Ciscenje boca i posuda

Trebate nesto? Pitajte....

Moderator/ica: Poljo

slawoner

Post Postao/la slawoner » ned kol 05, 2012 9:23 pm

Hajde da se i ja napravim pametan posto sam medicinske struke...Dakle sva ova sredstva su za DEZINFEKCIJU, ne sterilizaciju-sterilizacija ubija sve poslije sterilizacije ne ostaje nista! a dezinfekcija samo znatno smanjuje broj mikroorganizama...E a STERILIZIRATI boce ili staklene(manje) fermentore mozete na slijedeci način - poslagat u pećnicu 120 stupnjeva na pola sata - to vam je tipična kirurška STERILIZACIJA za instrumente kojima se otvaraju ljudi 8) , dakle slobodno boce oprat običnom vodom i bubnut u rernu kako sam rekao i ne trebaju ti nikakva kemijska sredstva koja ces MOŽDA dobro isprati, a MOŽDA i nećeš (posebno vazi za varikinu)

babangida

Post Postao/la babangida » ned kol 05, 2012 10:05 pm

Odlicna ideja! Samo kako plastici, gumi, kozi, kurcu, tako i bocama vrijeme ide. Hoce li se slucajno boce "izmjeniti" ili "oslabiti" te pucati prilikom visoke ili ikakve karbonizacije?
Dvije litre na dan, doktor iz kuce van!!

slawoner

Post Postao/la slawoner » ned kol 05, 2012 10:11 pm

ako ove babe iz bolnice na taj način godinama steriliziraju teglice za zimnicu, mislim da ni s bocama nebi trebalo biti problema...samo naravno NIKAKVO naglo hlađenje poslije sterilizacije jer logika mi kaze da bi takvim tretmanom 'mogle pucat ko staklo' :lol:

Odgovori