Ječam - gdje kupiti

Trebate nesto? Pitajte....

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
BanjoBrewer
Postovi: 463
Pridružen/a: sri pro 15, 2010 11:03 am
Lokacija: Zaprešić

Ječam - gdje kupiti

Post Postao/la BanjoBrewer » pet sij 21, 2011 10:55 am

Vidim da ima vas junaka ovdje koji sami radite slad, pa me zanima gdje kupujete pivski ječam? Meni u principu treba samo par kila koje ću pržit za dodavati u stouteve.

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » pet sij 21, 2011 11:06 am

Ja sam jednom kupio u Slavonija Sladu, mislim da je bilo po 1-2 kg. Iako su napomenuli da ne prodaju ječam, nakon dosta nagovaranja prodali su...

Zvonko
Postovi: 18
Pridružen/a: uto pro 21, 2010 1:43 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Ječam - gdje kupiti

Post Postao/la Zvonko » čet sij 27, 2011 10:35 pm

BanjoBrewer je napisao/la:Vidim da ima vas junaka ovdje koji sami radite slad, pa me zanima gdje kupujete pivski ječam? Meni u principu treba samo par kila koje ću pržit za dodavati u stouteve.
Ja sam kupio u bio bio dućanu. Vjerojatno nije onaj pravi dvoredni ali meni je većina zaklijala. Dio sam tostirao na 120 oC a dio direktno bez sušenja samljeo i ukomljavao. Također sam u bio bio dućanu našao ječmeni slad - tekući (kao med) ali dosta je skupo (900g = 60kn). I to sam strovalio nakon ukomljavanja pri kuhanju. Kakva će bit piva vidjet ćemo. Fino je odvrela 15 dana s kvascem iz Hoegardena. Sad sam pretočio u boce i čekam.

AnteKnj
Postovi: 234
Pridružen/a: uto sij 13, 2009 7:31 pm
Lokacija: Beerland

Re: Ječam - gdje kupiti

Post Postao/la AnteKnj » pet sij 28, 2011 7:12 am

BanjoBrewer je napisao/la:Vidim da ima vas junaka ovdje koji sami radite slad, pa me zanima gdje kupujete pivski ječam? Meni u principu treba samo par kila koje ću pržit za dodavati u stouteve.
Na selu, gdje ga i uzgajaju. Preko oglasnika, naprimjer. Ili usmenom predajom, nađeš proizvođača tipa : "Eee, znam ja jednoga koji uzgaja ječam..." pa za mjesec dana saznaš broj telefona i dogovoriš trgovinu, ili obiđeš lokalne placeve (tržnice stokom i žitom)i tamo nađeš ječma. Prije devet-deset godina na placu su prodavali samo šestredni ječam, dvorednog nisi mogao naći ni za lijek. Od prije par parova godina svi su se okrenuli na dvoredni, ali ne gnoje svi kako treba, pa ne izraste svakome "beli i debeli", ali ga se nađe. No ovih dana je valjda prodano do zaliha do iduće žetve, pa se treba strpit' do linja kad će ga opet bit'. Uglavnom u Bjelovarsko-bilogorskoj, Sisačko-moslavačkoj županiji, oko Lipika i Nove gradiške...
Lijenost, politika i nasilje čovjekovi su najveći neprijatelji!
Čovjek bi trebao čovjeku biti bolji nego brat bratu!

Avatar
BanjoBrewer
Postovi: 463
Pridružen/a: sri pro 15, 2010 11:03 am
Lokacija: Zaprešić

Post Postao/la BanjoBrewer » pet sij 28, 2011 8:53 am

Hvala na odgovorima!

AnteKnj
Postovi: 234
Pridružen/a: uto sij 13, 2009 7:31 pm
Lokacija: Beerland

Post Postao/la AnteKnj » pet sij 28, 2011 9:57 am

BanjoBrewer je napisao/la:Hvala na odgovorima!
Ne morate zahvaljivat', tu smo da si pomognemo.
Lijenost, politika i nasilje čovjekovi su najveći neprijatelji!
Čovjek bi trebao čovjeku biti bolji nego brat bratu!

Avatar
Pajdo
Postovi: 454
Pridružen/a: pon pro 07, 2009 1:58 am
Lokacija: zg

Post Postao/la Pajdo » pet sij 28, 2011 7:44 pm

vidim da ima sve više interesenata a još nema odgovora "javi se Imbri Grabariću na 09..." pa kad sljedeći put idem u Đurđevac baš ću se raspitati. Al ko što kaže AnteKnj za ovu godinu vjerojatno je prodan.

jesi pitao ovdje http://0.mk/b7a4 ?

AnteKnj
Postovi: 234
Pridružen/a: uto sij 13, 2009 7:31 pm
Lokacija: Beerland

Post Postao/la AnteKnj » pet sij 28, 2011 10:03 pm

Je Presvetli još živ?
Lijenost, politika i nasilje čovjekovi su najveći neprijatelji!
Čovjek bi trebao čovjeku biti bolji nego brat bratu!

Odgovori