Brtve za Ball lock keg

Trebate nesto? Pitajte....

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
Jurgen Windcaller
Postovi: 16
Pridružen/a: pet ruj 27, 2013 1:49 pm
Lokacija: Zagreb

Brtve za Ball lock keg

Post Postao/la Jurgen Windcaller » sri svi 10, 2017 8:59 pm

Nedavno sam kupio svoj prvi keg, s namjerom da svoje pivo točim na ovogodišnjem natjecanju. Ali zamjenio bih brtve jer one koje su dosle s kegom izgledaju ostarijele.
neke sam naručio s Ebay-a, ali izgleda da neće doći na vrijeme do roka prijave kegova je ostalo jos 5 dana.

ima li tko viška ili zna gdje se mogu brzo nabaviti?

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » čet svi 11, 2017 12:41 am

:hmelj: brza i praktična provjera kegovih brtvi je da zakuhaš cca 2l vode. takvu kipuču uliješ u keg . začepiš njegovim poklopcom i žustro i žestoko, ne znam jesam li rekao žestoko i silovito, primiš za ručku i gore- dole treseš keg dok ne pocrvenite ti ili on. tlak nekome raste ! ako puštaju brtve na kegu to će se čuti.. stisni s nečim ventiliće na priključcima pa ih isperi . ako ne pušta , dovrši pranje po propisu pa ga natoči....gaziraj..
prijavi keg pa ga prijateljima istoči


:hmelj: :pivo3:

Avatar
Jurgen Windcaller
Postovi: 16
Pridružen/a: pet ruj 27, 2013 1:49 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Jurgen Windcaller » čet svi 11, 2017 3:11 pm

Hvala na savjetu Bademe,

brtve drže tlak sasvim solidno, to sam potvrdio kad sam keg prao oxijem. Ono oko čega sam zabrinut jest da brtve nisu poprimile neke okuse/mirise koje ne bih točio niti najgorem neprijatelju, a kamoli kolegama pivarima.

Pretjerujem li? Kolike su šanse da se to dogodi? Negdje sam pročitao da miris pepsi/cole uđe u gumu i da se moraju mjenjati brtve ako se želi izbjeći isti u pivu.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » čet svi 11, 2017 4:34 pm

mislim da pretjeruješ ali ako ih hočeš mjenjati pitaj u "Gumet" - Juranić- Tratinska - preko puta Elektronic shopa . uzmi sve uzorke , priključak i poklopac, nek sam mjeri .

Ž

dodo777
Postovi: 3
Pridružen/a: sri stu 08, 2017 10:27 am

Re: Brtve za Ball lock keg

Post Postao/la dodo777 » čet stu 09, 2017 8:06 am

Sve gumene brtve za pivarstvo, vinarstvo, ostalu prehrambenu industriju ti ima na 98 70 77 70 u Zagrebu.

Odgovori