Safbrew S-33

Trebate nesto? Pitajte....

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
strunki
Postovi: 81
Pridružen/a: sri lip 16, 2010 9:18 pm
Lokacija: Zaprešić

Safbrew S-33

Post Postao/la strunki » sri pro 22, 2010 11:16 pm

Pozdrav pivari,

Jel ima netko Safbrew S-33 ili nekog drugog kvasca za trapist??

Nudim u zamjenu: keš / auroru / munton's ale kvasac...

Ponude na PM
Hvala :)
Kad zagorca pitaš kaj mu je kljet, mam ti bu rekel to celi je svet...

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » čet pro 23, 2010 8:01 am

Daj pukni recept za Trapist.
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
Alivio
Postovi: 1071
Pridružen/a: sub lip 05, 2010 11:53 am
Lokacija: SB

Post Postao/la Alivio » čet pro 23, 2010 7:09 pm

Trapist ide ovako ,5L mlijeka se zamješa sa s-33 pa se nakon fermentacije procijedi i stavi u kalupe ....nakon sušenja i dozrijevanja se pušta miš koji napravi rupe u gotovom proizvodu ......jbg. ....greška ....ovo je recept za sir a ne za pivo ....ili sam nešta pomješao .....opet vidim bijele miševe ............

Avatar
strunki
Postovi: 81
Pridružen/a: sri lip 16, 2010 9:18 pm
Lokacija: Zaprešić

Post Postao/la strunki » čet pro 23, 2010 9:03 pm

Našao sam ovdje na forumu neki recept, mislim da je buky radio po njemu, pa ću probat nešto slično skuhat.
Kad zagorca pitaš kaj mu je kljet, mam ti bu rekel to celi je svet...

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » pet pro 24, 2010 8:29 am

strunki je napisao/la:Našao sam ovdje na forumu neki recept, mislim da je buky radio po njemu, pa ću probat nešto slično skuhat.


Taj sam recept dobio od jux-a i po originalu je bio t-54 kvasac

Kod: Označi sve

Ako si ikad probao leffe bruin onda ces vidit specificnost ,medjutim kvasac mora bit za ovakovo pivo.Ja sam ovo pivo radia sa t-58 kvascem i bilo je dobro pivo.Ja imam doma saftbrew s33, on je dosto manje upadan kvasac nego t-58,ali isto je za ovu vrstu pive.Nisam radio sanjim ali tako sam procitao.

Recept je sljedeci:

5kg pilsen slada
260 grama crystal slada
500 grama candi secer( ovaj secer se radi tako da za 500grama secera,ja sam koristio smedi ne rafinirani.:
Izvagas 500grama secera,stavis u posudu za kuhat,zatim dodas vode dovlojno da napravis gušci sirup.Zatim dodaj 2/3 cajne zlice limunovog soka.Dovedi do vrenja,i drzi temperaturu izmedju 127-135 C.Kako voda hlapi tako ce temperatura rast,i zato svako malo dodas zlicu vode.Vidit ces da se boja mijenja od svijetlih boja prema dubokoj crvenoj itd.Kad vidis boju koja ti odgovara pusti da temperatura dodje do 150 C
Kad dodje do 150C iskljuci vatru i istresi smjesu na papir za pecenje ili neku foliju da ti se nezaljepi secer kad se stvrdne.Onda u frizider sa njim ili u lonac skupa sa sladovinom.

Ovo pivo mi je imalo 6.5% alkohola otprilike. 


ako ti treba t-54, ja cu imati taloga, druga reprodukcija u ponedjeljak ili utorak pretacem a 29 ili 30 sam u ZG

Avatar
lanko
Postovi: 320
Pridružen/a: ned stu 21, 2010 12:35 pm
Lokacija: Slavonija

Post Postao/la lanko » pet pro 31, 2010 12:08 am

Imam ja S-33, talog, prva reprodukcija.
Reci kako, pa da ti pošaljem.

BTW- Buky- kvasac je fino odradio 50tak l :) thnx!
Na moju žalost polako je palo na 40l, a ni sam ne znam kako?! :)
Kako bi moj djed rekao: bure popilo, hm, ovdje su valjda staklenke krive, i one "piju". :idea:

Avatar
Jall
Postovi: 399
Pridružen/a: ned pro 12, 2010 5:48 pm
Lokacija: Grobnik

Post Postao/la Jall » sri sij 05, 2011 10:08 am

Ovo je definitivno moje sljedece pivo :-), pa pitanje ima li tko za prodat t.54 kvasac, po slad cu u ireks.
buky1 je napisao/la:
strunki je napisao/la:Našao sam ovdje na forumu neki recept, mislim da je buky radio po njemu, pa ću probat nešto slično skuhat.


Taj sam recept dobio od jux-a i po originalu je bio t-54 kvasac

Kod: Označi sve

Ako si ikad probao leffe bruin onda ces vidit specificnost ,medjutim kvasac mora bit za ovakovo pivo.Ja sam ovo pivo radia sa t-58 kvascem i bilo je dobro pivo.Ja imam doma saftbrew s33, on je dosto manje upadan kvasac nego t-58,ali isto je za ovu vrstu pive.Nisam radio sanjim ali tako sam procitao.

Recept je sljedeci:

5kg pilsen slada
260 grama crystal slada
500 grama candi secer( ovaj secer se radi tako da za 500grama secera,ja sam koristio smedi ne rafinirani.:
Izvagas 500grama secera,stavis u posudu za kuhat,zatim dodas vode dovlojno da napravis gušci sirup.Zatim dodaj 2/3 cajne zlice limunovog soka.Dovedi do vrenja,i drzi temperaturu izmedju 127-135 C.Kako voda hlapi tako ce temperatura rast,i zato svako malo dodas zlicu vode.Vidit ces da se boja mijenja od svijetlih boja prema dubokoj crvenoj itd.Kad vidis boju koja ti odgovara pusti da temperatura dodje do 150 C
Kad dodje do 150C iskljuci vatru i istresi smjesu na papir za pecenje ili neku foliju da ti se nezaljepi secer kad se stvrdne.Onda u frizider sa njim ili u lonac skupa sa sladovinom.

Ovo pivo mi je imalo 6.5% alkohola otprilike. 


ako ti treba t-54, ja cu imati taloga, druga reprodukcija u ponedjeljak ili utorak pretacem a 29 ili 30 sam u ZG
Never ride faster than your angel can fly

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » sri sij 05, 2011 10:28 am

Ja trenutno imam na sekundarnoj pivo sa pedesetčetvorkom, još ponekad baci mjehurić na vreljnjaču što znači da je živ kvasac. Sad nisam siguran, možda u nedjelju pretočim pa bude nešto taloga... Mislim da uz pravilno startanje i ne treba puno.... kOliko lit planiraš kuhat?

Avatar
Jall
Postovi: 399
Pridružen/a: ned pro 12, 2010 5:48 pm
Lokacija: Grobnik

Post Postao/la Jall » sri sij 05, 2011 11:10 am

Oko 35l toliki lonac imam na posudbu .
buky1 je napisao/la:Ja trenutno imam na sekundarnoj pivo sa pedesetčetvorkom, još ponekad baci mjehurić na vreljnjaču što znači da je živ kvasac. Sad nisam siguran, možda u nedjelju pretočim pa bude nešto taloga... Mislim da uz pravilno startanje i ne treba puno.... kOliko lit planiraš kuhat?
Never ride faster than your angel can fly

Avatar
Loody
Postovi: 203
Pridružen/a: sri ruj 01, 2010 10:56 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Loody » sri sij 05, 2011 1:08 pm

taj kvasac t-54 o kojem pričate, da ne mislite možda na Fermentisov Safbrew T-58?

jer nigdje nisam naišao na taj T-54

Avatar
buky1
Postovi: 1543
Pridružen/a: čet srp 16, 2009 7:48 am
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la buky1 » sri sij 05, 2011 1:37 pm

Loody je napisao/la:taj kvasac t-54 o kojem pričate, da ne mislite možda na Fermentisov Safbrew T-58?

jer nigdje nisam naišao na taj T-54
Ma da, T 58 Ja ti radim u vojnoj firmi pa sam t-58 zamjenio sa tenkom t-54
Jebiga, profesionalna deformacija :lol:

Odgovori