Pitanje u vezi Notingham kvasca

... koje koristite i gdje ih nabaviti

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » sri srp 06, 2011 11:36 pm

Još jedno jako pametno pitanje o ovom kvascu. Kuham iz ekstrakta pa prema onome što sam pročitao sa 1,5 kg na 10 litara trebao bih dobiti OG oko 1,050. E sad, ako bih slučajno pretjerao ( radi hlapljenja kod kuhanja itd) procitao sam kod Amerikanaca još jedan zabrinjavajući podatak. Kako sam pročitao kod svih vas uvijek navodite paketić kvasca na toliko i toliko wortam, dok Amerikanci spominju da bi se kod OG 1.070 već trebalo koristiti dva paketića kvasca ( uopće ne spominju količine worta). Nadam se da necu toliko pretjerati ali me ipak malo zabrinulo. :roll:
Volim ih zahmeljene.

Avatar
frici
Postovi: 756
Pridružen/a: čet sij 20, 2011 9:28 am
Lokacija: baranja

Post Postao/la frici » čet srp 07, 2011 5:57 am

Jedno pakovanje kvasca od 11,5g a meni je isto tako i od 7g već bilo dovoljno za 40-50 litara piva,mada na pakovanjima piše da je ista ta količina preporučena za 20 litara.Ja nikad ne stavljam više od jednog pakovanja.
frici

Avatar
Deda Mile
Postovi: 364
Pridružen/a: uto sij 12, 2010 7:05 pm
Lokacija: zagreb;dabanićeva ul.

Post Postao/la Deda Mile » čet srp 07, 2011 7:48 am

OLD je napisao/la:Pročitao sam link i hvala
Još jedno pitanje o ovom kvascu. Kažu da on često završi fermentaciju nakon četiri ili pet dana. Planiram to ostaviti u svojoj grabici oko tri tjedna jer odoh na more pa me zanima jeli to previše. Što se može dogoditi ako ostane puno duže nakon završene fermentacije. :?:
:wink:
Može ti se pokvariti ili pretvoriti u ocat.
HOMEBREWING OD 1996.
Puno pozdravlja i veselja uz domaće pivo

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » čet srp 07, 2011 9:45 am

Onda je izgleda bolje odgoditi kuhanje nego dobiti ocat. :cry: Baš sam se veselio flaširanju oko 01.08. i hladnoj pivici na Veliku Gospu.
Volim ih zahmeljene.

Avatar
zeljko
Postovi: 1329
Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la zeljko » čet srp 07, 2011 10:15 am

mile je napisao/la:Može ti se pokvariti ili pretvoriti u ocat.
Mislim da je bitno spomenuti da se može pokvariti, ali ne i nužno da će se pokvariti. Neki dan sam flaširao pivo koje je bilo na prvom vrenju od 15.5. (znači skoro 2 mjeseca) i nije se pokvarilo.
Muškarac bez brkova je kao pivo bez alkohola.

Odgovori