Email lonac 50l.

Trebate nesto? Pitajte....

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » čet vel 02, 2017 10:44 am

Imam vprašanje. Pošto je poklopec za taj lonec ? :D
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
Vjeko
Postovi: 808
Pridružen/a: ned svi 31, 2015 9:37 pm
Lokacija: Zg<->Pž

Post Postao/la Vjeko » čet vel 02, 2017 11:36 am

ščegetavčeka mu, že je res v ceni!

Avatar
lijepimisko
Postovi: 181
Pridružen/a: uto kol 23, 2016 10:35 am
Lokacija: Senj
Kontakt:

Post Postao/la lijepimisko » čet vel 02, 2017 1:32 pm

Mišo, ponavljam link na staru raspravu pa vidi tamo što piše. Ja sam odustao jer su mi na stranim forumima rekli da je dno pretanko za plin ili drva, Timi na njemu kuha i kaže da je dobar. To su isti ti lonci kao u Sloveniji, naručeni za manje iz Njemačke, samo im trebaš poslat upit s tim što te zanima, oni vrate ponudu s poštarinom:

http://www.pivarstvo.info/forum/viewtopic.php?t=5674

(mislim da je tu i poklopac).

Emajlirane lonce ravnih stranica i dublje, 30 - ak litara sam inače gledao baš u šumoopskrbi (u Zg - u kod Ministarstva znanosti), ne znam otkud ti informacija da nemaju.

AnGar
Postovi: 195
Pridružen/a: čet vel 02, 2012 4:40 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la AnGar » čet vel 02, 2017 5:42 pm

lijepimisko je napisao/la:Mišo, ponavljam link na staru raspravu pa vidi tamo što piše. Ja sam odustao jer su mi na stranim forumima rekli da je dno pretanko za plin ili drva, Timi na njemu kuha i kaže da je dobar. To su isti ti lonci kao u Sloveniji, naručeni za manje iz Njemačke, samo im trebaš poslat upit s tim što te zanima, oni vrate ponudu s poštarinom:

http://www.pivarstvo.info/forum/viewtopic.php?t=5674

(mislim da je tu i poklopac).

Emajlirane lonce ravnih stranica i dublje, 30 - ak litara sam inače gledao baš u šumoopskrbi (u Zg - u kod Ministarstva znanosti), ne znam otkud ti informacija da nemaju.
pa cemu sluze ti lonci ako ih nemozes staviti na otvoreni plamen?!
nije pivo krivo sto se popilo,
krivi su ljudi sto ih je opilo!

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » čet vel 02, 2017 5:50 pm

AnGar je napisao/la:
lijepimisko je napisao/la:Mišo, ponavljam link na staru raspravu pa vidi tamo što piše. Ja sam odustao jer su mi na stranim forumima rekli da je dno pretanko za plin ili drva, Timi na njemu kuha i kaže da je dobar. To su isti ti lonci kao u Sloveniji, naručeni za manje iz Njemačke, samo im trebaš poslat upit s tim što te zanima, oni vrate ponudu s poštarinom:

http://www.pivarstvo.info/forum/viewtopic.php?t=5674

(mislim da je tu i poklopac).

Emajlirane lonce ravnih stranica i dublje, 30 - ak litara sam inače gledao baš u šumoopskrbi (u Zg - u kod Ministarstva znanosti), ne znam otkud ti informacija da nemaju.


pa cemu sluze ti lonci ako ih nemozes staviti na otvoreni plamen?!


Možeš inače ali ako na stranim forumima piše da ne možeš onda ne možeš ,
makar Timi skuhao i na uglju / žari. :wink:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
lijepimisko
Postovi: 181
Pridružen/a: uto kol 23, 2016 10:35 am
Lokacija: Senj
Kontakt:

Post Postao/la lijepimisko » čet vel 02, 2017 6:24 pm

Ja sam čitao kad sam počinjao da se kod lonaca koji nemaju podebljano dno ono iskrivi na otvorenom plamenu, da se kod bačvi to generalno ne događa radi zaobljenog dna i na kraju prema savjetima s oba foruma kupio bačvu s grijačem jer mi se nije dalo eksperimentirat za te novce, Timijev post je objavljen tek nakon toga (nedavno)

Informaciju o debljini dna sam dobio s istog foruma

Avatar
mbed
Postovi: 259
Pridružen/a: pet lip 10, 2011 2:16 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci

Post Postao/la mbed » čet vel 02, 2017 6:53 pm

Te lonce iz njemačke koristim već više od godinu dana na plinu (tamburi) i to 3 komada. Lonci su iz jednog lima, znaci nemaju debelo mesnato dno. Što se tiće iskrivljenja, meni se dogodilo samo na jednom i to mojom greškom. Upalio sam plin na prazan lonac i onda nasuo vodu hladnu, i naravno da se malo izoblicilo, ali govorimo o zanemarivom. i to samo na dijelu gdje su noge od tambure. Drugi lonac na drugoj tamburi je isti kao i prvog dana. Ako nekog zanimaju slike, šaljem sutra

AnGar
Postovi: 195
Pridružen/a: čet vel 02, 2012 4:40 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la AnGar » čet vel 02, 2017 9:03 pm

mbed je napisao/la:Te lonce iz njemačke koristim već više od godinu dana na plinu (tamburi) i to 3 komada. Lonci su iz jednog lima, znaci nemaju debelo mesnato dno. Što se tiće iskrivljenja, meni se dogodilo samo na jednom i to mojom greškom. Upalio sam plin na prazan lonac i onda nasuo vodu hladnu, i naravno da se malo izoblicilo, ali govorimo o zanemarivom. i to samo na dijelu gdje su noge od tambure. Drugi lonac na drugoj tamburi je isti kao i prvog dana. Ako nekog zanimaju slike, šaljem sutra
Naravno da je proizvođač "testirao" proizvod prije nego ga ide prodati jer nije ni njemu u interesu da radi loš imidž sebi... Ali svakome se može dogoditi da upali prazan lonac i onda kad se zagrije ubaci hladnu vodu i bum... Pizdarija!
Ali načelno (ako lonac nije prazan) se ne krivi jer to znači da nije funkcionalan.
Očito se na tom stranom forumu više ljudi sjebalo pa onda je takav lonac na lošem glasu. :cry:
nije pivo krivo sto se popilo,
krivi su ljudi sto ih je opilo!

Avatar
lijepimisko
Postovi: 181
Pridružen/a: uto kol 23, 2016 10:35 am
Lokacija: Senj
Kontakt:

Post Postao/la lijepimisko » čet vel 02, 2017 10:22 pm

Glavno da čovjek skonta da je najlakše koristit dudlu za prelijevanje, na kraju priče lonac ko lonac

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » pon vel 06, 2017 7:14 pm

lijepimisko je napisao/la:Glavno da čovjek skonta da je najlakše koristit dudlu za prelijevanje



HE HHEH HE HE HE HE
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
mišo
Postovi: 237
Pridružen/a: pet pro 28, 2012 5:51 pm
Lokacija: brdovec

Post Postao/la mišo » ned vel 19, 2017 4:11 pm

Ma nist, odustao sam zahvaljujuči strunkyu sto mi je propustio bacvicu tako da sam odustao od lonca i nebudem na peci kuhao nego grijacem

Odgovori