Rabljena oprema !

Trebate nesto? Pitajte....

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » uto ruj 24, 2013 3:28 pm

Nisu problem pitanja nego ona recenica "tko ce sve to citat" . Sve vec o kuhanju u plastici pise na forumu. Nekoliko puta

Avatar
Saša
Postovi: 532
Pridružen/a: uto ožu 20, 2012 1:13 pm
Lokacija: Zagreb, Špansko

Post Postao/la Saša » uto ruj 24, 2013 3:53 pm

Taj čiler sam uspjeo skemijat i to ću dat napraviti ( našao sam osobu koja bi to znala napraviti ) . Skužio sam pipa olakšava pravljenje pive no u startu me inox sa pipom za razliku od emajliranog lonca bez pipe ispadne dosta velika razlika. Pazit ću prilikom pretakanja i sigurno će ispast sve dobro. Zato sam i otvorio ovu temu da vidim jel ima već netko kakve lošije lonce i opremu sa kojom je startao pa da mu smeta ili ju ne misli više koristiti jer je unaprijedio svoje kuhanje.

Što se tiče potponog čilera netko mi je rekao u subotu da ne potapljam čiler nego da pumpam pivo u čiler te da napravim još jedan koji će biti uz ovaj sa pivom u koji bi puštao vodu. Došao sam do zaključka da je to odlična stvar jer ovak moraš ostaviti mjesta u loncu za potapljanje čilera. Jel zna netko što o tome.

bdw. Hvala na odgovorima!

Avatar
mišo
Postovi: 237
Pridružen/a: pet pro 28, 2012 5:51 pm
Lokacija: brdovec

Post Postao/la mišo » uto ruj 24, 2013 4:01 pm

buky1 je napisao/la:Nisu problem pitanja nego ona recenica "tko ce sve to citat" . Sve vec o kuhanju u plastici pise na forumu. Nekoliko puta
stvar je u tome sto mi nikad nebi palo napamet da to plastika moze izdrzat a kamoli da bi se sjetio da to negdje i pise. A i lakse je neke stvari shvatit kad ti neko objasni nego kad procitas.pogotovo za pocetnika Ovaj slucaj sa plastikom je jednostavan i za procitat ali kazem da mi je to bilo nelogicno.

Ispricavam se opet.

Avatar
Pivdzija
Postovi: 36
Pridružen/a: pet kol 02, 2013 5:45 pm
Lokacija: Mostar, BiH

Post Postao/la Pivdzija » uto ruj 24, 2013 4:07 pm

mišo je napisao/la:Od sad vise nemam nikakvog pitanja i jos jednom se ispricavam.
možda sam u krivu, ali ovo mi zvuči kao da si se malo uvrijedio...

mislim da nikome nije problem odgovoriti na pitanja, ali ako se jedno pitanje ponavlja 100 puta malo dosadi tupiti isto. moja preporuka (i sam radim tako), kada ti nešto nije jasno, ili imaš nekih pitanja, prvo pretraži forum (ima i search opcija), pa ako ne uspiješ naći odgovor ili ako nije dovoljno jasno objašnjeno onda upitaš. tako će svima biti dobro, tebi jer ćeš dobiti odgovore na sva pitanja koja te zanimaju, a ostalima jer neće morati 100 puta pisati istu stvar, a i forum će biti pregledniji.

glupo je što ja nešto pišem i "zavodim neki red" jer sam i sam novi što na forumu, što u homebrewingu, ali morao sam :)

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » uto ruj 24, 2013 4:49 pm

Saša je napisao/la:Što se tiče potponog čilera netko mi je rekao u subotu da ne potapljam čiler nego da pumpam pivo u čiler te da napravim još jedan koji će biti uz ovaj sa pivom u koji bi puštao vodu. Došao sam do zaključka da je to odlična stvar jer ovak moraš ostaviti mjesta u loncu za potapljanje čilera. Jel zna netko što o tome.
bdw. Hvala na odgovorima!
Vjerojatno su pričali o counter flow chilleru, odnosno cijev unutar cijevi no to je dosta komplicirano za početak (već se spominje pumpanje i pumpa a nemaš pipe... bla bla bla, komplikacija). Običan potopni će odraditi dovoljno dobar posao i imaš manje šanse da se nešto zezne prvih par kuhanja... kasnije lako složiš counter flow...

Avatar
Saša
Postovi: 532
Pridružen/a: uto ožu 20, 2012 1:13 pm
Lokacija: Zagreb, Špansko

Post Postao/la Saša » uto ruj 24, 2013 4:59 pm

Ma da jasno si ti to meni objasnio. Slažem se i ja netreba prekomplicirat u startu. Samo treba posložit cijelu priču i krenuti.

Nešto sam si računao i u startu mi treba 2000 kn za opremu i to da kupim apsolutno sve što mi treba. Što ne smaram previše!!!

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » uto ruj 24, 2013 5:06 pm

možda si u pravu a možda i ne :) daj vremena jer stvari stvarno moraju sjesti na svoje mjesto da skužiš što je najbolje za tebe...
ja imam jednu RIMS cijev na prodaju i stalak za bačvu sa nosačem te cijevi...

Avatar
Saša
Postovi: 532
Pridružen/a: uto ožu 20, 2012 1:13 pm
Lokacija: Zagreb, Špansko

Post Postao/la Saša » uto ruj 24, 2013 5:27 pm

Uh još neznam kaj bi sa tim RIMS - om i nosačem i ostalim. To mi je prenapredno trenutno vidim malo primitivnije kuhanje pive tj. jednoastavnije.

Odgovori