Do sada sam imao sasvim OK iskustva sa Pufom. Bar u razumnim očekivanjima.

Slažem se i sa Perom i sa Artanisom. Oba su u pravu. Premalo nas je da bi se tu nekakav biznis napravio. Na ni za "režije" :)

Moramo i mi imati razumjevanja, a ne naručivati 3 dana pred kuhanje.
Damo čovjeku više vremena, naručimo i malo zaliha i stvar radi.

Odgovori