LINDR TOČIONIK

... i ostali korisni izvori informacija

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » sri ruj 28, 2016 8:09 pm

Bademe provokatoru jedan :lol: ak sam rekao da pivo ne oksidira onda je to tako... nisam rekao da znam kako sistem funkcionira samo iznjedrih opažanje da se tlači zrakom i da nema promjene u okusu piva...

ovo s vrećicom i tlačenjem zraka oko nje je zapravo poprilično genijalno 8)
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » uto pro 13, 2016 11:06 am

Evo sranja , Nikad bez zajebancija ništa. Znači keg napunjen stoutom karbonizirao 5 dana na temp. 9 stupnjeva . Pritisak namješten na 1 bar . Nakon toga 6 dana odvojen od co2 na 9 stupnjeva.
U nedjelju nakon što se keg grijao na sobnu temp 24 sata priključim na lindr i pjene nemilice.
U crijevu (najviši dio) mi se stalno pojavljuje plinski dio kojeg ne mogu protjerati kroz točionik , odnosno stalno se vraća . Probao odpliniti keg dizati tlak do 3 bara , spuštati tlak đaba.
Danas planiram kako isvara kaže isprazniti tri litre pjene . prikratiti šlauf iako mi ne pušta na izlaznoj strani ( ne kaplje ) ni jedan john guest .
I ako može savjet kako mežebitno pregazirano pivo istakati.
Napominjem da sam do sad tri kega popio/istočio koja su bila karbonizirana na sobnoj temp. Bez problema sa pjenom.
:cry: :cry: :pivo4:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
isvara
Postovi: 2119
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » uto pro 13, 2016 5:25 pm

grga-osijek je napisao/la: U crijevu (najviši dio) mi se stalno pojavljuje plinski dio kojeg ne mogu protjerati kroz točionik , odnosno stalno se vraća . Probao odpliniti keg dizati tlak do 3 bara , spuštati tlak đaba.
Danas planiram kako isvara kaže isprazniti tri litre pjene . prikratiti šlauf iako mi ne pušta na izlaznoj strani ( ne kaplje ) ni jedan john guest .

:cry: :cry: :pivo4:

1. ohladi keg na vanjsku temperaturu
2. makni john guest i spoji šelnom
3. isprazniti 4 litre pjene ... al ne sa malim protokom ...
to ne možeš sa čašom
nego moraš sa amperom

pritisak mora ovisiti o temperaturi kega


grga-osijek je napisao/la: Probao odpliniti keg
jel to znači ispustiti sav pritisak iz kega?
ako ne skineš poklopac i povadiš oksidiranu pjenu
možeš zasrati pivo
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » sri pro 14, 2016 8:47 am

Isvara , hvala na pomoći. Kad sam pročitao tvoje naputke sve je već bilo gotovo-riješeno. Kako ? nemam pojma jer sam istakao pjenu u 2 litrene krigle drkenjo po manometru pio te pjene jer mi je žao bilo baciti pa opet istakao i pio . Na kraju otišao sa timijem u feroterm po neke mesingane/brončane nazuvice ,t-komade koljena itd popili po dva crna i kad sam došao kući pivo sa taman pjene. Od alkohola ili sreće prolio 3 deca po tastaturi i ostao izoliran. Slike ne mogu stavljati na način kao do sad a sa deviantom mi se ne da babavati. Možda ima veze što sam stalno prekapčao odlaz pive sa stout kega na apa keg iako ne bi trebalo . No nebitno hvala još jednom . :hmelj: :loce: :loce:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Odgovori